Prosinec 2013

Moderní a útulné bydlení zpěvačky Heleny Vondráčkové

28. prosince 2013 v 11:19 | Dominika |  ♥ Helena ♥
Zpěvačka Helena Vondráčková je stálice nejen na hudebním nebi, ale i v místě bydliště. Svůj dům a zahradu v Řitce rozšiřuje, zvelebuje a modernizuje už od roku 1986, kdy bydlení kousek za Prahou, v tak řečených satelitech, bylo pro mnohé ještě budoucností ve hvězdách.


Posledním "zářezem" do vylepšování interiéru je vybavení kuchyně. Nová linka by mohla být ještě nedávno zařazena do kategorie sci-fi. Proti tomu klasikou je další nedávné vylepšení bydlení - zimní zahrada. Jejímu vzniku ovšem předcházelo ještě starší budovatelské úsilí - přístavba garáže, na jejíž střeše vznikla terasa přístupná rovnou z domu.

"To už by byla třetí, a tedy zbytečná terasa, takže mě napadlo nechat na ní zřídit zimní zahradu a nápad se osvědčil. Jednak je tam příjemné posezení u velkého jídelního stolu a jednak mám kam dávat květiny, kterých tu mám všude spoustu. Pravda, jejich zalévání - i když jsou přes zimu téměř všechny na jednom místě právě v zimní zahradě - je takové malé cvičení místo fitka," usmívá se energická zpěvačka, která vlastně neposeděla ani při našem povídání. Pravda, z nové kuchyně je tak nadšená, že nám ráda předvedla téměř všechny pojezdy, dorazy, přístroje...


"Vedle kávovaru je zabudovaný i stroj na vodu, ze kterého máme filtrovanou vodu, jemně i normálně perlivou vodu. Pravda, ovládat troubu, z které vyjede vanička s upozorněním, že je třeba dolít vodu na další páru, aby se pečené maso nevysušilo, se ještě musím pořádně naučit." Televizní obrazovka, téměř přes celá dvířka skříňky nad varnou deskou, ukazuje díky kameře dění u vchodu do domu.


"Z celé nové kuchyně jsem ještě jako Alenka v říši divů. Ještě jsou štědří lidé! Představte si, že při mém letním narozeninovém koncertu ke mně přišel pán se šekem (musela jsem se podívat několikrát, jestli dobře vidím) a on to byl pan Pelc původem z Hradce Králové - navíc můj krajan - výrobce kuchyní. A že by byl poctěn, kdyby mi mohl udělat novou kuchyň. Jako by mi četl myšlenky, protože moje kuchyňská linka po letech už výměnu dlouho potřebovala."

"Manžel mi sice sliboval před koncertem překvapení, trošku jsem se bála, ale toto mě opravdu dostalo! Trendy sice sleduji, ale co vše dneska kuchyňské přístroje dokáží, jsem až tak netušila. Tak teď budu studovat manuály. To mi problém nedělá. Internet je ale pro mne zloděj času, i když chápu, že je to také velká vymoženost, bez které se už skoro nedá žít." A manžel - manažer Martin Michal - v pracovně prý u počítače někdy prosedí hodiny.


Po čtyřleté pauze a roce příprav vydala Helena novou desku Touhy, pro jejíž vznik oslovila mladé autory - např. dvě skladby jsou od Ondry Brzobohatého s texty Václava Kopty. Že by je oba muzikální herci psali během pauz při natáčení seriálu Gympl? Osm původních skladeb doplňují čtyři převzaté. První dny po vydání album Heleny Vondráčkové v prodeji překonal jenom Jára Cimrman.
"Celá deska je poklidnější, ne až tak taneční, s nádhernými texty a už název naznačuje, že v písničkách si každý může najít svůj příběh, zejména pak tedy ženy určitě."


Temperament Helena Vondráčková nezapře ani při probírání plánů a hned také připouští, že není typ, který by odpočíval ve vodorovné poloze.
"Můj odpočinek tady je zahrada. Anebo v kuchyni, i v té se ráda odreaguji. Hausbót, kde to je vyloženě o pohodě a klidu, jsme už zazimovali. A ještě jsme tam stihli koupit betonový stůl a lavice, které váží několik metráků, takže ty nám snad už nikdo ze břehu - jako krb - neukradne!"


Časté koncerty, natáčení a neustálé přejíždění si ale o odpočinek stejně řeknou. A tak Helena považuje za výlet i cestu do Francie. Na jaře bude totiž francouzská firma v pražské Celetné ulici otvírat muzeum voskových figurín a Helena se už chystá na "kolaudaci" odlitku svého těla.

"Minule mi tam skenovali celou postavu a dělali odlitky zubů a rukou a postava je už prý hotova. Takže teď už to bude jen příjemná cesta a jsem sama zvědavá. Taťána Kovaříková už šije kopii šatů, které jsem jim nabídla z vystoupení s Karlem Gottem ve Spojených státech." Že by sousedé z Řitky vypravili autobus na otevření muzea?

zdroj: novinky.cz

Lucernu opět ovládla Helena Vondráčková

25. prosince 2013 v 17:26 | Dominika |  ♥ Helena ♥
BÁJEČNÝ FLÁM - LUCERNA - 22.12.2013

Jako každý rok tak i tento se konal vánoční koncert Heleny Vondráčkové v pražské LUCERNĚ. Je to vlastně taková pomyslná třešnička na dortu, jako zakončení úspešného roku 2013.
Zazněly známé písničky, ale i novinky z čertvého CD TOUHY. Mezi jednotlivými písničkami Helena příjímala dary a květiny od fanoušků. Všichni příchozí se jistě schodnou na tom, že by si Helena mohla klidně otevřít květinářtví, protože krásných květin dostala opravdu dost.
Kromě hvězdy večera vystoupilo i několik hostů jako úžasní mladí stepaři z Tanečního studia Andrea nebo slovenský zpěvák Vašo Patejdl, který zazpíval s Helenou song ZTRACENÝ RÁJ
Velkou podporou byl i fanklub Heleny - HELOUŠOVÉ, kteří si pro svoji zpěvačku připravili hned dvě překvapení. Kalendář pro rok 2014 sestavený z Heleniných fotografií, který měl na starost jeden z nějvětších fanoušků Pavol Labuda a velký plyšový mazel, pes jménem HELOUŠ..
Helena také převzala Zlatou desku Supraphonu za prodej trojalba Helena (nejen) o lásce.
Na koncertě byla úžasná atmosféra. Jednoduše řečeno, opět se ukázalo kdo je KRÁLOVNOU české HUDEBNÍ SCÉNY.

FOTO: Jaroslav Hauer