Listopad 2011

Národní poklad? To jsem jen pro hlupáky!

26. listopadu 2011 v 10:05 | DomčíSs |  ♥ Helena ♥

Helena Vondráčková:

Národní poklad? To jsem jen pro hlupáky!


Kolem zpěvačky Heleny Vondráčkové (64) je stále rušno. V poslední době ovšem zejména kvůli sérii soudních tahanic mezi ní, různými institucemi, médii či někdejší kamarádkou Martou Kubišovou.

Velký vliv ve všech sporech bývá přisuzován jejímu manželovi a manažerovi Martinu Michalovi, sebe však chrání především sama Helena. Co říká na své kauzy? A jak nahlíží na přezdívku Národní poklad?
Po zveřejnění vašeho dopisu ČRo si vás mnozí začali dobírat přezdívkou Národní poklad. Cítíte z toho podporu, či výsměch?
"Cítím z toho hlavně neinformovanost a v některých případech až hloupost. Nikdy jsem nenapsala a ani nevyřkla větu, že bych měla být národní poklad. To překroutila média. A lidé tomu, bohužel, věří."
Jak to tedy bylo?
"Velice mě pobuřuje skutečnost, že si veřejnoprávní rozhlas, především stanice Radiožurnál, dovolí praktikovat cenzuru, která se dá srovnat snad jen s totalitním režimem. Mojí snahou bylo poukázat na skutečnost, že někteří zpěváci, včetně mě, jsou zde doslova bojkotováni, a žádala jsem vysvětlení. Nic víc. A netýká se to jen hudby, ale i mluveného slova, kdy byl naprosto evidentně cenzurován můj rozhovor, který vysílala jedna ze stanic ČRo, a to na přímý pokyn tehdy pověřeného ředitele Duhana. Ten zakázal určitou pasáž odvysílat. Krátce na to byl jmenován generálním ředitelem. Tomu já říkám, že je to demokracie po česku."
Radiožurnál kritizoval v přímém vysílání i Janek Ledecký. Víte o tom?
"Neozval se jen Janek, ale třeba i Karel Gott a Michal David. Český rozhlas je veřejnoprávní stanice. Tím je nepřijatelné, aby na základě sympatií či antipatií jedince byla prováděna selekce umělců, kteří smějí či nesmějí být vysíláni."
Zaznamenáváte i kladné reakce?
"Mám množství pozitivních reakcí, ale lidé v dnešní době jsou snad více ustrašení než dříve. Proto svoji podporu veřejně neprezentují. Je mi z toho smutno."
Jak to vypadá s arbitráží na Česko?
"Žádná arbitráž není, v dohledné době se nechystá a nikdy nebude vedena z mé strany. To jen opět došlo a stále dochází ke zkreslení médii, aby to bylo zajímavé a co nejvíce skandální, v tomto případě burcující. Doslova straší lidi tím, že teď mi budou muset - jakožto daňoví poplatníci - zaplatit miliony. Přitom jsou zde konkrétní osoby, které jsou za celou tu věc odpovědné a stát má možnost škodu, kterou způsobily, vymáhat právě po nich, nikoli po daňových poplatnících."
Máte pocit, že jste přišla během těch různých půtek, zejména při sporu s Martou Kubišovou, o nějaké přátele?
"Nemám ten pocit. Možná jsem si jen ujasnila, kdo se jako přítel tvářil a kdo přítelem opravdu je. Zajímavé je, že se nikdo na začátku nezeptal, jak to skutečně bylo, ale povětšinou volili stranu, na kterou se přikloní buď podle osobních sympatií, nebo podle toho, jestli je to mediálně zviditelní. Někteří argumentovali a doposud argumentují jakousi nedotknutelností Marty. Nikdo, natož modla národa, nemá právo porušovat dohody a mluvit nepravdy. Jsem ráda, že můj management, tedy žalující agentura, se nikdy nesnížil k tomu, aby ovlivňoval soud a snažil se na něj působit. Odolal i pokusům o vydírání. Nyní věc řeší noví majitelé agentury, které rozhodnutí našich soudů pobouřilo. Hned začali poukazovat na to, že věc rozhodovali stejní soudci jako v případě společnosti Čepro a falešných směnek, což je celosvětově známá kauza, kterou »hasil« až Nejvyšší soud. Obdrželi jsme velice znepokojivé zprávy o těchto soudcích i v dané věci. Tak uvidíme."
Bylo těžké přijít na pohřeb Pavla Vrby, když jste viděla Václava a Martu?
"Nebylo. Přišla jsem vzdát čest geniálnímu básníkovi a textaři, který pracoval i pro mě a napsal mi řadu krásných textů. Spojovat tuto smutnou událost s mou a jejich přítomností je neuctivé a hloupé. Protože se na to ptáte, musím dodat, že krátce před smrtí jsem s Pavlem hovořila na téma jeho podpisu petice na podporu Marty. A Pavel sám řekl, že ho mrzí, že k tomu propůjčil, protože teprve dodatečně zjistil, že je to jinak, než mu bylo před podpisem tvrzeno, a že doufá, že to naše přátelství nenarušilo. Takových lidí je hodně a musím říci, že jejich postoje si cením."
Pořád trvá váš bojkot Slavíka?
"Samozřejmě. Nehodlám své jméno spojit s anketou, v níž jde o zájmy lobbistických skupin, které určují celý průběh a tím i výsledek, a kde se naprosto bezostyšně a veřejně manipuluje s hlasy. Co mě dostalo, bylo ale prohlášení majitele pořádající agentury, který tvrdí, že z této ankety nelze vystoupit. On si snad myslí, že na nás všechny vlastní veškerá práva, a tudíž si může používat naše jména, jak se mu zlíbí, především pro svůj zisk. A to na úkor fanoušků, kteří pošlou za nemalé peníze svůj hlas do ankety. Proto se agentura, která mě zastupuje, rozhodla rázně zakročit a vyzvala pořadatele Slavíka, aby takto protiprávně získané peníze vrátil těm mým fanouškům, kteří mi poslali svůj hlas. Já jsem se od ankety distancovala již před lety a další užívání mého jména přes můj nesouhlas je podvodem na fanoušcích, kteří mi poslali hlas. A to nedopustím. Věříme, že to pořádající agentura pochopí a dá okamžitě do pořádku."
Letos jste vypadla z první desítky...
"Nechápu, jak jsem mohla vypadnout z první desítky, když jsem se žádné ankety nezúčastnila. Jasně jsem své fanoušky vyzvala, aby pro mě nehlasovali. Mnozí pochopili a raději si za ušetřené peníze koupili něco pro sebe, nebo jim to třeba přispělo na lístek na můj koncert v Lucerně. Ti, kteří hlasovali, se stali obětí podvodu a já doufám, že se mi podaří jim jejich peníze vymoci zpět."
Zdroj: aha.cz

Článek k zamyšlení,nemyslíte?

19. listopadu 2011 v 19:04 | DomčíSs

Česko = národ závistivých a škodolibých lidí, kteří se přiživují na "neštěstích" těch druhých.
Absolutně věříme všem těm Rytmusům života,Pestrým světům,Bleskům a dalším bulvárním časopisům a novinám.)
A to si jako myslíte,že je v pořádku? Já tedy ne..


( Manžel Heleny Vondráčkové Martin Michal rozjel kampaň proti bulváru, policii i státnímu zastupitelství. Po Praze se objevily billboardy s bulvárními novináři a poděkováním policii za to, že je kryje. "Reakce se nebojím," říká Martin Michal )
Jednodušeno,řečeno ..opravdu se stydím za republiku,kde si může prakticky kterýkoli pisálek psát co chce a nic se mu nestane...Je to dost smutný..
(Ještě,že to všechno berou s úsměvem (protože jinak se to snad ani brát nedá).. ;)
♥♥

NEZAPOMEŇME,važme si SVOBODY

17. listopadu 2011 v 15:44 | DomčíSs


Helena & To byl náš hit

16. listopadu 2011 v 13:13 | DomčíSs |  ♥ Helena ♥

To byl náš hit-Ze zákulisí

Klobouk ve křoví

David a Goliáš


Intimní zpověď Heleny

12. listopadu 2011 v 16:37 | DomčíSs |  ♥ Helena ♥
Co mě v životě těší? - Život.
Co mě děsí? - Násilí, brutalita a těžká nemoc.
Co mě mrzí? - Když ztratím přítele nebo když mě nikdo pomluví a není to pravda. Nebo když se mi něco nepovede profesně.
Na čem lpím? - Přátelství, na penězích ani ne, ale na zahrádce ano. Na mém okolí, tak asi tak.
Nač spoléhám? - Na lidskou dobrotu.
Kdo je mi oporou? - Rodina, když jsem byla holčička, dívka. Potom mé pracovní okolí, byl to team lidí, na který jsem se mohla spolehnout a byli mi vekou oporou. A teď je to zsae určitě moje rodina, můj manžel, má sestra a mí přátelé.
Kdy se cítím šťastná? - Když se mi třeba povede koncert. Nebo když vidím, že někomu udělám něčím radost. A nebo když jdu jen tak s pejskem na procházku s manželem a jdeme krásnou krajinou. Nebo když ležíme jen tak u moře a čteme si.
Kdy se mi svírá srdce? - Když vidím chudobu, chudé děti. A nebo nemocné děti. Nebo vůbec nemocné lidi.
Tíží něco mé srdce? -Bohužel ano. Neřeknu.
Úspěch - Když se zahledím zpátky, tak téměř celá moje dráha, celá kariéra byla úspěšná.
Sláva - polní tráva. Sláva je krásná věc, na druhé straně ji ale musí člověk umět unést.
Bohatství - Vždycky jsem si říkala, že je dobrý mít tu zásadu - Na co člověk má, to si má pořídit. A na co člověk nemá, tak do toho se nemá pouštět.
Co se mě dotkne? - Když by mi někdo projevil nedůvěru.
Co mi zalichotí? - Třeba když mi někdo řekne, že vypadám dobře. Na ty léta.
Na čem si dávám záležet? - Abych někomu záměrně neublížila.
Kdy o sobě pochybuji? - Pochybuju neustále.
Co mě překvapuje? - Momentálně třeba mě několik let překvapuje, jak si lidi dovedou vymýšlet nesmysly. Myslím tím teď některé bulvární novináře.
Co mi jde dobře? - Zpívání, tanec, dokonce ještě i bruslení. Lyžování, vaření, pletení, háčkování, práce na zahradě, tenis, plavání.
Co je pro mě těžké? - Já si honem nemůžu vzpomenout.
Před čím mám respekt? - Před moudrými lidmi.
Čeho se bojím? - Přírody, která si s náma začíná pohrávat a všechny ty věci, který dřív jsem měla pocit, že nejsou - tsunami, povodně, požáry. Jako se mi zdá, že toho je nějak v poslední době příliš.
Rodina - Měla jsem krásný dětství. Krásný dospívání. Mí rodiče byli úžasní, jednak vždycky správní rádcové, vždycky jsem na ně dala a to si myslím, že to tak bylo vždycky dobře. Moc ráda na to vzpomínám.
Láska - Jestli si některé ženy myslí, že už v pozdním věku to nefunguje. Tak já jsem opravdu prototypem, že to funguje. A ničeho se dámy nebojte.
Osudový muž - No a je tady. Nedá se nic dělat. ;)
Co mě naplňuje? - Umění.
Po čem toužím? - Protože připravuji nové písničky, nové CD, tak aby se mi to podařilo.
V co věřím? - Ve slušnost a v lásku.

video naleznete zdeMost přes rozbouřené vody

6. listopadu 2011 v 9:24 | DomčíSs |  ♥ Helena ♥
1 písnička,ve dvou podání od dvou různých zpěvaček ;)

Lucie Bílá


Helena Vondráčková


Helena Vondráčková a Michal David: Vyprodali arénu v Košicích!

6. listopadu 2011 v 9:09 | DomčíSs |  ♥ Helena ♥

Helena Vondráčková a Michal David: Vyprodali arénu v Košicích! Dostali do varu 9500 lidí!

Zpěvačka Helena Vondráčková (64) dokázala, že rozhodně nepatří do starého železa a stále umí vyprodat obrovské haly! Ve slovenských Košicích způsobila doslova šílenství svým společným koncertem s Michalem Davidem (51) »Mejdan roku«, na který přišlo neuvěřitelných devět a půl tisíce lidí!


Jsem z toho stále ohromená, ve Steel aréně, kde se vystoupení konalo, byla neuvěřitelná atmosféra, lidé znali všechny písničky, co jsme zpívali. Do Košic se opět moc ráda vrátím. Je úžasné vyprodat takovou obrovskou halu," prozradila s neskrývaným nadšením zpěvačka, která na koncert dokonce přiletěla soukromým letadlem pro šest lidí. "Chtěli jsme si to pořádně užít," smála se.

Ani Michal David nezůstal pozadu, také dorazil letadlem. Ale ten přiletěl z mnohem větší dálky, vracel se totiž z dovolené v Miami, kde byl navštívit svou dceru Kláru (21), která tam studuje. "Michala opravdu obdivuji, že letěl hodně hodin z Ameriky a vše pak odzpíval na sto procent a nebyla na něm poznat únava," složila poklonu svému kolegovi.
Společné vystoupení je čeká opět na Slovensku, a to 13. prosince v Bratislavě, kde už jsou skoro všechny lístky vyprodány.


Kdo má v Česku Nejlepší hlas?

5. listopadu 2011 v 14:50 | DomčíSs
Hlas Česko Slovenska je zcela nový, unikátní projekt, jehož jediným cílem je objevit ten nejlepší hlas v obou zemích - to je základní pravidlo soutěže, kterou na jaře 2012 uvedou na svých obrazovkách TV Nova a slovenská Markíza.

Osobní koučové z řad uznávaných osobností českého a slovenského šoubyznysu si vyberou své talenty a dovedou je až k vítězství. Který kouč je nejlepší a kdo se stane nejlepším Hlasem? Odpovědi diváci naleznou už příští rok na jaře! Poprvé v historii hudebních soutěží nezáleží na vzhledu ani na věku, ale pouze na pěveckém talentu. Na stránce www.hlas.tv se mohou přihlásit všichni soutěžící, kteří věří, že právě jejich zpěv stojí za poslech. Jedinou podmínkou je minimální věk 16 let.

Podařilo se zjistit, že obě televize chtějí do show oslovit za koučů nejzvučnejší jména české i slovenské pop-music. Zatím však seznam zpěváků a hudebníků, jejichž oslovili do této show, tají.
Hlasujme proto pro Helenu,jakožto porotkyni v nové československé talentové soutěži
HLAS ČESKOSLOVENSKA.Hlasovat můžete zde:

http://www.pluska.sk/soubiznis/zo-sveta-zabavy/hudba/vieme-prvi-bude-hladat-najlepsi-hlas-cesko-slovenska.html


I apologize for my absence ..;)

5. listopadu 2011 v 14:43 | DomčíSs
... nojóno,můj notebook přestal spolupracovat,takže nemám šanci se dostat na internet..:) Naštěstí se najdou i vyjímky,takže tento week-end tu bude hromada článků :) Díky za pochopení
Domča