Červenec 2013

Milionové narozeniny!

21. července 2013 v 12:58 | Dominika |  ♥ Helena ♥
" O Narozeninách na Broadwayi už bylo napsáno mnohé, ale protože informací není nikdy dost, pojďme si zrekapitulovat, jak to vlastně bylo a co se všechno stalo.

Před Divadlo Broadway přivezla Helenu a letošního jubilanta Felixe Slováčka nablýskaná limuzína. Na červeném koberci je čekal zástup fanoušků, novinářů a televizních štábů. Helenu vyhlíželi také zástupci firmy Kuchyně Pelc s velkolepým darem - šekem na milionovou kuchyň. Po nezbytných ceremoniích mohl začít koncert.

Atmosféra večera se nesla v přátelském a domáckém duchu přesně, jak si Helena přála. Zazněly známé hity i líbivé melodie. Prostor dostaly dvě novinky z chystaného cd, z nichž si několikaminutový potlesk vysloužila Málo mám lásky tvé. V novém kabátě jí to opravdu slušelo. Také italská temperamentní Nemůžu bez tebe žít (Ne signore, ne) s textem Eduarda Krečmara vzala přítomné za srdce a nadšené ohlasy chodí Heleně dodnes.
Žádný správný koncert se neobejde bez hostů. Ani tento nebyl vyjímkou. Nejprve si s Helenou duet Těch pár dnů zazpíval muzikálový zpěvák Radim Schwab. Později se k ní v písni Just the way you are se svým saxofonem připojil muzikant Felix Slováček.

Na oslavenkyni čekalo mnoho darů, z nichž nelze nezmínit Zlatou desku od Universal Music za prodej předchozího studiového alba Zůstáváš tu se mnou, stříbrnou minci od Heloušů a především již zmíněný šek na miliionovou kuchyň od firmy Kuchyně Pelc. Ale ani diváci nepřisli s prázdnou. A tak po celý večer dostávala Helena jeden pugét za druhým.
Závěrečný standing ovation nebral konce a Helena, její hosté, kapela Charlie band a sboristky se ukláněli a ukláněli a ukláněli .... "foto : Ludmila Maltseva

Helena Vondráčková: Prahu ozdobí její socha

21. července 2013 v 12:47 | Dominika |  ♥ Helena ♥
Jindy jezdí do francouzské metropole za romantikou, teď musela do Paříže kvůli otiskům! Zpěvačka Helena Vondráčková (66) je první českou umělkyní, se kterou pracovníci pařížského muzea Grévin začali chystat její voskovou figurínu.Svoji pobočku otevře muzeum v Praze už příští rok na jaře a kromě světových osobností v ní budou i voskové figuríny těch českých. Zpěvačka si celou procedurou prošla jako první.

"Staral se o mě profesionální tým sochařů, maskérů a kadeřníků. Oni se snaží, aby výsledná figurína měla nejen podobu té osoby, ale i stejné ruce a pokud možno i oblečení," prozradila deníku Aha! Vondráčková, podle které byly všechny postupy velmi náročné. "Musela jsem držet v ruce mikrofon a oni mi na ni aplikovali tu hmotu. Nesměla jsem se hnout. Nebo jsem se otáčela na místě a musela jsem se celou dobu dívat na jedno místo," popisovala Helena.


článek: ahaonline.cz
video : Youtube kanál Helena Vondráčková
foto : Foto Aha! - Ladislav Křivan, herminapress.cz