Srpen 2012

Helena Vondráčková v plavkách ukázala skvelú postavu

28. srpna 2012 v 22:13 | Dominika |  ♥ Helena ♥
Mať tak postavu ako ona! To by chcela azda každá žena. Zatiaľ čo mnohé oveľa mladšie ženy zápasia s kilami navyše, Helena Vondráčková sa môže pýšiť vyšportovaným telom. Pre náš denník prezradila, ako sa o svoju postavu stará.

Denne cvičím, ráno aj večer. A veľmi veľa plávam, najmä v lete. Pohybu mám vskutku dosť," povedala nám speváčka. "Okrem toho milujem prechádzky, často chodím do lesa na hríby. Je to relax, pohyb, k tomu čerstvý vzduch," pokračuje Vondráčková.

Okrem toho sa netají tým, že si postavu stráži aj tak, že si jednoducho dáva pozor na to, koľko a čo zje.

"Kontrolujem sa, napríklad po piatej hodine popoludní nejem už nič, doprajem si veľa ovocia a zeleniny. Nerobí mi to problém, cítim sa tak oveľa lepšie," prezradila nám tajomstvo perfektnej postavy Helena Vondráčková, ktorá aj s manželom Martinom Michalom veľa športuje. Kedykoľvek sa dá, trávia čas na svojom hausbóte na Slapoch, kde veľa plávajú, robia výlety a popritom speváčku po okolí popreháňa aj štvornohý rodinný miláčik.


PREMIÉRA : Helena Vondráčková a David Deyl - Čas dál nech spát

26. srpna 2012 v 12:19 | Dominika |  ♥ Helena ♥
Nový duet z 3CD Helena Vondráčková - (nejen) o lásce. Již brzy v prodeji, vydává Supraphon.

Vychází: 31. srpna 2012

Platinová edice
K letošním oslavám půlkulatého životního jubilea Heleny Vondráčkové vychází speciální 3CD! Téměř pět dekád zpěvaččina oficiálního nahrávání bylo rozděleno na dvě třetiny se slavným repertoárem v češtině (od úvodní Červené řeky z roku 1964), poslední disk pak nabízí písničky zpívané v angličtině, němčině, francouzštině, polštině, ruštině nebo italštině, tedy jazycích, ve kterých je univerzální interpretka také schopna s publikem komunikovat.Helena Vondráčková pokračuje v krasojízdě a vydává bilanční album

25. srpna 2012 v 14:41 | Dominika |  ♥ Helena ♥
K oslavě 65. narozenin Heleny Vondráčkové, které připadly na 24. června, vydal Supraphon nahrávku Helena (nejen) o lásce, která na třech CD přináší celkem 62 písní z let 1964 až 2012.

Již v červnu se na trhu objevila kniha Každá trampota má svou mez, v níž se za životní a profesní drahou zpěvačky ohlíží spisovatel Petr Macek. Jubileum pak zpěvačka oslavila 12. června narozeninovým koncertem v pražském Divadle Hybernia a následnou koncertní šňůrou.

"Svůj věk si uvědomuju, ale nepovažuju to za tragické číslo. Jedeme dál, mám dost síly na to, abych pokračovala v krasojízdě. Pokud mi bude sloužit hlas a tělo, přinesla bych ještě ráda posluchačům něco nového," prohlásila Vondráčková.

Skladby na kompilační nahrávku Vondráčková vybírala sama se svým spolupracovníkem Jiřím Svobodou, který vypomohl zejména s archivy České televize a Českého rozhlasu. Komplet tří CD obsahuje žánrově velmi pestrou nabídku - balady, taneční písně, šansony, filmové písně i swingové melodie.

Kromě známých hitů například poprvé na CD vychází česká verze velkého hitu Shirley Basseyové Big Spender s českým textem Zdeňka Borovce Čí je lokál, která vznikla pro televizní pořad Možná přijde i kouzelník.

Třetí album kompletu je věnováno cizojazyčnému repertoáru. Zde zazní písně v angličtině, němčině, francouzštině, ruštině, polštině, italštině a také japonštině.

"Zpívat v japonštině bylo strašně těžké. Když řeč neovládáte, tak se nemáte čeho chytit. Pro desku filmových melodií natáčenou pro japonský trh jsem proto měla poradce," vzpomínala zpěvačka, která svou lásku k jazzu na nahrávce dokumentuje zařazením evergreenů Misty a Love For Sale z roku 1976 s českými texty Pavla Kopty Místy a Prázdný rám, v nichž ji doprovází skupina Karla Růžičky. Zařadila také dvě písně z jazzového festivalu Praha XIII. z roku 1978, kde zazpívala s doprovodem Orchestru Gustava Broma dvě písně Take the Train a Mr. Paganini.

Novinkou na albu je italský duet Fuoco nel Fuoco, který s ní zpívají David Mattioli a Andrea Andrei. "Dokonce jsem slyšela, že autor písně Eros Ramazzotti se vyjádřil, že česká zpěvačka předčila originál," podotkla Vondráčková.
Druhou novinkou je duet Čas dál nech spát se zpěvákem Davidem Deylem, který je v současnosti hostem v recitálech Heleny Vondráčkové. Jde o cover slavného duetu We've Got Tonight.

Vondráčková má na svém kontě více než 80 sólových alb a téměř dvacet filmových, televizních a muzikálových rolí. Natočila zhruba 800 písní. Svou kariéru odstartovala v roce 1964 v soutěži Hledáme nové talenty. Začala vystupovat v divadle Rokoko, kde se potkala s Václavem Neckářem a Martou Kubišovou. Spolu založili trio Golden Kids. Jeho úspěšný start byl začátkem 70. let přerušen, protože Kubišová nesměla z politických důvodů dále vystupovat.

Loni Vondráčková vydala vzpomínkové DVD s názvem Já půjdu dál, její zatím poslední studiové album Zůstáváš tu se mnou vyšlo před třemi lety.


|Zdroj: kultura.idnes.cz|

Novinky od Heleny

9. srpna 2012 v 15:19 | Dominika |  ♥ Helena ♥
.. Autogramiáda na Arkádách
V obchodním centru Arkády (Praha, Pankrác) proběhne ve čtvrtek 16. srpna od 17.00 autogramiáda ke knize Každá trampota. Ta se velmi dobře prodává a jsou na ní samé pozitvní ohlasy.

.. Patronka Domu sociálních služeb Liblín
Ještě než začne v sobotu 18. srpna koncert v Liblíně, odhalí organizátoři na Domu sociálních služeb desku s Heleniným podpisem. Důvod je velice prostý. Helena se stala patronkou tohoto ústavu.

.. Zájem zahraničních televizí
Že Helena pravidelně vystupuje v českých a slovenských televizích, není třeba připomínat. Zájem o její tvorbu a také ji samou však neutuchá ani v zahraničí. Proto každou chvíli u Heleny zazvoní některý ze zahraničních štábů. Televizní společnost MDR dokonce před časem připravila retrospektivu z Heleniných vystoupení v Německu a několikrát do roka ji zve do svých pořadů. Polské televize též nezůstávají pozadu a Helena je jejich častým hostem.
Nejnověji projevil zájem ruský Pervij kanal. Na přání svých diváků připravil projekt, ve kterém se věnuje zahraničním hvězdám. A mezi první, za kterými se rozjel, patří Helena. Zůčastnil se oslavy jejích narozeni, zajímal se o její nové projekty i osobní život. Vysílání se teprve chystá.

.. Vzkříšení Abecedy
Informace pro pamětníky: Oblíbený pořad Abeceda se vrací. Natáčení se blíží. Prvními moderátory budou Helena a Petr VondráčekBikiny aj v šesťdesiatke! Helena Vondráčková v nich vyzerá úžasne

9. srpna 2012 v 15:08 | Dominika
Helena Vondráčková si počas leta naplno dopriala oddych. Šesťdesiatpäťročná česká speváčka oddychuje v bikinách na Slapskej priehrade. Jej manžel a manažér Martin Michal zverejnil fotografie z ich letných radovánok na Facebooku.


Česká speváčka, ktorá si dá veľmi záležať na svojom zovňajšku, mu bez problémov zapózovala v dvojdielnych ružových plavkách. Dvojica si užívala plavbu na lodi, dobré jedlo a pitie. Viac fotografií nestarnúcej speváčky má portál Prásk.cz.
Vondráčková má zrejme v obľube ružové bikiny. V jedných svoju skvelú postavu predviedla aj minulý rok.


To že je popová babička? Helena Vondráčková vypadá i v 65 letech fantasticky

8. srpna 2012 v 14:59 | Dominika |  ♥ Helena ♥
Kdekdo už v jejím věku pomalu začíná přemýšlet nad krmením holubů v parku, Helena Vondráčková ale jede dál jako parní mašina! Spolu se svými italskými kamarády Davidem Mattiolim a Andreou Andreim teď natočila videoklip k diskotékovému hitu Erose Ramazotiiho Fuoco Nel Fuoco a vypadá v něm naprosto božsky!

Ke spolupráci Vondráčkovou přizvali Mattioli a Andrei, pánové, kteří v Česku zpívají s úspěchem už řadu let a právě dotočili desku s duety s českými zpěváky Insieme 2.

"Helenu jsme pozvali do Turína, kde jsem se narodil, a kde během dvou dnů pod vedením režiséra Daria Argenta probíhalo natáčení. Klip působil pořádný rozruch, rozdávali jsme autogramy, a líbilo se mi, že Helenu poznávali i turisté, třeba z Polska, kde je také obrovskou hvězdou," říká Andrea Andrei.

V klipu zpěváci představují umělce, kteří vytvářejí sochy a na konci se jim podaří dvě z nich oživit. Helena se při natáčení vyřádila a dokonce si i zatančila. "Točilo se v industriálním prostředí kultovního studia Factorydream, kde ze starých automobilových karosérií umělec dělá sochy. Helena Vondráčková se proměnila v grafičku, která kreslí lidské postavy, já a Andrea Andrei pak podle jejích plánů v bílých pracovních pláštích sochy zhotovujeme," popisuje příběh klipu Mattioli. Točilo se ale i v centru Turína a v divadle Teatro Nuovo di Torino.

"S Helenou je fantastická spolupráce. Jsme rádi, že kývla na to, že vystoupí jako hlavní host na pěti lednových koncertech naší Zimní Tour," dodali umělci.

To je šoubyznys

8. srpna 2012 v 14:55 | Dominika |  ♥ Helena ♥
To je šoubyznys dnes na ČT1 ve 21:45

Zábavný pořad (1995). Helena Vondráčková a Jiří Korn uvádějí čtyřicet hereckých a pěveckých osobností v přehlídce toho nejlepšího z televizní zábavy ;)


Manžel Heleny Vondráčkové: Nastal rozvrat státu.

8. srpna 2012 v 9:30 | Dominika

Manžel Heleny Vondráčkové: Nastal rozvrat státu. Bída a devastace !

Martin Michal, manžel zpěvačky Heleny Vondráčkové, se rozhodl kandidovat za stranu Suverenita ve Středočeském kraji. Je nespokojen se současnou společenskou a politickou situací. Rozvrat společnosti, korupce, pohrdání právem a devastace základních hodnot. To jsou důvody, proč vstupuje do politiky.


"Byl bych velice rád kdybych mohl přispět ke znovuobnovení suverénního a svobodného státu protože tím dnes Česko není. To, čeho jsme dnes svědky, je otřesné. Gigantická korupce, naprosté pohrdání ústavou ze strany orgánů činných v trestním řízení, totální rozvrat justice. Od toho se pak logicky odvíjí morální rozvrat společnosti," řekl Michal v exkluzivním rozhovoru pro Prvnizpravy.cz.

"Místo toho, aby v naší zemi zvítězila pravda a láska stal se pravý opak. Je pro mě šílené sledovat, jak lež a pomluva se staly normálním společenským jevem. Jak se tento národ zbláznil z propagace ideálů, které jsou nepřijatelné v demokratické společnosti. Lidé si pletou kvalitu s nekvalitou a demokracii s anarchismem," dodal Michal.

Bojí se vývoje společnosti

Michal se dle svých slov obává fašizace a radikalizace společnosti. Obává se chvíle, kdy by lidé opět vyšli do ulic a zaplnili "Václavák" a český národ by vyzýval svého nového vůdce

"Nacházíme se ve stádiu kdy tomuto státu vládnou především bulvární média a nikoliv zvolený parlament. Politici v zájmu udržení svých funkcí provozují skupinový mediální, anální alpinismus. Jenom proto, aby uhájili svá koryta jsou ochotni pošlapat práva celého národa. Uvrhnout jej do bídy a do morální devastace," prohlásil Michal.

Srovnává ČR a USA

"Sám i s manželkou jsem sjezdil celý svět. Pravidelně se zdržujeme v USA a moji šéfové jsou Američané. Mohu proto porovnat demokracii v ČR a v USA. Amerika se hodně změnila a nemyslím si, že k lepšímu. Nicméně, tradiční hodnoty demokracie a svobody jsou dodnes v USA zachovány. V naší zemi jsme nic podobného ještě nezažili ani více jak dvacet let po revoluci," řekl Michal, který často cestuje služebně i soukromě.

Veškerá práva každého z nás jsou podle Michala striktně omezena právem na finanční zisk mediálních zahraničních korporací. Výkonná moc naší země prý neuznává ani základní principy svobody jedince. Uzavřel pro server Prvnizpravy.cz Martin Michal.


Vondráčková na nepoznanie: Po šesťdesiatke iba v skafandri?

7. srpna 2012 v 13:36 | Dominika
Speváčka Helena Vondráčková sa navliekla do bieleho laboratórneho skafandra a za asistencie dvoch fešných Talianov vytvorila ľudských robotov.

V jej prípade však nejde o posadnutosť budúcnosťou, ale o nový videoklip, v ktorom spieva prvýkrát po taliansky. Helena hviezdi v česko-talianskom projekte spolu s dvomi Talianmi, Davidom Mattiolim a Andreou Andreim. Nahrali videoklip k notoricky známej piesni od speváka Erosa Ramazzottiho Fuoco del fuoco.

Prevtelila sa do úlohy vynálezkyne, ktorá pracuje na vytvorení dvoch ľudských robotov. Nakoniec sa objaví v bielom skafandri. A práve tu platí staré dobré, že tá bude vyzerať skvelo aj vo vreci od zemiakov.,,S Andreou a Davidom sme si počas nakrúcania užili veľa zábavy. Obidvaja nezaprú svoj taliansky temperament," povedala Vondráčková on-line denníku Týden.cz.


Helena (nejen) o lásce

7. srpna 2012 v 13:25 | Dominika |  ♥ Helena ♥

3CD vychází 24.8.2012

K letošním oslavám půlkulatého životního jubilea Heleny Vondráčkové vychází speciální 3CD! Téměř pět dekád zpěvaččina oficiálního nahrávání bylo rozděleno na dvě třetiny se slavným repertoárem v češtině (od úvodní Červené řeky z roku 1964), poslední disk pak nabízí písničky zpívané v angličtině, němčině, francouzštině, polštině, ruštině nebo italštině, tedy jazycích, ve kterých je univerzální interpretka také schopna s publikem komunikovat.

Licenční spolupráce spojila supraphonský katalog s výpůjčkami z Českého rozhlasu, České televize, Universal Music, Popronu, East /West Music či Agentury MM Praha. Zásadní hity ze šedesátých až osmdesátých let (Pátá, Přejdi Jordán, Proč mě nikdo nemá rád, Vzdálený hlas, Dvě malá křídla tu nejsou, A ty se ptáš, co já, Lásko má, já stůňu a řada dalších) jsou tak doplněny třeba koncertními jazzůvkami Místy, Take The A Train nebo Love For Sale, převážně tanečními nahrávkami z období kolem roku 2000 nebo úplnými novinkami. Bonusové snímky totiž přinášejí Ramazzottiho Fuoco nel Fuoco, Helenou nazpívané s Italy Davidem Mattiolim a Andreou Andreim, a také Čas dál nech spát, českou verzi hitu z pera B. Segera, duet s Davidem Deylem, jejím koncertním hostem.

Tato kolekce představuje Helenu Vondráčkovou v kompletním časovém a stylovém záběru. Je to ucelený hudební pohled na velmi vitální, příkladně profesionální a několik desítek let trvale populární zpěvačku. Je to přitažlivá sestava silných baladických melodií i důvěryhodně hybných kousků v podání zpěvačky s darem hudebně nerezavět.

T R A C K L I S T

CD1
Červená řeka • Pátá • Přejdi Jordán • Můžeš zůstat, můžeš jít • Proč mě nikdo nemá rád • Slza z tváře padá • Vzdálený hlas • Dvě malá křídla tu nejsou • Místy (live nahrávka) • Prázdný rám (live nahrávka) • Lásko má, já stůňu • Ty máš tu moc fajn moc • Smíš dál • A ty se ptáš, co já • Copacabana • To je štěstí • Doufám, že to víš • Vodopád • Nahrávám • Sladké mámení • Dlouhá noc
CD2
Ještě světu šanci dej • Čas je proti nám • Stébla snů • Sprint • Sblížení • Zánovní růže • Jsem, jaká jsem • Kam zmizel ten starý song • Tak mi piš dál • Elixír • Hello, Dolly! • Či je lokál • Růže kvetou dál • Slunce (duet s Jiřím Kornem) • Dokud tě přijde slunce hřát • Vím málo • To tehdy padal déšť • Tvou vůni cítím dál • Já půjdu dál • Stín po nás dvou
CD3
Call Me • The Heat Is On • Liebelei • 13 jours en France • Nie spoczniemy • A Golden Treasure Island • Nas ně razlučit' • Archimedes • Speak Softly Love • Free Again • I'm Sorry • Die Frau für's Leben • New York, New York • Ich liebe dich, so wie du bist • Can You Feel The Love Tonight • Night and Day • Somewhere • Take The Train 1978 (live nahrávka) • Mr. Paganini (live nahrávka) • BONUS: NOVÉ NAHRÁVKY • Čas dál nech spát (duet s Davidem Deylem) • Fuoco nel Fuoco (duet s Davidem Mattiolim a Andreou Andrei)