Leden 2013

Helena Vondráčková u soudu: Vyhrála 300 tisíc!

31. ledna 2013 v 17:11 | Dominika

Helena Vondráčková u soudu: Vyhrála 300 tisíc!

Populární zpěvačka Helena Vondráčková se dočkala satisfakce za hanlivé články, které o ní vyšly v bulvárním časopise Pestrý svět už v roce 2008. Jeden ze článků měl titulek: "Bezcitná panička! Helena Vondráčková nechala umírat svoji fenku opuštěnou."


Z textu článku vyplývalo, že pětašedesátiletá zpěvačka se bezcitně zbavila svého vážně nemocného psa a odložila ho ke známým. Vondráčková tehdy zažalovala vydavatelství Bauer Media a žádala odškodné ve výši 2,1 milionu korun.
Jeho výši zdůvodňovala preventivním dopadem sankce na samotné vydavatelství. Chtěla, aby byl pro firmu citelným. Městský soud ale zpěvačce původně přiřkl jen sto padesát tisíc. Vrchní v odvolacím řízení pak tuto částku zdvojnásobil.
Kauza ovšem skončila u Nejvyššího soudu a ten ji vrátil zpět Vrchnímu s tím, že soudy předchozích instancí nezohlednily ve věci výše odškodného všechny okolnosti případu. Helena Vondráčková se tedy nyní může dočkat daleko vyšší částky.


*Konečně zvítězila spravdelnost! Dominika

♫ Strejdo scházíš nám jak sůl ! ♪

30. ledna 2013 v 17:48 | Dominika |  ♥ Helena ♥
Strejdo scházíš nám jak sůl♥- tak na tuhle písničku jsem dnes narazila úplně náhodou na Facebooku. Poslechla jsem si ji a najednou mi naskočí známá melodie - Saving All My Love For You od Whitney Houston♥, kterou zbožňuju stejně jako Helenu.♥
Jinak koncem týdne očekávejte nový design přímo od profíků :-) !

Krásný večer! Dominika


Vondráčková může za články o psovi vysoudit víc než 300 tisíc korun

24. ledna 2013 v 19:26 | Dominika |  ♥ Helena ♥

Vondráčková může za články o psovi vysoudit víc než 300 tisíc korun

Pětašedesátiletá zpěvačka Helena Vondráčková může od bulváru vysoudit víc peněz. Za články o umírajícím psovi by měla dostat 300 tisíc korun, Nejvyšší soud ji ale dal šanci na vyšší odškodné.
Podle Nejvyššího soudu se při určení výše odškodného za články, podle kterých se zpěvačka bezcitně chovala ke svému nemocnému psovi, nezohlednily všechny okolnosti. Sporem Vondráčkové a vydavatelství Bauer Media se musí znovu zabývat pražský Vrchní soud.Helena Vondráčková v žalobě na ochranu osobnosti žádala, aby sankce měla také preventivní funkci, tedy aby byla pro vydavatelství dostatečně citelná.
Pražské soudy prý k tomu nezaujaly jasné stanovisko, přestože se zásah do práv Vondráčkové může v budoucnu teoreticky opakovat. Bauer Media totiž vydává společenské magazíny a zpěvačka je českou celebritou.
Další chybu vytkl Nejvyšší soud konkrétně Vrchnímu soudu. Městský soud v Prazepři stanovení výše odškodnění zohlednil skutečnost, že Vondráčková s tituly vydavatelství Bauer Media nekomunikovala, na rozdíl od jiných médií. Selektivním přístupem tak podle prvostupňového soudu mohla přispět k neúplnosti a nepřesnosti zveřejněných informací. S touto argumentací Vondráčková nesouhlasila, ale odvolací soud se s jejími námitkami nijak nevypořádal, což nyní musí napravit.

Sporné články o psovi

Články, kvůli kterým se zpěvačka soudila, vyšly v roce 2008 v Pestrém světě. První z nich měl titulek "Bezcitná panička! Helena Vondráčková nechala umírat svoji fenku opuštěnou". Text naznačoval, že zpěvačka nechala nemocné zvíře v péči cizích lidí a nezkušeného veterináře.
Soudy dospěly k závěru, že články se nezakládají na pravdě. Vondráčková měla po jejich zveřejnění psychické problémy a požadovala odškodnění 2,1 milionu korun. Městský soud v Praze jí přiznal 150 tisíc korun, odvolací soud částku zdvojnásobil.


Pomoc s designem! :-)

20. ledna 2013 v 14:01 | Dominika
Jak ste si jistě všimli dělal jsem nový design blogu. Mám ale problém se stránkou , kterou prostě nepasuje k designu a já nevím jak to udělat? Pomůžete mi ? Dominika

S loňským rokem je Helena Vondráčková spokojena, pro letošek chystá dvě nová alba

18. ledna 2013 v 17:45 | Dominika |  ♥ Helena ♥

S loňským rokem je Helena Vondráčková spokojena, pro letošek chystá dvě nová alba

Přes stovku vystoupení absolvovala v loňském roce Helena Vondráčková. I když některá bulvární média spekulovala o nezájmu publika a z jednoho koncertu, který neproběhl díky mizivé propagaci, udělala propadák roku, sama zpěvačka pokládá rok 2012 za jeden z nejlepších.

"Loni bylo uskutečněno celkem jedenašedesát koncertů v České republice, na Slovensku, Polsku a Rusku. Vedle toho se Helenka zúčastnila třiačtyřiceti podnikových akcí a městských slavností. Pokud nepočítám televizní pořady, což je pak jiné číslo, pak její vystoupení navštívilo celkem na 560 tisíc lidí. S televizí to je více než milión diváků," tvrdí manažer a manžel zpěvačky Martin Michal.

Pravda je, že právě loňský rok měla Helena Vondráčková, která oslavila pětašedesáté narozeniny rozsáhlým turné, zcela mimořádný. Vedle koncertů, které byly završeny vyprodanou pražskou Lucernou, nabídla svému publiku také vzpomínkovou knížku a dvě alba. Zatímco to s názvem Helena On Broadway přineslo zvukový i obrazový záznam její muzikálové show ve Státní opeře Praha, druhé nazvané Helena (nejen) o lásce bylo výběrem největších hitů, cizojazyčných písní i rarit v podobě jazzových či šansonových nahrávek. Jako bonus se na něm objevily i novinky - duet s Davidem Deylem (Čas dál nech spát) a italsky nazpívaný trojzpěv S Davidem Mattiolim a Andreou Andreim (Fuoco nel Fuoco), k němuž byl natočen i videoklip.

Častá byla zpěvaččina prezentace na televizní obrazovce. Vedle reprízovaných filmů, starších televizních pořadů nebo zpěvaččiny účasti v roli hosta v různých pořadech byly zpěvačce věnovány pořady 13. komnata a slovenská show Legendy popu. Celkem se loni Helena Vondráčková objevila na tuzemských programech přibližně šedesátkrát.

A co má popová diva v plánu letos? Bude nadále koncertovat s Charlie bandem? Vyjde avizované řadové album? "Co se týče letošních novinek, tak na jaře pojedu turné opět s Charliem bandem, přičemž hosté budou Felix Slováček nebo Andrea Andrei s Davidem Mattiolim. A vyjdou i nová alba. U vydavatelství Universal chystám vánočně laděné CD, u společnosti EMI zase natočím novinkové album," uzavřela Helena Vondráčková.

zdroj: http://www.novinky.cz