Říjen 2012

Helena Vondráčková křtila album: V rudé sexy jako nikdy

27. října 2012 v 10:49 | Dominika |  ♥ Helena ♥

Helena Vondráčková křtila album: V rudé sexy jako nikdy

Zpěvačka Helena Vondráčková (65) křtila nové album. Na slavnostní akci si vzala rudé šaty, ve kterých byla neskutečně sexy.
Helena Vondráčková na albu spolupracovala s Petrem Kolářem, Bárou Basikovou, Jirkou Kornem a jeho Čtyřtetem a dalšími zpěváky. Kolář a Basiková jí spolu s Marianem Vojtkem CD pokřtili.Na akci samozřejmě nechyběl ani partner zpěvačky Martin Michal. Moc si vážím toho, že tu můžu být. Helenku obdivuji, je to úžasná žena," řekla Basiková při křtu.


Vondráčková chtěla, aby s ní na desce zazpíval i Zlatý slavík Karel Gott (73), ale toto přání se jí bohužel nesplnilo. "Když jsme CD natáčeli, Karel měl zrovna jiné pracovní povinnosti, takže nám spolupráce bohužel nevyšla," svěřila se Helena webu Prásk.tv.

Na nové desce je spousta nejznámějších písní z filmů i muzikálů. Fanoušci Vondráčkové si určitě přijdou na své při poslechu hitů ze Šíleně smutné princezny, Hello Dolly, Koček, Hříšného tance a mnoha dalších.


"Vybírala jsem podle toho, jaké filmy jsem viděla, nebo ve kterých jsem účinkovala. Jsou tam samé pecky," dodala Vondráčková.Hledán designéra! :)

21. října 2012 v 15:12 | Dominika
Zdravím, je tu podzim a taky čas změnit design blogu.Touto cestou hledám někoho, kdo by byl ochotný a hlavně schopný mi design udělat. Případní zájemci ať napíšou do komentářů nebo na email : dominika.cejkova@email.cz
Děkuju :)* Dominika!

13.komnata pohledem autora ! :-)

20. října 2012 v 14:10 | Dominika |  ♥ Helena ♥
O Heleně Vondráčkové jsme se to mohli za uplynulá léta načíst dost. Každý si mohl udělat svůj názor, který bohužel byl většinou ovlivněn bulvárem. Právě proto je tu 13.komnata Heleny Vondráčkové. Vlastně jsme neviděli nic co by nás překvapilo.
Helena, která chvíli neposedí, je pořád usměvavá, pracovitá a hlavně energická. To je ta Helena,kterou všichni známe.
Pak je tu ta "druhá Helena" se svými starostmi. Rozepře s rodinou, boj s bulvárním tiskem. Když vidíte Helenu jak o tom všem vypráví,cítíte to zklamání a smutek. Ale, protože Helena "Svou partu přátel ještě naštěstí má", k tomu milující manžela a sestru Zdenu, rozhodně nic nevzdává a má sílu jít dál. A za to si jí neskutečně vážím.

(A kdo měl tu čest Helenu poznat, doufám, že mi dá v tomto článku zapravdu.)13.komnata

20. října 2012 v 8:59 | Dominika |  ♥ Helena ♥
V pátek 19.října odvysílala ČT1 13.komnata Heleny Vondráčkové. Pokud jste včera nestihli zde je odkaz :
Nové album Heleny Vondráčkové pokřtí Bára Basiková a Petr Kolář

17. října 2012 v 20:57 | Dominika

Bára Basiková a Petr Kolář pokřtí nové CD a DVD Helena On Broadway, které vycházejí v těchto dnech Heleně Vondráčkové. Křest proběhne 24. října od 16 hodin v pražském Foodbar & Lounge Café.

Studiové album Helena On Broadway, stejně jako záznam koncertu, který proběhl před časem ve Státní opeře Praha, je totožné jak repertoárem, tak doprovodem. Ten obstaral ve studiu i živě Bon Art Pop Orchestra za řízení Františka Drse. Pro zpěvačku představuje vydání CD i DVD mimořádnou událost - nahrávka i koncert mají jedinečné momenty a několik velice silných míst.

Dramaturgie vsadila výhradně na melodie ze slavných divadelních muzikálů a filmů. Proto nechybějí tituly jako Knížka snů z Bídníků, Slza z tváře padá ze Šíleně smutné princezny nebo titulní melodie z Hello, Dolly!. Vedle toho jsou zařazeny duety, které Helena Vondráčková zpívá ve skvělé formě ať už s operními pěvci Miroslavem Dvorským, Vladimírem Boldtem a Marianem Vojtkem, anebo se svými popovými kolegy Jiřím Kornem, Bárou Basikovou či Petrem Kolářem.

Překvapí i skutečnost, že nečerpala jen z notoricky známých muzikálů (West Side Story, Hello, Dolly!, Vlasy, Bídníci, Kočky, Fantom opery, Evita), ale že vsadila i na árie u nás nepříliš známé pocházející z titulů Americký gigolo, Goya, Kráska a zvíře nebo Muž z La Manchy. A že s nimi měla ve Státní opeře Praha obrovský úspěch, svědčí i záznam koncertu.

Atmosféra je velice příjemná - a navíc koresponduje s letošními zpěvaččinými "polokulatými" narozeninami. Ty ostatně Helena Vondráčková připomněla už předtím trojcédečkovým výběrem "Helena (nejen) o lásce", na němž se vedle největších hitů objevily jazzové skladby stejně jako písně z jejích zahraničních alb.


význam jména HELENA!

17. října 2012 v 18:08 | Dominika |  ♥ Helena ♥
Každý den aspoň jednou řeknu HELENA :) To je prostě úděl nás fanoušků. Ale co vlastně jméno HELENA znamená?

HELENA

Jméno HELENA znamená světlo, pochodeň a je to jméno původem řecké.
Nosí jej celkem 84.888 obyvatel České republiky. Svátek připadá na 18. srpen.
Jméno se poprvé objevilo v Homérově eposu Illias, kde byla Helena nejkrásnější žena světa, kvůli které začala trojská válka.
Helénové bylo také starověké označení pro Řeky.
Domácí podoby jména: Helenka, Hela, Helka, Heluška, Helča, Ela, Lenka.


Helena Vondráčková představí v Brně knihu Každá trampota má svou mez

16. října 2012 v 18:00 | Dominika |  ♥ Helena ♥

Helena Vondráčková představí v Brně knihu Každá trampota má svou mez

Populární česká zpěvačka Helena Vondráčková představí ve čtvrtek 25. října v 17.00 v Brně knihu Každá trampota má svou mez. Autogramiáda a beseda v knihkupectví KNIHCENTRUM Caffé v OC Olympia Brno.

Stálice českého hudebního nebe Helena Vondráčková bude podepisovat letošní stejnojmenný titul spisovatele Petra Macka. Autobiografie zachycuje nejen vzpomínky slavné zpěvačky, ale také zkušenosti její sestry Zdeny. V knize navíc najdete velké množství dokumentárních fotografií..


Helena 65 v České Třebové

15. října 2012 v 21:20 | Dominika |  ♥ Helena ♥
Helena Vondráčková zavítala v rámci svého jubilejního turné Helena 65 do České Třebové. Již od 19:00 hodin se do Kulturního Centra v České Třebové scházeli příznivci, fanoušci nebo prostě jen obyčejní lidí s jedniným cílem. Vidět Helenu Vondráčkovou,slyšet oblíbené hity a třeba i "ukořistit" její autogram :-)
Za deset minut půl 8 se otevřely dveře do hlavního sálu. Divací se posadili na svá místa a nervózně pokukovali, kdy už to celé konečně začne. Světla zhasla,diváci zpozorněli. Po celém sále se rozlehla melodie známé písně To tehdy padal déšť.V tom okamžiku přišla Helena s úsměvem od ucha k uchu a přivítala své posluchače. Ti se ji za to odvděčili velkým potleskem a koncert mohl začít.
Zazněli takové písně jako : ♪ Samba, Nebudeme sedět doma, Vodopád, Já půjde dál, Oh Harold, Archiméde ♪ a spousta dalších. Helena samozřejmě nemohla zapomenout na takové hity jako Sladké mámení z komedie S tebou mě baví svět a Lásko má já stůňu z Noci na Karštejně. Na pódiu se také ukázal nadějný zpěvák David Deyl, který nejenže zazpíval s Helenou krásnou píseň Kousek tvého já, ale zazpíval i písně ze svého repertoáru.
Došlo na konec samotného koncertu. Diváci předali Heleně krásné květiny a nastala tzv.
STANDING OVATION, kdy diváci, prostě Helenu nechtěli pustit. A právem, protože tak svělý koncert v našem městě dlouho nebyl a nebude.
Když koncert opravdu skončil, všichni se vyhrnuli ze dveří sálu a čekali na ten svůj autogram. Nikdo bez něj neodešel :-)

I já jsem si na ten svůj počkala. Nechala jsem si podepsat novou knížku Každá trampota má svou mez. Když jsem se dostala na řadu,bylo to pro mě zvláštní a nezapomenutelné. Poprvé jsem byla tváří v tvář osobě,které tak důvěrně říkám Helenka a vlastně ji znám jen z televize a filmů...¨

Galerii fotografií si můžete prohlédnout v MENU.
(autor fotografiíí Jarda Hauer, kterému děkuji za vyfocení mě a Heleny a taky za příjemné setkání...
Díky Jardo ! :-)
13.komnata Heleny Vondráčkové

15. října 2012 v 15:10 | Dominika |  ♥ Helena ♥
Helena se narodila ve Slatiňanech. Měla starší sestru Zdenu, která ale žila se svým otcem, prvním manželem Heleniny maminky. Přesto si obě dívky vytvořily silnou vzájemnou vazbu, kterou ještě zpevnil těžký úraz nejmladšího sourozence Jirky v jeho třech letech. Zdena byla v té době i později pro mladší sestru velkou oporou. Dokonce u ní Helena bydlela poté, co se v Praze začala věnovat zpěvu.

Rodiče na ni byli velmi pyšní, maminka ji ale také naučila, aby všechno dělala opravdu poctivě, na sto procent a s tímhle nasazením se mladičká naděje populární hudby vrhla i do práce. Neustále cestovala, měla velmi nabitý program, nezbývalo jí dost času na rodiče ani na budování vztahu, o kterém snila. Partneři měli často problém vyrovnat se s její slávou a problémem bylo i zasahování rodičů do jejich výběru a dceřina závislost na jejich názoru. Roky ubíhaly a Helenin sen o rodině se vzdaloval. Když se rozpadlo její manželství s německým hudebníkem Helmutem Sickelem, bylo jí už přes čtyřicet a na mateřství bylo pozdě. Tehdy potkala svého současného manžela, kterého ovšem nepřijali nejbližší, hlavně bratr s rodinou. Takže rodinná idyla se opět nekonala. Sporů se chytil bulvár. Další téma mu přinesla řada soudních sporů, které manžel Heleny v jejím zájmu často inicioval.
Helena by dnes hodně věcí udělala jinak, kdyby se rozhodovala znovu. Ale ví, že čas už nevrátí, a tak se snaží užívat toho, že je konečně šťastná. Příběhem hvězdy, která za místo na výsluní zaplatila víc, než se zdá a než kdykoliv veřejně prozradila.

Vysílání: 19.10., 20.55 hod. ČT1 !!
Opakování: 23.10. ČT1 !!
Slova autora :-)

14. října 2012 v 18:18 | Dominika
Zdravím všechny co zabrousili na můj blog a nebo jej navštěvují pravidelně. Mohli jste si všimnout, že poslední dobou nejsem moc aktivní. Což mě moc mrzí. Nejvíc času mi teď zabírala škola a prostě jsem neměla na blog ani pomyšlení.
Vše se ale změnilo! Připravuji pro vás spoustu novinek, změnu designu a velkou reportáž z úžasného koncertu Helena 65 z České Třebové, který se uskutečnil ve čtvrtek 11.října 2012 :)

(s)mějte se fajn a pokud se vám můj blog zalíbil doporučtě ho svým přátelům!
s díky Dominika ! :-)