Červen 2012

Blogové Prázdniny !

30. června 2012 v 10:00 | Dominika
.. ano, ano přátelé. Rok se s rokem opět sešel a jsou tu prázdniny.
Od soboty 30.6 do soboty 7.7. 2012 budou BLOGOVÉ PRÁZDNINY. Odjíždím na Slovensko - Liptovský Mikuláš.
Není vyloučeno, že se na blog v průběhu týdne dostanu (doufám ve WiFi připojení v našem penzionu) :-)

Takže užívejte prázdnin, léta, sluníčka a s Helenkou v "uších" si užívejte dovolené ! :-)

Vaše Dominika ! ;-)


Nesnáším závistivce, říká Helena Vondráčková

29. června 2012 v 15:58 | Dominika |  ♥ Helena ♥
Popové hvězdě Heleně Vondráčkové (65) je co závidět, nicméně teď, při jejích pětašedesátinách, jí prý lidé spíše přejí vše dobré.

"Závist nemám ráda, nejsem závistivá, každému přeji to nejlepší. A zdá se mi, že mi totéž přejí návštěvníci mých koncertů. Po nich, při autogramiádách, mi blahopřejí, často sdělují své dojmy a přání. Mám radost, že se jim pořád líbí, co zpívám," svěřuje se Helena Korzu.

Její knihu Každá trampota má svou mez pokřtila kamarádka Jiřina Bohdalová (81), která se přiznala, že také vypadá mladší, než je, jako Helena. Také je úspěšná, jako Helena, ale závidí jí její dlouhé nohy.

Nejen dlouhýma nohama, ale vůbec mladistvou postavou a tancem zaujala Helena nedávno v ulicích italského Turína, kde natáčela svůj nový klip - na píseň Fuoco Nel Fuoco. Nejvíce se kolem ní točili polští a francouzští turisté, kteří českou zpěvačku dobře znali.

"Píseň jsem se musela naučit perfektně v italštině. Vlastně je to desátý jazyk, ve kterém jsem zpívala," raduje se Helena. Má nyní za sebou plno vyprodaných koncertů a před sebou mnoho tvůrčích aktivit.

"Pořád mám v sobě dost síly, abych ještě ve svém zpívání pokračovala," říká pětašedesátiletá popová hvězda, která se nyní cítí velmi šťastná.


Večná Helena: Vondráčková bude mať vlastnú talkshow

28. června 2012 v 20:02 | Dominika |  ♥ Helena ♥
Speváčka oslavuje narodeniny, ale darčeky dostanú jej obdivovatelia. Výnimočný narodeninový rok prinesie i novinku - Vondráčkovú budú môcť zažiť ako hostiteľku v novej talkshow Sladké mámení. Áno, názov dostala podľa jej obrovského hitu, ktorý poznajú všetky vekové kategórie, a Helena bude v tejto talkshow nielen rozprávať, ale hlavne spievať.Tajemství Heleny Vondráčkové

28. června 2012 v 11:10 | Dominika |  ♥ Helena ♥
S tímto příběhem se Helena Vondráčková (65) ještě nikdy nesvěřila. Až poté, co oslavila šedesátépáté narozeniny a rok po smrti svého tatínka Jiřího se odhodlala prozradit rodinné tajemství. Její vlastní otec ji totiž adoptoval.

Bylo to tak, že se její maminka Blaženka během manželství s lékárníkem Zdeňkem Zettlem, s nímž už měla dceru Zdenu, znovu zamilovala. Láska to byla taková, že hudebníkovi a studentovi strojařiny Jiřímu Vondráčkovi, který byl o sedm let mladší než ona, naprosto podlehla. A narodila se jim dcera, i když byla paní Blaženka stále ještě vdaná.

Dítě tedy bylo v matrice zapsáno jako potomek Zdeňka Zettla. Teprve poté, co bylo manželství Zettlových rozvedeno, malou Helenku její biologický otec úředně adoptoval, aby mohla nést jeho jméno.

Tento příběh a řadu dalších svěřila zpěvačka v biografické knize Každá trampota má svou mez, kterou s ní sepsal spisovatel Petr Macek. "Je to už čtvrtá knížka o mém životě, nechtěla jsem ji psát, ale Petr mě přemluvil," vysvětlila Helena Vondráčková na křtu knihy.Kdo to ví ? :-)

27. června 2012 v 16:46 | Dominika

Česká verze téhle písnničky je ..... ? ;-)


Všechno nejlepší Heleno !

27. června 2012 v 13:05 | Dominika |  ♥ Helena ♥
Na jevišti byste jí hádali čtyřicet, ve skutečnosti Helena Vondráčková slaví 65. narozeniny. Jak to dělá, že je pořád tak vitální a vypadá tak dobře?

Například její postava - tu by jí mohla závidět kdekterá dvacítka. Jasně, že zčásti je to genetika, která Heleně Vondráčkové prostě přála.
Ale to je jen předpoklad, zpěvačka dodržuje základní pravidla životosprávy a zapracovala i na tom, aby odbourala stres.

POD TOU SKÁLOU, KDE PROUD ŘEKY HUČÍ...

"Lidi by neměli s přicházejícím večerem zapomínat na to, co přes den snědli. A taky se nepřeplácávat moučnými jídly. Samozřejmě, že i já si občas dopřeju občas knedlo-vepřo-zelo, kachnu nebo svíčkovou, ale taky se snažím jíst hodně ovoce a zeleniny."

Přiznává, že červené maso hodně omezila. Zato však miluje ryby a - to byste asi nečekali - taky rybaření.
Tomu propadá hlavně na svém hausbótu, který "parkuje" na Slapech. Dělá jí to tam ohromně dobře na duši. Vyrůstala totiž ve Slatiňanech v bezprostřední blízkosti Chrudimky a láska k vodě jí zůstala.

"Koneckonců jsem narozená ve znamení Raka," poukazuje Helena na svoji příslušnost k tomuto vodnímu znamení.
"Miluju plavání, jako holka jsem jezdívala na vodácké tábory, kde jsem pak pořádala nekonečné koncerty složené z písniček mých tehdejších idolů. A taky nesmíte zapomenout, že můj první hit se jmenoval Červená řeka," vypočítává vitální zpěvačka.

Heleniny triky pro štíhlou figuru:

CO SI DOPŘÁT: zeleninu, ovoce, ryby, mořské plody, bílé maso.
CO OMEZIT: sladkosti, červené maso (hlavně prorostlé), tučná jídla, těžké omáčky.
CO PÍT: 2 litry vody denně, zelené, bylinkové a ovocné čaje, dle chuti je míchejte s mlékem. Kávu maximálně jednu denně a nešetřete na ní mlékem.
CO S ALKOHOLEM: 1 až 2 deci vína jednou denně k jídlu neuškodí. Chmel blahodárně působí na hlasivky, takže malé pivečko přijde vhod. Tvrdý alkohol vynechejte úplně.
CO S PŘÍLOHAMI: Pokud chcete zhubnout, alespoň na čas je vynechte.
CO PO RÁNU: Trpíte-li na žaludek nebo na štítnou žlázu, vypijte ráno nalačno a večer před spaním sklenici vlažné vody s 1 lžičkou medu a 2 lžičkami jablečného octa (přírodní, chemicky neupravovaný seženete v bioprodejnách).
CO S ČASEM JÍDLA: Když si po 17. hodině jídlo odpustíte, půjdou kila dolů rychleji.

TRIČKO, HOLÍNKY, PROSTĚ ŽÁDNÝ STRES

Teď v létě ji můžete, ať už v okolí slapské přehrady, nebo poblíž Řitky, kde bydlí, potkat buď v kraťasech a tričku, anebo v teplácích a holínkách. V tom prvním, když se vydává na dlouhé procházky do přírody nebo na tenis, ve druhé variantě, když vyrazí na houby, což je další její velká letní vášeň. Kromě toho je Helena akční i na zahradě u domu v Řitce.
"Já prostě nemám sicflajš," směje se Helena.

A co vás příjemně překvapí, když ji oděnou právě třeba takhle do tepláků, potkáte? Že je to normální příjemná ženská, že je nad věcí a udržuje si úroveň. Navíc je neobyčejně vtipná. Skoro až "lidová vypravěčka", která sype z rukávu příhody z natáčení. Prostě že je v pohodě.

"Naučila jsem se odbourávat stres, ale nebylo to jednoduché," přiznává Helena. "Strašně důležité je být duševně i tělesně v pohodě. Pečovat o sebe, třeba sportovat nebo si pořídit psa. Prostě dělat něco, co vás baví."

"ŽÁDNÉ "JÁ NEMÁM ČAS!". JDE O TO ODPOUTAT SE OD STRESU A VĚCÍ, KTERÉ BY VÁS MOHLY PŘIVÉST TŘEBA AŽ K NEMOCI.

DO KOSTÝMU, NA JEVIŠTĚ A ZPÍVAT!

Ať už doma v Řitce, na svém hausbótu na Slapech, nebo na Floridě, všude se snaží obklopovat svými blízkými, což je především její manžel a současně i manažer Martin Michal, jeho děti anebo Helenina sestra Zdena s manželem. A když je volno, rozjedou se za ní podívat i přátelé, kterým pak vyvařuje samé dobroty.

Sama teď ale sotva ochutná, potřebuje se totiž vejít do kostýmů, které jí na její právě probíhající česko-slovenské turné zhotovila módní návrhářka Táňa Kovaříková. "Ona umí vymyslet bezvadný kostým, má pro to ohromný cit a skvělé nápady. Nepodřizuji se jí úplně a ve všem, občas zasahuju, ale naštěstí je Táňa taková, jaká je, a tak si vždycky porozumíme," pochvaluje si spolupráci Helena.

S kým ještě ve svém jubilejním roce spolupracuje? Na koncertech s kapelou Charlie Band ji doprovází v roli hosta mladý charismatický zpěvák David Deyl. Spolu s novinářem Petrem Mackem připravila další knižní memoáry Každá trampota má svou mez. Letos vyjdou Heleně i dvě alba: trojdiskový komplet toho nejlepšího (včetně Heleniných jazzových nahrávek) a záznam její show Helena On Broadway, na němž po jejím boku zpívají Pavel Kolář, Vladimir Boldt, Miro Dvorský nebo Marian Vojtko. Letos to prostě bude solidní hudební hostina!

Tělo drží pohromadě, hlava stále funguje, říká Helena Vondráčková

27. června 2012 v 12:53 | Dominika

Tělo drží pohromadě, hlava stále funguje, říká Helena Vondráčková

V pořadí již čtvrtou knihu vzpomínek, tentokrát z pera Petra Macka s názvem Každá trampota má svou mez, uvedla včera (26. června) do života zpěvačka Helena Vondráčková (65).

"Tělo drží pohromadě, hlava stále funguje. Jsem optimistka, tak doufám, že to tu s vámi ještě chvíli vydržím a nějakou dobu vás budu strašit," to jsou závěrečná slova Heleny Vondráčkové ze zmíněné knihy. Vlastně je to i slib, že se s ní budeme ještě dlouho setkávat na koncertech.

A co pro jeho splnění dělá? "To je jednoduché. Cvičím, dodržuji životosprávu, starám se o svou pleť. Takže do penze se rozhodně nechystám," vysvětlila Korzu.

Na křest dorazila ve skvělé náladě, s úsměvem na rtech, vstřícná k zástupu zájemců o autogram.

"Po třech knihách o mně jsem Petru Mackovi říkala, že by to mohlo už stačit, a neměla jsem chuť se do dalších memoárů pouštět. Nakonec mne přemluvil, tři měsíce jsme byli v čilém kontaktu a výsledek je na světě," řekla Korzu zpěvačka.

Kmotrou nové knížky byla další osobnost, tentokrát herecká - Jiřina Bohdalová.

"Jsi výborná profesionálka, jako já, jsi pracovitá, jako já, máš dlouhé nohy…, které už asi nedoženu. Přeju ti, Helenko, stále jen samé úspěchy. Proč? No, přece, protože tě mám ráda," uvedla křest Jiřina Bohdalová.

Vondráčková slavila na Dunaji !

26. června 2012 v 20:09 | Dominika |  ♥ Helena ♥

Vondráčková slavila na Dunaji »65«! Dostala brilianty!

Jeli jsme s našimi přáteli na nádherné jachtě po Dunaji z Budapešti do Bratislavy. Bylo to úžasné," pochlubila se deníku Aha! Helena, která po přistání v Bratislavě dostala od svého manžela Martina Michala (53) ještě briliantové náušnice.

Cítím se skvěle, jako by mi bylo nádherných třicet," dodala s úsměvem Vondráčková, která se dnes po týdenní dovolené na Slovensku a v Maďarsku vrací do Česka a bude pokračovat ve svém turné.Helena Vondráčková oslavila své životní jubileum s Rádiem BLANÍK

26. června 2012 v 20:04 | Dominika |  ♥ Helena ♥

Helena Vondráčková oslavila své životní jubileum s Rádiem BLANÍK

Zpěvačka Helena Vondráčková oslavila v neděli 24.června své významné životní jubileum. Posluchačům Rádia BLANÍK prozradila své narozeninové přání i hudební plány.

Jak si užíváte oslavy svých narozenin? Vzpomínáte na nějakou obzvlášť ráda?

Vždycky, když slavím narozeniny, tak jsou něčím výjimečné a krásné. Ať je to u nás na zahradě, na Floridě nebo v Tatrách. Nevím, které z nich bych označila jako ty nejkrásnější. Vždycky přišlo hodně báječných přátel, měli jsme k dispozici dobré pití a jídlo. Bylo to vždy velmi příjemné.

Utkvěl vám v paměti nějaký mimořádný dárek?

V roce 2005 při oslavě narozenin, kdy byl přítomen i Karel Gott, Jitka Zelenková, Waldemar Matuška s Olinkou Blechovou, jsem dostala od svého manžela certifikát, že opět vystoupím v Carnegie Hall, už podruhé. To byl opravdu krásný dárek.

Co byste si přála k narozeninám?

Přála bych si být zdravá, abych mohla přinášet lidem trochu radosti. Aby mi fungovaly hlasivky. A aby mě přátelé nezklamali. Nepotřebuji cenné dary, tohle mi stačí.

Chystáte něco pro své fanoušky?

Mám připraveno několik zajímavostí. Jednak jsme před čtrnácti dny započali mé narozeninové turné. Měli jsme devět koncertů na Slovensku, teď se chystáme do Čech. Kromě toho mi vychází knížka. Je to průřez mým životem a jmenuje se Každá trampota má svou mez. Supraphon chystá k mému jubileu vydat 3CD retrospektivních snímků, ale budou tam i dvě novinky. Duet s Davidem Deylem, který je mým hostem při mých koncertech, a pak písnička Fuoco Del Fuoco, kterou zpívám italsky a se mnou Davide Mattioli a Andrea Andrei. Právě jsme se vrátili z Itálie, kde jsme natočili k této písničce videoklip.

Můžeme se letos těšit i na vaše nové album?

Na podzim by mělo vyjít dlouho připravované album a také DVD z koncertu ve Státní opeře, kde jsou mými hosty například Bára Basiková, Jiří Korn, Petr Kolář, Miro Dvorský a Marián Vojtko. Je to noblesní nádherné vystoupení s velkým symfonickým orchestrem, tancem a baletem, které patří k muzikálovým a filmovým melodiím. A vyjde to jednak jako živý koncert, a pak také jako studiové nahrávky.

Co byste popřála posluchačům Rádia BLANÍK?

Posluchačům BLANÍKU přeji, abyste jim pořád tak hezky hráli, protože vás poslouchám a váš hudební výběr se mi líbí. Je to odpočinkové rádio, které lidé rádi poslouchají. Přeji všem krásné léto, aby bylo teplé a mohli jsme se zregenerovat po práci a odpočinout si. Třeba se zase někdy uslyšíme nebo uvidíme na některém z koncertů.