Duben 2012

K čemu je škola, když si stačí pustit rádio?

24. dubna 2012 v 15:18 | Dominika |  ♥ Helena ♥
Matematika = Nač vlastně v půli vzdávat mač, Pátá.
Čeština = Vzdálený hlas,
Fyzika = Archimédes, To je síla, Jen dva ta loďka může vést.
Biologie = Růže kvetou dál, Chytila jsem na pasece motýlka, Hříbě, Hej pane zajíci, Kvítek mandragory.
Cizí jazyky = Somewhere, Ein Engel der weiss was er will.
Tělocvik = Posaď mě na sedmej schod, Klusem.
Zeměpis = Přejdi Jordán, Tisíc mil, Já vítám déšť, Copacabana.
Dějepis = Můj princ, Kam zmizel ten starý song, Kde zůstal máj, Já to vidím jak dnes.
Psychologie = Znala panna pána.
Hudební výchova = To pan Chopin.
Chemie = Tvou vůni cítím dál.
Výtvarná výchova = Malovaný džbánku.. :-)

zdroj: od kamarádky Marcely ;)

Díky Marci ! ;))

Na vodním skútru kličkuje mezi delfíny!

21. dubna 2012 v 11:24 | Dominika |  ♥ Helena ♥
Před náročným turné, které pořádá ke svým půlkulatinám, si Helena Vondráčková užívá dovolenou na Floridě. Spolu s manželem Martinem Michalem ji tráví ve městě St. Petersburg, kde vlastní hned několik nemovitostí. Zpěvačka odtud deníku Aha! zaslala několik fotografi í, na nichž se prohání na vodním skútru. Věřili byste, že téhle kočce bude v červnu 65 let

Vondráčková se na Floridu moc těšila. "Mně už tak strašně chybí sluníčko a teplíčko!" postěžovala si deníku Aha! během chladných Velikonoc doma v Řitce u Prahy. Dva dny po svátcích se ho dočkala: v St. Petersburgu už teď denní teploty atakují třicítku, až se občas semele nějaká bouřka.

"Je tady nádherně! A poprvé v životě jsem sama jela na vodním skútru!" pochlubila se nám Helena a na důkaz poslala i několik fotek. Po hladině místních zátok se zásadně prohání v záchranné vestě a je v práci s rukojetí plynu čím dál odvážnější. "Je šikovná. Jezdí pravidelně každý den a jde jí to fakt dobře," chválí svou manželku Martin Michal. "Je krásné, když vás doprovázejí delfíni," rozplývá se Vondráčková.


Své sportem a zdravou stravou udržované tělo Helena na Floridě decentně vystavuje slunci a přitom si čte v knihách. Některé večery tráví s manželem sama, jiné zase s přáteli z Česka, kteří na Floridě žijí, anebo tam jsou - stejně jako oni - na dovolené. Zpět domů se Vondráčková a Michal vrátí příští týden v pátek.


Moje květiny mě uklidňují!

13. dubna 2012 v 20:00 | Dominika |  ♥ Helena ♥
O tom, že udržování zahrady dá pořádně zabrat, ví své i zpěvačka Helena Vondráčková. "Na zahradě mě baví všechno. Od hrabání listí až po sázení rostlin. Snad nejraději mám na zahradě jaro, kdy se začíná zahrádka zelenat, já začínám sázet kytky letničky," říká zpěvačka.

Do truhlíků sází nejraději červené muškáty, ale a na zahradě má různé barvy. "Modrou, bílou, červenou, aby ty záhony byly pestré. Většinou nemíchám barvy dohromady, ale sázím je v plochách, což vypadá daleko zajímavěji," vysvětluje Helena. Rododendrony a azalky v krásných barvách chodí prý obdivovat i sousedé.
"Květiny mám zkrátka ráda. Uklidňují mě a zároveň mi dodávají i další energii. Zeleninu ve větším nepěstuji, mám jen důležité bylinky do kuchyně. Libeček, mátu peprnou, bazalku, petržel a šnytlik," říká žena se sametovým hlasem :-)Jenže přišel srpen 1968 ..

13. dubna 2012 v 13:29 | Dominika |  ♥ Helena ♥
Já jsem trávila prázdniny ve Slatiňanech. Byly o to příjemnější, že u nás byla na dovolené Marta se dvěma svými pejsky-Jimmym a Happynou. Počásí nám přálo, a tak jsme si s Martou užívaly. Marta potom odjela, protože dvacátého srpna jsem letěla se Zděňkem (Rytířem) na dovolenou do Rumunska. Těšila jsem se na dva týdny u moře, které strašně miluju. Přímořská Eforie byla přesně to místo, která jsme si se Zdeňkem vybrali. S opalováním,koupáním s pohodou byl konec ve chvíli, kdy se roznesla zpráva, že do Československa vstoupila vojska Varšavské smlouvy.
Idyla dovolené skončila, všichni měli parmanentně sbaleno a čekalo se jen na nějakou možnost návratu domů. V hotelu se sedělo celé hodiny kolem malého tranzistoráku. Snad jsme bláhově čekali na oznámení, že to všechno je jen omyl, že nic z toho není pravda.
Já se Zdeňkem jsme většinu času trávili debatami s hercem Lubomírem Lipským a jeho manželkou Mílou, kteří shodou okolností byli členy stejného zájezdu jako my.
Zprávy z Praha byly stále hrůznější a hotel se pomalu vylidňoval. Někteří přímo odtud odlétali či odjížděli do emigrace, buď ke známým, příbuzným, a nebo prostě do absolutního neznáma a do nejistoty, bez možnosti rozloučit se se svými nejbližšími doma.
Ani na jedinou vteřinu jsem nepomyslela na svou emigraci ..

z knihy: Helena o sobě ( a slavní o Heleně)

Sblížení :-)

13. dubna 2012 v 12:41 | Dominika |  ♥ Helena ♥
Užívejte života! :)

Helena míří na Floridu :-)

12. dubna 2012 v 17:13 | Dominika |  ♥ Helena ♥

Hned po velikonočních svátcích začíná Heleně Vondráčkové dovolená. Spolu s manželem odletí ve středu na skoro třítýdenní pobyt do USA. "Míříme na Floridu, za teplem,"svěřila se deníku Aha! zpěvačka. "Ještě ale nemáme vyřízené vstupní povolení. Hned v úterý to musíme vyplnit a zaplatit," dodala Helena, kterou po návratu domů čeká náročné turné po Česku a Slovensku. To pořádá v rámci oslavy svých 65. narozenin.


zdroj:

Velikonoční »šupačka« u Heleny Vondráčkové

10. dubna 2012 v 15:20 | Dominika |  ♥ Helena ♥

Velikonoční »šupačka« u Heleny Vondráčkové: Děti dostaly vajíčka, dospělí »vizoura«!

Hurá k tetě Heleně! Děti z Řitky mají svoji tradiční zastávku. Kdyby nebyla na Velikonoce doma, hodně by je zklamala. Zpěvačka Helena Vondráčková (64) proto i letos ctila tradice, namalovala spoustu vajíček a přivítala u dveří svého domu v Řitce u Mníšku pod Brdy desítky malých i velkých koledníků. Přímo pro dospělé pak chladila v ledničce whisky a vodku.

V chladném dopoledni přišly zpěvačku vyšupat hlavně malé děti. Některé doprovázely rodiče. "Tak spusťte," pobízela ostýchavé koledníky ležérně oblečená Helena.

"Jak vajíčka postupně z ošatky ubývala, měla jsem strach, aby se na všechny dostalo," řekla deníku Aha! Vondráčková, která na žádost některých koledníků také poskytla autogram. "Jeden malý chlapeček se zeptal, proč ta paní podepisuje ty obrázky? Bylo to roztomilé… Až bude větší, tak by mu určitě měli pustit Šíleně smutnou princeznu," vtipkovala zpěvačka.

Helenu přišli vyšlehat i dospělí koledníci. Těm místo vajíček nabídla panáka. "Chcete vizoura, nebo vodku?" ptala se jich. Manžel Vondráčkové Martin Michal (51) dal své ženě velikonoční výprask brzy ráno, dopoledne se pak uvnitř domu věnoval sousedům, kteří dorazili na návštěvu.


To je změna: Jak se Vondráčková a Bílá změnily!

9. dubna 2012 v 9:51 | Dominika |  ♥ Helena ♥
To jsou ale neuvěřitelné proměny! Zpěvačky Lucie Bílá a Helena Vondráčková se během deseti let změnily k nepoznání. Zub času jim ale rozhodně neubírá na půvabu a šarmu, naopak. Stálice české populární scény zrají jako víno a vypadají čím dál tím lépe. Podívejte se, jak se obě dvě zpěvačky změnily v čase!


Susedia - Zámena manželov

8. dubna 2012 v 13:41 | Dominika |  Helena a filmy
Helena ve slovenském seriálu Susedia (Tv Markíza) - 2006 :-)


Česká "třicítka" :-)

7. dubna 2012 v 13:18 | Dominika
Nejzábavnější scény českého filmu, televize a společenského života. 30 pozic svižné hitparády v novém zábavném pořadu Prima family. Uvádí Martin Dejdar

Tento týden jsme mohli vidět na FTV Prima třicítku nejoblíbenějších českých pohádek. A právě v této třicítce se objevila i Helena s Václavem Neckářem na krásném 4. místě s pohádkou Šíleně smutná princezna.