Prosinec 2012

Přání od Helenky♥

31. prosince 2012 v 14:25 | Dominika

A já Vám přeji do Nového roku 2013, hodně zdraví a štěstí,hodně návštěv Helenčiných koncertů a vůbec, aby ten rok s "13" byl ještě lepší než je tento. (s)Mějte se fajn Vaše Dominika

PS: Děkuji za vaše návštěvy a komentáře tohot blogu, které mě vždy potěší.Doufám, že můj blog navštívíte i v novém roce. Ještě jednou DÍKY! :-*

..a pořádně oslavte Silvestra, ať je MEJDAN ROKU! :-)


Wallpapery s Helenou :-)

29. prosince 2012 v 17:00 | Dominika |  ♥ Helena ♥
Tady jsou náhledy wallpaperů s Helenou :-) Více jich najdete na oficiálních stránkách
Negaci odháním jako černou můru

29. prosince 2012 v 14:32 | Dominika

Negaci odháním jako černou můruUž léta plní koncertní sály i stránky bulvárních deníků. To první dělá Heleně Vondráčkové radost, to druhé hází za hlavu. Nebo se o to alespoň snaží...

Máte za sebou nabitý rok - nejenom, že jste vydala několik desek, napsala vzpomínkovou knihu a odzpívala spoustu koncertů, ale také oslavila pětašedesátiny. Jak tohle půlkulaté číslo vnímáte?
Nepřijde mi, že bych si svůj věk nějak uvědomovala. Akorát si člověk v den narozenin povzdychne: "Proboha, už zase..." Jinak jsem naprosto pozitivně naladěná a tyhle věci beru jako součást koloběhu života. Nikdo se jim neubrání, ani je nezmění. Jediné, co může dělat, je o sebe správně pečovat. Každá žena chce vypadat dobře, zvlášť ta, která je vystavená očím veřejnosti. Pro ni je to přímo svatá povinnost! Co se pak týká práce samotné - jsem ráda, že jsem při síle a zpívání mě pořád baví. I přesto, že se najde řada věcí z vnějšího okolí, které se mi snaží různými způsoby naznačit, že bych měla uvolnit místo mladším... Nepřejícnost a závist je nám Čechům bohužel vlastní.

Tenhle dojem se objevil až v poslední době nebo jste ho měla vždycky? V showbyznysu se pohybujete neuvěřitelných 48 let...
Už to nějakou chvíli trvá. Někteří lidé prostě pijou krev ostatním. Jde o to, co dělají a jak... Někteří z nás si dovolili být úspěšní nejenom před revolucí, ale i po ní, což je pro někoho důvod k výčitkám. Jako by za úspěch a slávu mohl nějaký režim... Pravda je ovšem daleko prostší - když v naší branži nemáte co nabídnout, když nic neumíte, je to vidět. U diváků propadnete a nic a nikdo vám nepomůže.To jsou jasné počty.

zdroj:http://www.zenaazivot.cz

Nejsmutnější Vánoce Heleny Vondráčkové: Smrt v rodině!

29. prosince 2012 v 10:11 | Dominika |  ♥ Helena ♥

Nejsmutnější Vánoce Heleny Vondráčkové: Smrt v rodině!

V sobotu ji aplaudovala beznadějně vyprodaná pražská Lucerna, kde měla svůj tradiční předvánoční koncert. Teď už chce ale jen relaxovat a nasávat vánoční atmosféru. Populární hvězda české pop music Helena Vondráčková tyto svátky odjakživa miluje. Jen jednou je odmítla slavit. I o tom nestárnoucí zpěvačka promluvila v exkluzivním vánočním rozhovoru pro Nedělní Aha!

(Dům Heleny Vondráčkové a Martina Michala-vánoční výzdoba)

Heleno, máme ty nejkrásnější svátky v roce. Jestlipak jste už připraveni?
"Vždy vzorně připraveni! (směje se) Přípravy na Vánoce u nás nastávají už od prvního adventu, kdy pravidelně vyzdobíme nejen celou zahradu, ale i dům. Máme tu tučňáky, soby, stromy, všechno krásně nasvícené. Hotová pastva pro oči. Vypadá to u nás jako v Las Vegas (smích)… Také se k nám chodí dívat děti ze školky. Jinak musím říct, že jsme na Vánoce soběstační. Kapra chytil Martin a stromeček, krásnou jedličku, máme z vlastní zahrady."

A co vánoční úklid? Máte vygruntováno?
"Okna mám umyté, prach utřený, záclony vyprané, kliky, které máme v baráku mosazné, už jsou vyleštěné. Vyluxována je také, tak snad ano!"

Vy jste dokonalá!
"No, přiznám se, že máme paní, která nám s úklidem pomáhá, protože toho volného času mám opravdu málo."

Dárky kupujete s předstihem nebo na poslední chvíli?
"Snažím se je kupovat dopředu, což se mi ale tak úplně nedaří… Jsem opakem Martina. Ten už dárky navážel měsíc dopředu. Vždycky zastavilo nějaké auto a on z něho vynášel různé krabice, které jsem nesměla vidět. (smích) Teď už ale mám všechno nakoupeno i já."

Jak letos strávíte Štědrý den?
"Každý rok to u nás probíhá podobně. Třiadvacátého ráno ozdobíme stromek a v poledne vyrážíme na rodinnou, předvánoční oslavu. Scházíme se pravidelně v jedné stylové, letité, krásné hospůdce v lese, která se nachází mezi Řitkou a Mníškem pod Brdy. Hned vedle je kaplička, kde mi shodou okolností Martin před deseti lety požádal o ruku."

Takže takové setkání »ála« Hujerovi?
"Ano! (smích) Bude tam moje sestra se švagrem, Martinovi rodiče, děti, dokonce máme už i nádherné vnoučátko, malého Deníska, z kterého se moc těšíme. (úplně se rozzáří) Dáme si oběd a pak se přesuneme k nám domů. Tam si nadělíme, posedíme, večer příbuzenstvo odjíždí a my už se připravujeme na Štědrý den. Začnu chystat rybí polévku, a když zbyde trochu času, tak se pustím do nepečeného dortu malakov, který už dělávala moje maminka. Je to taková moje vzpomínka na dětství."

A plynule se dostáváme ke Štědrému dni…
"To už býváme s Martinem sami a věnujeme se jeden druhému. Posnídáme štolu s čajem a pak držíme půst. Dopoledne vezmeme pejska a půjdeme se projít do lesa. On je šťastnej, my také. K obědu si dáme něco lehkého, obvykle studeného lososa. Odpoledne sedneme k televizi a koukáme na pohádky. To mám strašně ráda. Zhruba na šestou obalím kapra, připravím večeři, pustíme koledy, provoním celý dům purpurou, zapálím svíčky a jdeme na dárky."

Co další dva dny vánočních svátků?
"Na první hod udělám svíčkovou, kterou Martin miluje. Dělám ji jen jednou do roka. On vždycky říká, že vařím skvěle, ale málo… (smích) Na Štěpána jsem pravidelně jezdila k rodičům, ale teď bohužel už druhé svátky, nikam nepojedu. Tatínek loni začátkem prosince zemřel… To mi bude moc chybět."

Hřešíte o Vánocích nebo se naopak hlídáte?
"Já jím normálně, jako ostatně celý rok. Dávám si to, na co mám chuť, nijak se neomezuji. Ani žádné diety nedržím. Mně stačí nejíst večer. Tak jsem navyklá. Kdybych se na noc najedla, špatně by se mi spalo."

Pečete cukroví?
"Nepeču, na to bohužel nemám čas."

Takže ho kupujete?
"Ani to ne. (smích) Máme báječné kamarády, ségru, paní na úklid... Ti všichni nás zásobují svými výbornými »kousky«. Pak mám ještě jednu kamarádku z Moravy, která mi pravidelně rok co rok na můj vánoční koncert do Lucerny přiváží několik velkých krabic s cukrovím. Dělá snad pětadvacet druhů a má to strašně dobrý. Z fleku by si mohla otevřít cukrárnu."

Dodržujete nějaké vánoční zvyky?
"Stromek musí být živý. Jinak si každoročně schovávám šupinky z kapra do peněženky a rozkrajuji jablíčko. Víc ne. Boty už za sebe neházím." (smích)


Jaký dárek vám kdy udělal největší radost?
"Pamatuji se, že jako malá jsem měla strašnou radost z loutkového divadla, po kterém jsme s bráchou toužili. Pak nezapomenu na krasobruslařské boty od mojí ségry. V sedmém nebi jsem byla také, když jsem dostala své první lyže."

Jaké svátky byly ty nejkrásnější?
"Samozřejmě každý člověk asi nejraději vzpomíná na ty léta, když byl malý a věřil v Ježíška. A i když jsme si nemohli dovolit nějaké ohromné dary, bylo to prostě kouzelné a ze všeho jsme se těšili. Moje maminka krásně vyšívala, dělala mi třeba šaty pro panenku, pletla svetry. Taťka nám zase většinou kupoval knížky nebo vinylové desky. Ten se staral o naše duševno, abychom něco načerpali do hlavy. Hrál na klavír, zpívali jsme koledy, a chodili do kostela na půlnoční. Moc krásné časy"

Vím, že jste měla jedny svátky i hodně smutné, resp. vzpomínky na ně…
"V roce 1986. To bylo strašný… Zemřel mi synovec. Člověku se to vrací ve vzpomínkách stále… (Heleny tvář zvážní, zastře jí smutek) Mysleli jsme si, že to snad vůbec nepřežijeme. Hlavně moje sestra. Ta od té doby vánoce ani neslaví. Se svým manželem chodí po Praze po kostelech. Je to hodně těžké. Nejstrašnější věc, která se může přihodit je, když rodiče přežijí své dítě. Navíc on byl jedináček…"

Nejsmutnější Vánoce Heleny Vondráčkové
Bezprostředně po Vánocích 1986 došlo v rodině Heleny Vondráčkové k strašné tragédii. Její sestře Zdeně nečekaně zemřel jediný syn! Jak k tomu došlo?
Po Štědrém dnu se každý člen rodiny chystal strávit přivítání Nového roku po svém. Zdena s manželem Zdeňkem v Mariánských Lázních u příbuzných a syn Tomáš s kamarády na horách. Sejít se měli 2. ledna doma.
Na Silvestra se Zdena synovi nedovolala, a protože u příbuzných, kde
trávila poslední den v roce, telefon nebyl, pouze mu nechala vzkaz. Když se 2. ledna s manželem vrátili domů, chlapce nenašli. Teprve, když Zdeněk otevřel schránku na dopisy, jako by udeřil blesk.
V kastlíku na ně čekal strohý úřední telegram. Úřední formulkou oznamoval, že Tomáš 1. ledna v 15.30 h zemřel ve Všeobecné fakultní nemocnici na pražském Karlově náměstí. "Nikdo z příbuzných neměl odvahu, jen Helena
přijela asi během dvaceti minut," zavzpomínala na nejhorší den svého života Zdeňka.
V úmrtním listu bylo pouze uvedeno: krevní choroba neznámého původu. Důvod neznali, jen se mohli domýšlet. Krátce po havárii v Černobylu venku na ulici Tomáš děsivě promokl. Říkalo se, že to u řady lidí mohlo urychlit vznik onkologických onemocnění. Přitom ještě 28. prosince byl Tomáš naprosto v pořádku. O den později se mu udělalo špatně, tak odjel metrem do nemocnice. Vyšetřili ho, a protože se to doktorovi zdálo divné, raději si ho tam nechali.
Rodinu nikdo nekontaktoval. Vyměnili mu krev, zkoušeli všechno, ale bylo to strašně rychlé. Tomáše už bohužel nezachránili. "To 26. prosince jsme spolu ještě slavili Vánoce, byl vtipný, měl ty svoje průpovídky, na které nikdy nezapomenu," svěřila se Helena. Ta svoji slavnou písničku Sólo pro tvé oči po jeho smrti dlouhá léta nemohla zpívat. Tomášek měl totiž krásné mandlové oči a ona si na něj pokaždé, když zpívala tento song, vzpomněla. Lítostí nemohla písničku dozpívat.

zdroj: aha.cz

Helena omámila Lucernu

28. prosince 2012 v 12:00 | Dominika |  ♥ Helena ♥

Helena Vondráčková omámila Lucernu

Perfektně upravená zpěvačka v předvečer zlaté neděle nadělila svým příznivcům nádherný dárek v podobě 3 hodinového koncertu. Helena Vondráčková nezapomněla na staré hity, hosty, ale ani na step, za který ji fanoušci odměnili záplavou květin a neutuchajícím potleskem.

Helena Vondráčková vyprodala koncert v Lucerně do posledního místa. Každá z jejich písniček byla hitem, který její příznivci odměnili velkým potleskem. Ještě v první polovině koncertu se dočkala standing ovation. Fanoušci i fanynky se neustále střídali na pódiu nejen proto, aby své Heleně vyjádřili svůj obdiv, ale také předali nádherné kytice. Zástupci fan klubu Heloušové upekli své Heleně obří vánočku, kterou ji ozdobenou předali za velkého potlesku na pódiu mezi písničkami.
Při předávání se ale na pódiu nezapomnělo ani na charitu. Zuzana Baudyšová z nadace Naše dítě převzala šek z rukou ředitele C&A v hodnotě 750 000 Kč.

Hosty koncertu byl mladý, charismatický David Deyl a nestárnoucí italská dvojice Davide Mattioli a Andrea Andrei. O hudební doprovod se postarala kapela Charlie band. Na klávesy hrál profesor Pavel Větrovec, který Helenu Vondráčkovou doprovázel například v Autrálii, Rusku, nebo s Karlem Gottem v Carnegie Hall.
Vondráčková zazpívala nejen oblíbenou Pátou, A ty se ptáš co já, Dlouhá noc, Lásko má ja stůňu, Červená řeka či Sladké mámení, které lidi v sále zvedlo ze židlí a roztančilo je, ale také několik krásných koled, kterými dodala Lucerně vánoční atmosféru.

Zpěvačka během zpívání předvedla své skvělé taneční schopnosti a nezapomněla ani na step. Díky své energii, šarmu a vzájemné rezonanci dostala Lucernu do varu už během prvních písniček. V druhé polovině už téměř celá Lucerna stála, zpívala a tančila s Helenou.
Mezi gratulanty byli nejen příznivci z Čech, Moravy a Slovenska, ale i přátelé z německého Baden-Badenu, se kterými zpěvačka na pódiu spontánně zavzpomínala na společné zážitky.
Úžasná atmosféra vyvrcholila několika dlouhými přídavky, potleskem ve stoje a tak si návštěvníci z Lucerny odnesli dojemný zážitek.
Helena Vondráčková tak opět dokázala, že je nejen naší nejlepší zpěvačkou, profesionálkou, ale především milým, pozitivním člověkem, což je v dnešním světě nejen showbyznysu vzácností. O dokonalou organizaci se postarala agentura M&M.

Zdroj: viposobnosti.eu
Foto : FB- Heloušové-Oficiální Fanklub Heleny Vondráčkové- Michal Pražák

Překvapení pro Helenku

27. prosince 2012 v 14:33 | Dominika |  ♥ Helena ♥

" Heloušové měli pro Helenku hned dvě překvapení. Mimo obří vánočky měli Heloušové připravený ještě jeden dárek.Ten se nacházel v 1. patře pražské Lucerny.Zde byla natištěna na 15 metrů dlouhý baner historie Fanklubu od roku 1980 až do 5.12.2012.Také zde mohli fanoušci shlédnout v předstihu vánočku,která byla předána po písničce "Já půjdu dál" Helence na pódiu a zakoupit si též za symbolickou cenu fanklubový časopis HALLO.Těch zde bylo osm čísel , vydaných od roku 1980 až do roku 1989. Po koncertě Heloušové předali druhý dárek,Baner historie fanlubu Helence na pořádaném rautu.S velkým zájmem si vše prohlédla a bylo vidět ,že i z tohoto dárku má obrovskou radost. Chtěli bychom poděkovat zakladatelce fanklubu z roku 1980 paní Markové ,která se nemohla ze zdravotních důvodů na koncert dostavit a paní Karle Stašové, za zapůjčení materálů.Bez jejich pomoci by tento dárek nemohl vzniknout."

Helena Vondráčková vyprodala Lucernu! Ale potřebuje sluchátka a tahák!

27. prosince 2012 v 13:45 | Dominika |  ♥ Helena ♥

Helena Vondráčková vyprodala Lucernu! Ale potřebuje sluchátka a tahák!

Pražská Lucerna hostila tradiční vánoční koncert Heleny Vondráčkové (65) a jejích hostů. Aplaudovalo jí přes dva tisíce lidí. Zpěvačka dokázala, že stále dobře vypadá a je ve formě. Co ale k takovému náročnému koncertu potřebuje, ukázala jen deníku Aha!
Dvoje šaty

Helena se na koncertech minimálně dvakrát převléká. První část vystoupení v Lucerně absolvovala v červených šatech, druhou ve zlatých šatech s flitry. "Opět jsem oslovila svoji dvorní návrhářku Tatianu Kovaříkovou, která už mě obléká několik let. Ona má obrovský cit pro pódiové zpracování a vždy jsou její kostýmy nadčasové," řekla Aha! Vondráčková.

Vizážista

Už přes deset let se o Helenin šatník, líčení a účesy stará Zdeněk Fencl (35). Zpěvačka mu plně důvěřuje.
Sluchátka
Helena se potřebuje při zpívání dobře slyšet, a tak kromě reproduktorů namířených přímo na ni využívá i odposlechu hudby a zpěvu přímo do uší.

Tahák

Na pódiu má zpěvačka monitor s tahákem. To aby případně mohla nahlédnout, jaká píseň bude následovat. V tomto případě jí monitor avizoval, že na řadě je hit »Tam, kde jsi ty«.

Publikum

Bez něj to nejde. Helena má ale obrovskou fanouškovskou základnu a v Lucerně to bylo vidět.

Kamarádi

Na koncert přišla řada kamarádů Heleny Vondráčkové. Např. její bývalý manažer Janis Sidovský (44) s partnerem Pavlem Vítkem (50).


zdroj: http://www.ahaonline.cz

Šíleně smutná princezna Helena Vondráčková: Zázvorkové nahradila mrtvou dceru!

26. prosince 2012 v 12:36 | Dominika |  ♥ Helena ♥

Šíleně smutná princezna Helena Vondráčková: Zázvorkové nahradila mrtvou dceru!


Bez pohádky Šíleně smutná princezna si Vánoce nedokáže představit nejen Helena Vondráčková (65). Pro Nedělní Aha! zavzpomínala na natáčení, kde se sblížila se Stellou Zázvorkovou (†83).


Jaké pohádky máte nejraději?
"Pyšnou princeznu, Pekařův císař, Císařův pekař, Princeznu se zlatou hvězdou na čele a ruskou Popelku. Tu málokdo viděl, ale je vážně nádherná. Původně byla natočená černobílé, ale teď z ní Rusové udělali barevnou. Vůbec nevím, jak se jim to povedlo." (smích)

Vy jste si zahrála ve slavné Šíleně smutné princezně, která už také patří neodmyslitelně k Vánocům. Jaké na ní máte vzpomínky?
"Patří mezi mé nejoblíbenější pohádky. Bořivoj Zeman to udělal nádherně, hudba Jana Hamra mladšího, kterému v té době bylo osmnáct, byla nadčasová. Je fascinující, že oslovuje stále nové a nové generace a zřejmě se stane už nesmrtelnou."

Letos ji budou dávat přímo na Štědrý den odpoledne. Budete se dívat?
"Jasně. Většinou ji dávají v čas, kdy zrovna něco kuchtím a tak to sleduju jen po očku. Ale to víte, že to Martinovi komentuji, protože se mi vybavují nezapomenutelné chvíle spojené s tou dobou. Bylo to zrovna období mého prvního angažmá v divadle Rokoko."

Jaké to je koukat na sebe po téměř čtyřiceti letech?
"Legrační. Když vidíte, jak byl člověk mladičkej…"

Co nějaká veselá příhoda z natáčení?
"Vzpomínám si jak jsem trpěla, když se točily v ateliérech na Barrandově. Museli jsme vstávat strašně brzy a já ke všemu do noci hrála divadlo. To vstávání mě drtilo. V maskérně jsem seděla úplně mrtvá, když mě líčili, usínala jsem."

Setkala jste s hereckými velikány. Prozraďte, jací byli vlastně ti slavní herci mimo záběry kamer?
"Z pana Marvana jsem měla velký respekt. Je pravda, že nebyl moc komunikativní, na druhou stranu byl ke mně milej. Zato Bohoušek Záhorský, to bylo sluníčko! Ten když přišel, tak stále zářil úsměvem, strašně příjemný pán. No a Stellinka Zázvorková? Ta se ke mně chovala jako moje vlastní máma! Také jsem byla moc smutná, když měla ten rodinný problém. Když se jí zabila dcera, napsala mi krásný dopis. Dodnes ho mám schovaný."

zdroj:http: www.ahaonline.cz

Bílé Vánoce (White Christmas)

16. prosince 2012 v 12:00 | Dominika |  ♥ Helena ♥
Na třetí adventí neděli jsem zvolila píseň Bílé Vánoce ( v anglickém originále White Christmas) z pořadu Felixír (1988).
Mějte se fajn , Dominika!♥


Helena Vondráčková: V detstve som chcela byť princeznou

15. prosince 2012 v 19:00 | Dominika

Helena Vondráčková: V detstve som chcela byť princeznou


Česká speváčka Helena Vondráčková (65) pre TASR prezradila, že doma si nespieva.


"Počúvam rôznych zahraničných aj českých kolegov a pohmkávam si pri tom. Ak spievam, tak preto, aby som sa rozcvičila pri klavíri a rozospievala. Ale svoje pesničky si pri varení nespievam, to nie," zasmiala sa.

Ako ďalej podotkla, počas jej hudobnej kariéry sa ani jej nevyhli trapasy. Stretol sa s nimi azda každý umelec. V berlínskom Friedrichstad­tpalaste sa jej napríklad ako hlavnej hviezde podarilo neprísť na predstavenie. "Pomýlila som si rozpis programov na sobotu a na nedeľu. Bola som v byte, pozerala televízor a naraz telefón s otázkou: Kde ste? Stuhla mi krv v žilách." Údajne v tom čase dostala pokutu 4 tisíc mariek, čo v tej dobe nebola malá suma.

Helena Vondráčková si zaspomínala aj na to, že v detstve vôbec nechcela byť speváčkou, skôr princeznou. "To sa mi nakoniec aj splnilo, aj keď iba na filmovom plátne." Spolu s Václavom Neckářom si v roku 1968 zahrali v rozprávke Šíleně smutná princezná.