Květen 2012

Strejček Charlie

29. května 2012 v 17:00 | Dominika |  ♥ Helena ♥

Helena Vondráčková - Strejček Charlie 1970
Hudba:Bohuslav Ondráček
Text: Zdeněk Rytíř


PŘÍMÁ LINKA (JEŠTĚ NE)

27. května 2012 v 10:34 | Dominika |  ♥ Helena ♥

PŘÍMÁ LINKA (JEŠTĚ NE)

aneb: ,, Na co se nás neptejte ..."
Zemřela Zita Kabátová,poslední hvězda prvorepublikového filmu

27. května 2012 v 9:58 | Dominika
V neděli ráno zemřela herečka Zita Kabátová. Odešla ve věku nedožitých sta let v LDN v pražském Motole, kde pobývala posledních sedm let.


Maminka zemřela ve spánku," řekla iDNES.cz snacha Zity Kabátové Pavlína Křepelková.

Poslední rozhovor se Zitou Kabátovou

Velká hvězda stříbrného plátna v 30. a 40. letech Zita Kabátová byla poslední žijící diva zlaté éry československého filmu. Narodila se v roce 1913, v době Rakousko-Uherska.

Přežila dvě světovéválky, zažila počátky filmu i všechny československé a české prezidenty.
Mezi její lásky patřili slavní muži své doby, přesto žila většinu života sama. Svou osudovou lásku, olympionika Jiřího Zavřela znala od mládí, ale musela si na něho počkat dlouhých deset let. Svatba mohla proběhnout až po jeho návratu z jáchymovského lágru.
Rok po svatbě se jim narodil syn Jiří.

Jediný syn zopakoval čin svého otce a emigroval do Spojených států, kde žije dodnes. Svou slavnou maminku jezdí pravidelně navštěvovat, v Česku je i momentálně, ačkoliv přímo při oslavách 99. narozenin nebyl.

"Dočkala se svého syna, počkala na něj. Jiří přiletěl ze Spojených států minulý týden a každý den se s maminkou viděli," uvedla Pavlína Křepelková.

Připomněla, že Zita Kabátová si nesmírně užila nedávné oslavy svých narozenin a byla v posledních týdnech svého života velmi šťastná. "Dostala spoustu blahopřání, psali jí i lidé ze zámoří. Chtěla jim všem poděkovat, i my jako rodina, už to ale osobně nestihla," dodala.
Zita Kabátová utrpěla v roce 2005 vážný úraz a od té doby žila v LDN pražském Motole.


Sundej kravatu ..:-)

23. května 2012 v 16:37 | Dominika
Sundej kravatu, dej boty na patu,
chci být milována.
Svlíknem trampoty, teď chlapa jako ty
chci mít, to věc je daná...:-)


Legendy Televizní Zábavy :-)

22. května 2012 v 14:55 | Dominika |  ♥ Helena ♥
Včera odvysílala TV BARRANDOV dokument o Heleně z cyklu Legendy televizní zábavy ..:-)
(Přímo jsem hltala slovo od slova... Ona je prostě úžásná :) |Dominika|

Odkaz na video :-)


Křest knihy Petra Macka „Helena Vondráčková – Každá trampota má svou mez“

21. května 2012 v 15:39 | Dominika
V úterý 26. června se od 16 hodin v Paláci knih Luxor v Praze uskuteční křest knihy Petra Macka "Helena Vondráčková - Každá trampota má svou mez".

Petr Macek je novinář a autor knih z detektivního a science fiction žánru. V poslední době se věnuje populárním osobnostem z českého showbyznysu.

Helena Vondráčková je jednou z nejúspěšnějších českých zpěvaček, svou pěveckou kariéru zahájila vítězstvím v soutěži Hledáme nové talenty v roce 1964 a od té doby patří ke stálicím české hudby. Spolu s Martou Kubišovou a Václavem Neckářem vystupovala ve slavném triu Golden Kids. Kromě zpívání se věnovala i herectví, vidět jste ji mohli například v pohádce Šíleně smutná princezna.

Po křtu knihy, který začíná v úterý 26. června v 16 hodin v Paláci knih Luxor, bude následovat autogramiáda.
Pořádá nakladatelství Knižní klub..

Zdroj: neoluxor.cz

Tajemství Heleny Vondráčkové

21. května 2012 v 15:33 | Dominika |  ♥ Helena ♥

Helena Vondráčková se statečně usmívá na všechny strany, ale přesto ji v hloubi duše neustále trápí to, co jí osud nedopřál. "Exmanžela Helmuta si brala s tím, že spolu budou mít tři děti. Bohužel se jim to nepodařilo," tvrdí sestra zpěvačky Zdena.

"Heleninou nejslabší niternou stránkou je rodina. Helena vždycky říkala, že by chtěla mít tři děti. Šla s tím i do svazku s Helmutem, ale dopadlo to, jak to dopadlo," říká Zdena v dokumentu Já půjdu dál, který o Vondráčkové TV Barrandov vysílá v dnes od 21:20 hodin. "Všechny děti, ať už jsou z našeho okolí nebo v rodině, nebo za ní přijdou pro podpis, má ráda a dívá se na ně se zalíbením, jako by snad byly její," prozrazuje sestra české pěvecké hvězdy.

Jiří Korn na ni zase práskl, že byly doby, kdy byla dost nespolehlivá. "Helena má občas trochu problém s přesností. Párkrát se stalo, že přišla na vystoupení v show Ein Kessel Buntes pozdě," tvrdí Korn.

Vondráčková k tomu dodává: "Ležela jsem si hezky na gauči v bytečku, který jsme měli s Helmutem pronajatý, koukala se na televizi, když zazvonil telefon a produkční se mě nervózně ptala, kde jsem. Měla jsem tam tehdy být hvězdou večera, ale už jsem neměla žádnou šanci to stihnout. Strčili tam místo mě Jirku Korna. Dostala jsem na tehdejší dobu velkou pokutu. Bylo to velmi nepříjemné, už bych to nechtěla nikdy zažít."


zdroj: super.cz

Vaření v Dobříši: Sapík, Šinkorová a Vondráčková za kuchyňskou linkou

17. května 2012 v 20:46 | Dominika |  ♥ Helena ♥
Kuchyně pod širým nebem za dobříšskou radnicí. Lidé postávají opodál a posedávají na lavičkách. Čekají, až to konečně začne. Ti, kteří sledují televizní "primácký" seriál Česko na talíři, vědí, že tentokrát se bude vařit v Dobříši. Mohli tak na vlastní oči spatřit legendu české gastronomie Jaroslava Sapíka a herečku Danielu Šinkorovou, k nimž se po poledni přidala jako host zpěvačka Helena Vondráčková.


Helena Vondráčková: Na sladké moc nejsem


Helenu Vondráčkovou zná snad každý. Ne všichni ale vědí, jaký vztah má k Příbramsku nebo na čem si nejraději pochutnává. Ještě předtím, než se televizní štáb přesunul k Heleně na hausbót, odpověděla zpěvačka Deníku na několik otázek.

Žijete v nedaleké Řitce. Je vám Příbramsko blízké?
Tenhle kraj je velice hezkej a malebnej až k Vltavě, kde máme hausbót, kam ráda jezdím. A tady v Dobříši jsem chodila za jednou paní bylinkářkou, takže tenhle kraj mám ráda.

Dnes je to ale o vaření...Jaké jídlo máte ráda?
Mám ráda veškeré jídlo, ale nemusím jídla tučná. Jím hodně salátů, hodně ryb, mořské plody, samozřejmě jím i maso, jím všechno. Snažím se to hodně střídat, aby strava byla pestrá.

Vypadáte velmi dobře, asi také díky pestré stravě. Měla byste nějaký recept na pohodu pro ostatní ženy?
Hlavně se nepoddávat stresu. Udělat si na sebe přes den s jídlem čas, dojít si třeba na masáž, odpočinout si. Hlavní je, mít se ráda.

zdroj a fotografie najdete na -> pribramsky.denik.cz

Vzhůru k výškám ..:-)

10. května 2012 v 18:19 | Dominika |  ♥ Helena ♥
Pro zlepšení nálady ;-)

Vzhůru k výškám