Červenec 2012

Nevidí neslyší, přesto Číňani zpívají Vondráčkovou česky.

30. července 2012 v 9:28 | Dominika |  ♥ Helena ♥
Píseň Sladké mámení v podání nevidomých a tělesně postižených pěvců za doprovodu neslyšících tanečníků, děti mávajících českými a čínskými vlaječkami, tisíciruký Buddha. To je jen část programu, s nímž Umělecký soubor čínských handicapovaných umělců dvakrát vystoupil v pražské Státní opeře.

Video na :

Vzhůru k výškám ! ;)

26. července 2012 v 16:46 | Dominika |  ♥ Helena ♥
Písnička pro dnešní den ! :-)


Skladatel Bohuslav Ondráček – 80. let

10. července 2012 v 9:19 | Dominika
Supraphon po úspěchu edice digitálních alb Nejvýznamnější textaři české populární hudby nyní přichází s edicí mapující dílo nejúspěšnějších skladatelů. Ve středu 27. července 2012 si připomínáme nedožité osmdesáté výročí narození skladatele, dramaturga a producenta Bohuslava Ondráčka. Právě jeho dílo otevírá tuto novou řadu.

Bohuslav Ondráček byl jedním z hlavních protagonistů české populární hudby během jejího vzestupu v druhé polovině 60. let. Spolupracoval s textařem Janem Schneiderem, se kterým v roce 1967 zkomponoval album Verše a písně a muzikál Gentlemani. Ondráček objevoval nové talenty (např. Martu Kubišovou, Helenu Vondráčkovou a Václava Neckáře) a výrazně přispěl do repertoáru Karla Gotta, Waldemara Matušky, Evy Pilarové a mnoha dalších.

Založil a v letech 1968 -1970 umělecky vedl trio Golden Kids. "Moje první setkání s Bobanem Ondráčkem bylo při konkurzu do angažmá Divadla Alfa v Plzni. V hledišti s ním seděl ředitel divadla a Marta Kubišová. Když jsem odzpíval, tak ředitel řekl, že při zpívání moc tancuju: podívejte se na Josefa Zímu, jak pěkně stojí… na to Boban Ondráček hned glosoval: Právě proto, jak se pan Neckář pohybuje, tak ho musíme do divadla přijmout! A byl jsem přijat. Díky Bobanovi Ondráčkovi jsem natočil také svou první píseň Jen tak s textem Jana Schneidera. Kromě mnoha písní, které jsem od něho zpíval, mi také napsal roli Prcka v muzikálu Gentlemani"… vzpomíná Václav Neckář.

"Bob Ondráček byl přítomen nejen u mých pěveckých začátků, ale později mi pomohl odbourat image naivní dívenky, když mi do repertoáru přispěl náročnějšími skladbami jako Zpěv náš vezdejší, Tvá malá Jane nebo i písničkou z mého prvního alba Ostrov pokladů," připomíná Helena Vondráčková.

Bohuslav Ondráček se stal prvním českým producentem v pravém slova smyslu a v Supraphonu produkoval alba vlastní Bob-Serie. V 70. letech se dostal do potíží s normalizačními politiky, což pro něj znamenalo výrazné utlumení profesní kariéry a likvidaci jeho produkčního systému.

Složil hudbu k několika filmům, z nichž k nejznámějším patří například kriminálka Holka na zabití z roku 1975. V roce 1976 složil rockovou operu Titanic a v roce 1979 koncepční album Hvězdolet. Po zákazu účinkování Marty Kubišové nadále spolupracoval s Helenou Vondráčkovou a Václavem Neckářem, ale příležitostně skládal i pro Marii Rottrovou, Hanu Zagorovou, Jiřího Korna, Jitku Zelenkovou a znovu také pro Karla Gotta.

Po revolučních změnách v roce 1989 se Bohuslav Ondráček mohl vrátit k profesi producenta a obnovil spolupráci s Martou Kubišovou /alba Songy a nálady (1993); Řeka vůní (1995), na nichž se podílel i autorsky/. V roce 1994 u Supraphonu vydal profilové CD Pojď se mnou, lásko má.

Dne 7. června 1998 zemřel ve věku 65 let.

Oh, Baby, Baby (Marta Kubišová a Helena Vondráčková), A tak dál nosíš po kapsách sny mládí ( Waldemar Matuška), Rekviem (Eva Pilarová), Lampa (Marta Kubišová), Ring-o-ding (Marta Kubišová), Spoutej mě (Hana Ulrychová) a dalších sedmdesát písniček, které zkomponoval Bohuslav Ondráček v letech 1963 až 1989 zpřístupní od zítřka Supraphon pro všechny fanoušky výborné muziky formou tří digitálních alb na: www.SUPRAPHONline.cz.


Narozeniny Heleny Vondráčkové

8. července 2012 v 19:08 | Dominika |  ♥ Helena ♥


Tajná Helenina oslava !

7. července 2012 v 21:31 | Dominika |  ♥ Helena ♥

Helena Vondráčková pořádala u příležitosti svých 65. narozenin přísně střeženou oslavu na své zahradě!

A Prásk na ní byl! Co přinesla Jitka Asterová? A kde se zranila Jiřina Bohdalová?

Vondráčkové narozeniny kalendářně připadly už na 24. června, zahradní párty se spoustou dobrého jídla pro rodinu a nejbližší přátele stihla zpěvačka uspořádat až teď. Zahradu jejího domu v Řitce u Prahy tak zaplnila asi padesátka hostů včetně Moniky Absolonové, Oliny Matuškové, Jitky Zelenkové, Jitky Asterové, která přišla s velkou bakulí obvazu kolem palce na levé ruce. "Ani se neptejte, dělala jsem nějaké domácí práce a takhle to dopadlo," láteřila Bohdalka.

Každý samozřejmě přinesl nějaký dárek. Třeba Zelenkové tašku s motivem zeleninové zahrádky (to proto, že jí Helena přezdívá "Zelenina"), Asterová zase mandarinkový keř (to proto, že zpěvaččina vášeň pro zahradničení je všeobecně známá).

"Ze všech dárků mám velkou radost, ale chvilku mi potrvá, než je stihnu všechny rozbalit. Zatím jsem stihla jen zlomeček," směje se oslavenkyně. "Velkou radost mi udělal ale manžel, jehož dárek už se mi houpe na uších, a který mi dal i obrovský pugét, a potěšila mě i sestra Zdena. Ta mi vypracovala několikadílné album fotografií, mapující můj život od miminka," dodává oslavenkyně, která nedávno vydala knihu a čeká ještě celá řada narozeninových koncertů v Čechách i na Slovensku.

Zdroj: prask.tv | video z oslavy

Helena zdraví fanoušky! :-)

4. července 2012 v 16:24 | Dominika |  ♥ Helena ♥


Helena Vondráčková, rozená Zettlová: Na prvního otce se dobře pamatuji!

2. července 2012 v 11:04 | Dominika |  ♥ Helena ♥
Helena Vondráčková (65) poprvé promluvila o muži, který byl první dva roky života jejím legitimním otcem. Jde o jistého Zdeňka Zettla - lékárníka, kterému prostí lidé říkali jednoduše mastičkář. Zettl si vzal Heleninu maminku Blaženku a nějakou dobu žil v marné naději, že blonďatá holčička je jeho dcerou, i když u ní marně hledal své geny. Netušil, že se jeho choť Blaženka už nějakou dobu tajně schází s Jiřím Vondráčkem (†90).

Manželství Zettlových se nakonec zhroutilo, Blaženka si vzala Vondráčka a ten Helenku v jejích dvou letech adoptoval (deník Aha! včera informoval). Zhrzený Zettl se stáhl do ústraní. Pamatuje se na něj vůbec Helena?
"Samozřejmě že ano, vždyť jsme celý život žili nedaleko od něj. Nikdy jsme si ale tváří v tvář o celé věci nepromluvili. Já ho vždy pozdravila a usmála se na něj, byl to zdvořilý pán atletické postavy," řekla Aha! Vondráčková, která se tak vrátila do doby, kdy s maminkou a tatínkem Vondráčkem, sestrou Zdenou a později i bratrem Jiřím žili ve Slatiňanech nedaleko Havlíčkova Brodu.

Po stopách pana Zettla
Lékárník Zettl se podle dostupných informací narodil v roce 1908, magisterský titul získal v roce 1932. V dalších dvou letech získával povinnou praxi v pražské lékárně, pak se odstěhoval do Havlíčkova Brodu. Zde vydával léky a míchal masti v lékárně U mostu - v krásném domě u řeky Sázavy. Pracoval tu dva roky, pak si ve Slatiňanech otevřel vlastní lékárnu.
Ta se na konci války stala centrem společenského dění. Scházela se tu slatiňanská smetánka, a dokonce i Zettlův známý, Vondráček. Lékárník však v domku »nemastičkoval« dlouho, na přelomu let 1948 a1949 začal balit kufry a musel opustit pronajatý dům.
Podle údajů v nové knize s názvem Helena Vondráčková - Každá trampota má svou mez, se ale nestěhoval daleko. Kousek od domu Heleny si totiž na Hlavní třídě pronajal další lékárnu, ale ani tu neměl příliš dlouho. My jsme se vydali prozkoumat, jak to tedy vlastně bylo.

Rodný dům Heleny
Ve Slatiňanech jsme našli zarostlý dům, kde Vondráčková vyrůstala. "Budovu po smrti Jirky Vondráčka nikdo nenavštěvuje, moc se neudržuje," řekl nám jeden ze sousedů v Slatiňanech.

A kousek dál stále stojí lékárna, která dodnes funguje. Už dávno ale nepatří rodu Zettlů, původní majitel Zdeněk Zettl je totiž dávno po smrti. "Kdysi dávno mu ta lékárna opravdu patřila," potvrdila nám informaci jedna z lékárnic.
Pamětníci se však nedokážou domluvit na tom, zda lékárník opustil rodinu ještě před narozením Heleny či až dva roky poté, jak stojí v knize. "Nevím, jestli on už náhodou nechtěl odejít od rodiny před narozením Helenky, aby nezabíral místo Vondráčkovi. Nechtěl škodit. Věděl, že to nebude nikdy fungovat. Sám se pak zase znova oženil," řekl nám jeden z místních obyvatel.Exkluzivní fotky z narozenin Heleny Vondráčkové: Dostala hobla a... Hodili ji do bazénu!

2. července 2012 v 11:02 | Dominika |  ♥ Helena ♥
Zpěvačka Helena Vondráčková skončila během oslavy svých 65. narozenin oblečená ve vodě. "V loděnici v Bratislavě, kam jsme připluli na jachtě z Budapešti, jsem dostala hobla, po kterém mě hodili do bazénu," řekla Aha! Helena, která celou situaci brala s humorem.

Zaťatá pěst na jedné z fotografií, které nám poskytla, ale nasvědčuje tomu, že by své přátele nejraději naházela do vody také.
"Moc jsem si ten den užila. Plavili jsme se manželem a kamarády po Dunaji a bylo nádherně. Sledovali jsme krásy přírody, opalovali se a pili prosecco s jahodou," dodala Vondráčková, která od svého manžela Martina Michala (53) dostala k narozeninám briliantové náušnice. Ty jí předal až po návratu do Česka, kde je měl uložené v trezoru.

:-)