Srpen 2014

Helena Vondráčková navštívila Českou mincovnu

26. srpna 2014 v 15:48 | Dominika
Po mé menší odmlce jsem tu zpět. Tento týden můžete očekávat video ze setkání na Slapech.

Nyní Vám přináším fotky z dnešní akce, které se Heleny účastnila. Navštívila Českou mincovnu v Jablonci nad Nisou při příležitosti slavnostní ražby pamětních medailí k jejímu výročí na hudební scéně.Setkání s Helenou Vondráčkovou

19. srpna 2014 v 21:16 | Dominika |  ♥ Helena ♥
Čekání se vyplatilo. Setkala jsem se s HVĚZDOU největší Líbající Helenou Vondráčkovou. III.Heloušovské setkání dopadlo báječně. Poznala jsem spousta skvělých Heloušů, našla nové přátelé. Jsem nadšená.
Všechny své dojmy ze setkání Vám plánují naservírovat do videa, který pošlu příští týden na YouTube :-)
A věřte mi, že kdo na setkání nebyl o hodně přišel (... a více v naplánovaném videu) Mrkající
Helena Vondráčková strávila s fanoušky víkend na Slapech

18. srpna 2014 v 15:32 | Dominika |  ♥ Helena ♥

Helena Vondráčková strávila s fanoušky víkend na Slapech, naučila se vařit halušky

V pořadí už třetí Heloušovské setkání se uskutečnilo během uplynulého víkendu (15. až 17. srpna) v kempu Hubenov, který se nachází v bezprostřední blízkosti Slapské přehrady. Pokud nevíte, kdo to jsou Heloušové, tak jsou to členové oficiálního fanklubu zpěvačky Heleny Vondráčkové.


A proč se uskutečnilo setkání právě na Slapské přehradě? Protože tam má populární zpěvačka hausbót, a protože se tam od loňska zalíbilo i jejím obdivovatelům.

Příznivci Heleny Vondráčkové se takto neformálně setkali se svou ikonou už potřetí, na Slapech to však bylo podruhé. I tentokrát byli ubytování v kempu poblíž Slapské přehrady, přičemž dvě odpoledne či podvečery strávili besedováním se zpěvačkou. Vyprávěla o svých plánech, ale zavzpomínala například i na to, jak modelovali její "dvojnici" pro nedávno otevřenou pražskou pobočku slavného pařížského muzea voskových figurín Grévin.

Během setkání došlo jak na projížďku loděmi ke zpěvaččinu hausbótu, tak na odměnu dvou vylosovaných výherkyň fanklubové soutěže, které čekala cena v podobě plavby lodí s Helenou. Podávaly se přitom ústřice se sektem. V rámci volné zábavy se i grilovalo, tančilo a zpívalo. Na setkání nechyběl ani Martin Michal stejně jako zpěvaččina kapela - Charlie Band.

Ale nešlo jen o besedování, společné fotografování, autogramy a zpívání. Fanynky ze Zvolena dokonce první večer navařily - společně se zpěvačkou - pravé nefalšované brynzové halušky. Mezi dárky, které Helena Vondráčková dostala k jmeninám, byl také recept na tuto pochoutku stejně jako zástěra ze Slovenska s motivy halušek.

Celkem se třetího Heloušovského setkání s Helenou Vondráčkovu zúčastnilo 44 lidí, nejmladšímu fanouškovi bylo 13, nejstarším účastníkům kolem šedesáti let. Zajímavé je, že kromě českých fanoušků přijeli na Slapy také zpěvaččini příznivci z již zmiňovaného Slovenska, Polska a Ruska.


zdroj: novinky.cz

To tehdy padal déšť

11. srpna 2014 v 21:59 | Dominika |  ♥ Helena ♥
Téma na tento týden je "Oblíbená píseň".

To tehdy padal déšť tys řek' jen, že mě chceš, že ti scházím ..:3

Musím říct, že nemám moc oblíbených písní, spíše jsou oblíbené jen v nějakém určitém obdodí, jako když mě něco trápí nebo naopak jsem šťastná :-)
Pokud mám, ale vybrat jednu od Heleny Vondráčkové, která mě dostává do kolen tak to bude "To tehdy padal déšť". Dokonalý text,hudba a hlas Heleny.

To tehdy padal déšť
Tys řek jen že mě chceš
že ti scházím
Pod střechou z oblaků
To všechno začíná.

To tehdy padal déšť
Tys řek jen že mě chceš
hmmm, že ti scházím
Pod střechou z oblaků
se ten chlap ve fraku
do mě zbláznil.

Náš pohled do očí
když jiskra přeskočí
těžko se skrývá
Ta láska na míru
s doteky motýlů
taková bývá.

Řek cestu znám a vím kam jít
Nestarej se, bude líp
Cestu znám a vím kam jít
Pojď se mnou.

Na pokoj s roletou
otisky posetou
chtěl mě stáhnout
Odmítnout nebo jít?
Vzrušení nebo klid?
Jak to zvládnout?

Vidím to jako dnes
v posteli bez nebes
hmmmm, bylo príma
Já byla nad věcí
a ráno bez řečí
sama snídám.

Cestu znám a vím kam jít
Nestarám se, bude líp
Cestu znám a vím kam jít
Pojď se mnou.

Cestu znám a vím kam jít
Nestarám se, bude líp
Cestu znám a vím kam jít
Pojď se mnou.

Cestu znám

Pojď se mnou

Cestu znám a vím kam jít
Nestarám se, bude líp
Cestu znám a vím kam jít
Pojď se mnouuuuu.

Cestu znám a vím kam jít
Nestarám se, bude líp
Cestu znám a vím kam jít
Pojď se mnou.

Pojď se mnou.Setkání se nám pomalu blíží

11. srpna 2014 v 16:17 | Dominika |  ♥ Helena ♥
Začínám nám nový týden, který bude (pro mě už vlastně je) plný příprav :-) Až na pár maličkostí mám zbaleno. Teď už jen prosím přeskočit moje pracovní úterý, středu a čtrvtek a přesunout se do pátku.
50 let na scéně

11. srpna 2014 v 11:54 | Dominika |  ♥ Helena ♥

V září tomu bude 50 let od vydání první písně a zároveň velkého hitu Červená řeka, který odstartoval oslnivou kariéru české pop hvězdy Heleny Vondráčkové. Vydavatelství Supraphon připravilo k tomuto jubileu 2CD Best Of The Best, které mapuje všechny hudební etapy této špičkové zpěvačky.
27. dubna v roce 1964 vyhrála finále soutěže "Hledáme nové talenty" se skladbou George Gershwina Ten, koho ráda mám (The Man I Love). Tento večer byl pro Helenu Vondráčkovou přelomový, a to nejen díky vítězství, ale hlavně okamžitým nabídkám k natáčení pro Československý rozhlas a Československou televizi a také k angažmá do několika divadel.
V září 1964 vyšla u Supraphonu vůbec první písnička Červená řeka. Americká lidová píseň (téměř pěti minutová) s českým textem Ivo Fischera s doprovodem Tanečního orchestru Československého rozhlasu se stala okamžitě obrovským hitem, který se zpívá i u táboráků a Helena dodnes zpívá na svých koncertech. Tato píseň, vydaná Supraphonem, odstartovala hvězdnou doteď trvající kariéru.
K tomuto jubileu vydává Supraphon 2CD Best Of The Best, kolekci největších hitů od roku 1964 až po současnost. Celkem 41 písní v originálních verzích přináší všechny nejoblíbenější nahrávky Heleny Vondráčkové. Fanoušci zde najdou poprvé kompletní původní verzi písně "Sladké mámení" i s filmovou slokou, která nikdy nevyšla, několik duetů a také Časy se mění v podání Golden Kids.
Dvojalbum završí nová píseň Oheň lásky, kterou bude Helena Vondráčková natáčet na konci srpna.

V září tohoto roku se začne také prodávat pamětní medaile Heleny Vondráčkové v limitované edici společně s tímto 2CD.jen Helena

8. srpna 2014 v 22:53 | Dominika |  ♥ Helena ♥
Možná, že bez povšimnutí, ale blog dosti zbubnul :-) Odstraněno bylo vše,co nějakým zbůsobem s Helenou (už) nemá spojitosti :-) Teď tu najdete vše jen a jen o Heleně Vondráčkové.
Helena na Karlštejně oslavila 50 let na české scéně

6. srpna 2014 v 11:41 | Dominika
Helena Vondráčková koncertem na Karlštejně oslavila 50 let svého působení v populární hudbě. Zazněly písně z počátků její kariéry i novější hity jako Já půjdu dál nebo To tehdy padal déšť. Zpěvačku doprovodila skupina Charlie Band. Na nádvoří hradu večer přišlo asi 700 diváků. ČTK to za organizátory koncertu řekl Janis Sidovský. Na září chystá zpěvačka nové album s výběrem největších hitů.


Koncert začal prvním singlem Vondráčkové z roku 1964, tedy Červenou řekou. Následoval mix dalších písní z šedesátých let, například Proč mě nikdo nemá rád, Pátá, Chytila jsem na pasece motýlka a dalších. Postupně představila průřez svou tvorbou včetně písně Neuč slunce hřát, která patří k jejím novějším hitům. Na Karlštejně vystoupila Vondráčková i před deseti lety při premiérovém koncertu Královen popu. O rok dříve si v karlštejnské kapli vzala za manžela Martina Michala. I proto je podle zpěvačky pro ni tento hrad osudový.
Setkání fanoušků Heleny Vondráčkové

5. srpna 2014 v 20:48 | Dominika |  ♥ Helena ♥
Fanouškům jistě známá věc! V čase od 15-18.8 2014 se na Slapech koná "III. Heloušovské setkání". Minulý rok jsem se se smutkem v duši nemohla zúčastnit. Tenhle rok se mi to naštěstí povedlo a já už teď mám pomalu zbaveno :-)

Pokud jsou tu ovšem tací, kteří se z nějakého důvodu nebudou moci zúčastnit, žádné strachy, vše Vám zdokumentuju. Vše od mého pátečního odjezdu až po nedělní příjezd ..:-)

Ohlédnutí za loňským srazem


Helená o letošním setkání v rámci rozhovoruKdo jede, packu nahoru! :-)