Září 2011

Zemřel scénárista Jiří Hubač

27. září 2011 v 19:45 | DomčíSs
Zemřel scenárista Jiří Hubač, tvůrce známých seriálů Ve věku 82 let zemřel v úterý dramatik a scenárista Jiří Hubač. České televizi, která o úmrtí informovala, to potvrdil jeho syn Ivan. Hubač napsal dnes už kultovní televizní seriály Sanitka a Dobrá voda. Je také autorem inscenací Nezralé maliny nebo Ikarův pád.

Výbor z díla Jiřího Hubače seriály:
Tři chlapi v chalupě (1962)
Eliška a její rod (1966)
Dobrá voda (1983)
Sanitka (1985, spolu s Jindřichem Fairaizlem)
filmy, televizní inscenace, dramatizace knih:
Král Krysa (1974)
Lístek do památníku (1975)
Ikarův pád (1976)
Komu zvoní hrana (1977)
Nezralé maliny (1980)
Tažní ptáci (1984)
Hřbitov pro cizince (1991)
Učitel tance (1994)
Fany (1995)
Všichni moji blízcí (1999)
Babí léto (2001)

Jiří Hubač se narodil 27. srpna 1929 v Praze. Vystudoval elektrotechnickou průmyslovku a v 50. letech se začal živit jako konstruktér. Poté se stal redaktorem časopisu Úřadu pro patenty a vynálezy Technická politika. V 60. a první polovině 70. let působil coby dramaturg a posléze vedoucí dramaturg Československé televize. Od roku 1974 byl na volné noze. Dramatik, scenárista, spisovatel a dramaturg Jiří Hubač má na kontě desítky televizních her, seriálů, filmů, ale také divadelních her a literárních děl. Hned na začátku kariéry spolupracoval s Jaroslavem Dietlem a Iljou Prachařem na seriálu Tři chlapi v chalupě. Mezi jeho další dnes už kultovní počin patří seriál Sanitka.
Z filmů, kterým propůjčil svůj rukopis, nelze opomenout snímky jako Ikarův pád, za nějž získal cenu UNDA na mezinárodním televizním festivalu v Monte Carlu, Tažní ptáci nebo Babí léto.V 60. letech vydal Hubač novelu Neděle s Bardotovou, spolu se Slávkou Kopeckou napsal knihu Vladimír Menšík.
V roce 2000 napsal libreto k muzikálu Johanka z Arku. Za své dílo sklidil český umělec řadu ocenění.

Za televizní inscenaci Dlouhý podzimní den získal v roce 1971 hlavní cenu na mezinárodním festivalu Zlatá Praha. Tuto cenu sklidil později ještě za inscenaci Zlaté maliny. Podobně triumfoval na festivalu v Sofii s inscenací Lístek do památníku.

V 90. letech obdržel cenu Trilobit a Cenu Vladislava Vančury.
Při vyhlašování cen Týtý za rok 1999 byl zapsán do Dvorany slávy. V roce 2001 získal Českého lva za nejlepší scénář za rok 2001 za film Babí léto.

... nechte Helenu žít !

21. září 2011 v 16:56 | DomčíSs |  ♥ Helena ♥

Nechte Helenu žít

Záměr Heleny Vondráčkové a jejího manžela Martina Michala vyvolat arbitrážní spor s Českou republikou vyvolal rozporuplné reakce. Co si ta dáma vlastně myslí, že hodlá (v případě vítězství v arbitrážním sporu) tahat peníze s kapes nám všem, tedy daňovým poplatníkům? Neumí unést logický proces odlivu svých příznivců i to, že (stejně jako my ostatní) marná sláva stárne
Helenka Vondráčková bojuje, a to je velmi správné, za rovné podmínky, stejnou startovní čáru se všemi ostatními. Nikde jsem neslyšel, že by někoho pomlouvala, zpochybňovala jeho umění na poli umělecké činnosti a to nejen v jejím žánru. Její spor s Martou Kubišovou byl o zmařené investici (kde je rozdíl mezi touto zmařenou investicí a zmařenou investicí Diag Human, nebo Lodera s televizí Nova?). Spor se nakonec nekonal, k úlevě nás, kteří máme rádi jak Helenku Vondráčkovou, tak Martu Kubišovou. Přesto důvod ke sporu zde byl a Marta Kubišová si snad nějaké poučení pro sebe vzala.
Jestliže tvorbu Karla Gotta právem považujeme za kulturní dědictví národa, pak po jeho bok musíme postavit i Helenku Vondráčkovou (určitě i Waldemara Matušku a další zpěváky, kteří v dobách totality přinášeli lidem radost a pohodu). A nelze logicky připustit, aby veřejnoprávní rozhlas Radiožurnál, písničky Helenky Vondráčkové odmítal. Z jakéhokoliv důvodu. A zdůvodnění, že písničky Heleny Vondráčkové snižují sledovanost, je úplně mimo mísu. Veřejnoprávní rozhlas i televize totiž nemůže argument sledovanosti vůbec použít. Sledovanost je důležitá pro soukromá rádia a soukromé televizní stanice. Sledovanost jim totiž přihrává inzerenty, kteří se tak stávají jejich investory. Oni musejí o sledovanost bojovat. Veřejnoprávní média nikoliv. Ty mají totiž investora ze zákona. Nás všechny plátce televizních a rozhlasových poplatků.
A tady je můj projekt uchazeče o post generálního ředitele České televize. Kanál ČT 24 jako čistě zpravodajský samozřejmě zachovat. Poplatník má právo na živé, aktuální zprávy z domácích i světových událostí. Kanál ČT 4 sport si také našel své nezastupitelné místo - zachovat. Kanál ČT 2 rozvíjet pro oblast vědy a techniky, oblast poznání světa, vzdělávání, problematiky životního prostředí, ale také propagace kultury. Kanál ČT 1 prodat, zrušit, protože nemá opodstatněnost. Programy jako Všechnopárty (pořad, který já rád sleduji), nebo na př. Pošta pro tebe jsou pořady typické pro soukromé televize. Také všechny zábavní pořady typu Starr Dance a podobně. Prostě a jednoduše veřejnoprávní televize nemůže mít vlastní dramatickou tvorbu. Může vytvářet pouze pořady spojené se zpravodajstvím, pořady z oblasti vědy a techniky, sportu a jiných činností, které mají přinášet rozvoj poznání a všeobecné vzdělanosti. Proto já si veřejnoprávní média platím. Na všechny ostatní pořady - zábavné, filmy, seriály jsou soukromé televize. Jak velkou pravdu měl kdysi populární ředitel Novy Vladimír Železný když kritizoval ČT za reklamu. ČT tím totiž bezprecedentně poškozuje soukromé televize, neboť jim odebírá inzerenty.
Helenko máte ve všech svých sporech mojí plnou podporu. Nelze-li se ubránit pomluvám a šikanám tady u nás, braňte se jinak. Záměrně jsem se vyhnul v tomto článku bulváru. Ani od toho si nemusíte nechat všechno líbit.


Plně souhlásím s tímhle článkem..:)!

Petra Janů & Hana Zagrová-Já o něm vím své

18. září 2011 v 10:33 | DomčíSs |  ♥ Diary ♥
Pche x)..vždycky narazím na nějakou písničku,kterou pak nemůžu dostat z hlavy.... tady je příklad jedné z nich..->
Petra Janů a Hanka Zagorová-Já o něm vím své ..Bože,to je krása !! :)

Petra Janů & Hana Zagrová-Já o něm vím své
Helena prodala agenturu na Floridu, aby mohla vést s Českem arbitráž

18. září 2011 v 9:33 | DomčíSs |  ♥ Helena ♥
Zpěvačka Helena Vondráčková a její manžel a manažer Martin Michal prodali svoji uměleckou agenturu MM. Koupil ji floridský právník Michael J. Smith. Vondráčková tak učinila první krok k tomu, aby v budoucnu mohla vést arbitráž s Českou republikou.Helena Vondráčková i Martin Michal jsou totiž přesvědčeni, že je česká justice i policie poškodily. Až na výjimky se nedomohli peněz, kvůli kterým zpěvačka vedla už řadu soudních sporů. Většinou s vydavatelstvími bulvárních deníků. Soudila se i se svou bývalou kolegyní ze skupiny Golden Kids Martou Kubišovou.
Slavnému páru proto došla trpělivost a svoji uměleckou agenturu v září prodali floridskému advokátovi Michaelu J. Smithovi. Respektive společnosti Waterfall agency LLC, kterou Smith kvůli transakci založil.
"Společnost Waterfall agency LLC je nyní fakticky stoprocentním vlastníkem podílu Agentury MM Praha. De lege se tak stane, když to v Česku zapíše obchodní soud," řekl iDNES.cz Martin Michal.
Ten také stojí na základě rozhodnutí amerického vlastníka v čele českého vedení společnosti Waterfall agency LLC.
Za kolik agenturu Helena Vondráčková prodala, Martin Michal nekomentoval. "Nejsme státní podnik," vysvětlil.
Podle něj to pro zastupování Heleny Vondráčkové neznamená prakticky žádnou změnu. Ta ale nastane při vymáhání peněz. Zpěvačka vyčíslila škody, které jí podle Michala vznikly chybným rozhodnutím soudů a policie, na 14,5 milionu korun bez úroků. Je to ušlá tržba za vystoupení, která se neuskutečnila v důsledku odlivu sponzorů.

S arbitráží čekají na rozhodnutí Ústavního soudu


"Prodej stoprocentního podílu Agentury MM má jeden prozaický důvod. Tím je porušování Ústavy ČR ze strany policie a státního zastupitelství. Není to jenom otázka pohledávky, je to otázka donucení české strany k tomu, aby se u nás konečně nastolil právní stát a tento stát plnil to, co mu Ústava ukládá," řekl iDNES.cz Michal.

On i jeho manželka jsou přesvědčeni, že částka 14,5 milionu korun je pohledávkou, kterou mohou případně po České republice vymáhat v zahraničí. Právě v tom jim má pomoci firma Waterfall agency LLC a její zástupce, advokát Michael J. Smith. iDNES.cz se snažil právníka kontaktovat, ale na prosbu o vyjádření nereagoval.

Podle Michala mu ale zatím pohledávka nebyla postoupena. Čeká se totiž na rozhodnutí Ústavního soudu. "Ústavní stížnost již byla podána," řekla iDNES.cz bez dalších podrobností Jana Gavlasová, právnička Heleny Vondráčkové.

"V okamžiku, kdy rozhodne Ústavní soud a dá paní Vondráčkové za pravdu, pohledávka se převádět nebude a ze zahraničí nebude na Českou republiku kvůli této pohledávce žádný tlak. V případě, že tuto ústavní stížnost soud zamítne, bude prodána do Ameriky a podle Newyorské úmluvy bude vyvolaná arbitráž," popsal Michal.

Newyorskou úmluvu přitom nedávno v zahraničí využila firma Diag Human. S její pomocí se jí podařilo, že soudy v několika zemích uznaly její nárok a v Rakousku dokonce obstavily tři česká umělecká díla. Česko se proti zahraničnímu kroku Diag Human postupně odvolává.
"Do současné doby jsme zatím bohužel nezaznamenali jediné vstřícné gesto a tato naprosto neúnosná situace pokračuje dál. Český stát má jedinečnou příležitost peníze, o které může přijít, vymáhat po lidech , kteří to způsobili.
Jsou známa jak jména policistů, tak státních zástupců, kteří jednali zcela úmyslně chybně a v rozporu se zákony," dodal Michal.


Helena Vondráčková & Lucie Bílá - Tell him

17. září 2011 v 18:55 | DomčíSs

Helena Vondráčková-Lucie Bílá-Tell him


Celine Dion-Barbra Streisand-Tell himŠíp Plus-15.9.2011

17. září 2011 v 13:35 | DomčíSs
Zemřela herečka VKV Zuzana Dřízhalová !!!

17. září 2011 v 11:13 | DomčíSs


Hvězda Velmi křehkých vztahů Zuzana Dřízhalová prohrála boj s rakovinou

Představitelka Marcely Rubešové z již ukončeného seriálu Velmi křehké vztahy je po smrti. Zuzana Dřízhalová (†36) zesnula v pátek kolem druhé hodiny odpoledne ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze. "Selhaly jí životně důležité orgány," prozrdil nám s pláčem rodinný přítel.

Dřízhalová se s vážným rakovinovým onemocněním lymfatických uzlin potýkala celkem třikrát. Herečka, kterou diváci znají také coby Elišku z pokračování Nemocnice na kraji města, od začátku září ležela na Karlově náměstí na klinice hematoonkologie.

"Zuzana již dvakrát s rakovinou bojovala. Naposledy v roce 2004. Před dvěma lety jí ale bohužel diagnostikovali opět maligní lymfom, jen jiného typu. Nyní leží na jednotce intenzivní péče. Nemoc ji bohužel zasáhla drtivou silou. Kolabují jí i plíce a musela být napojena na umělou plicní ventilaci," uvedl pro Super.cz zdroj z blízkého okolí herečky krátce před jejím úmrtím. Bohužel vyšetření ve čtvrtek ukázala, že agresivní chemoterapie nezabrala.

"Se Zuzanou jsem se znal už z Velmi křehkých vztahů, naposledy jsme spolu před prázdninami točili Ordinaci v růžové zahradě, kde mi hrála bývalou manželku. Vůbec jsem netušil, že se jí nemoc vrátila. Nemluvila o tom. Nemám slov, je mi to strašně líto," neskrýval pohnutí herec Saša Rašilov, když jsme ho o úmrtí kolegyně informovali.
"To je strašné. Zuzana mi v pokračováních Nemocnice na kraji města hrála dceru. Byla to moc statečná ženská a zdálo se, že rakovinu překonala," řekla nám šokovaná Jana Štěpánková.

"Zuzana byla extrémně milý člověk. Všichni, co jsme ji znali a měli ji rádi, na ni budeme vzpomínat jen v tom nejlepším. Sice jsme tušili, že znovu bojuje s rakovinou, ale doufali jsme, že svůj boj vyhraje," uvedla mluvčí televize Prima Jana Mrákotová, kterou zpráva o úmrtí Dřízhalové osobně velmi zasáhla.

"Nedávno jsem se Zuzanou točila reportáž. Přiznala, že se jí nemoc vrátila, ale byla tak plná optimismu a vůbec nepřipouštěla, že by to mohlo dopadnout špatně. Moc na naše poslední setkání vzpomínám," prozradila Super.cz moderátorka Top Star magazínu Mirka Roubíková.

Herečka byla jedenáct let vdaná za herce a scénografa Hynka Dřízhala. Nedávno spolu adoptovali miminko. Manžel ji podle rodiny denně v nemocnici se slzami v očích navštěvoval.

"Celá moje rodina, ale hlavně manžel Hynek, drží jako skála. Na to všechno, čím jsme si prošli. Nedovedu si představit, že by se mi mělo něco stát, přišel už o oba rodiče. Mám zkrátka povinnost zůstat naživu," řekla Dřízhalová před třemi lety v rozhovoru pro Vlastu. Svůj slib ale bohužel nemohla dodržet.

Zuzaně v boji s rakovinou před lety chyběly informace a tak s dalšími pacientkami založila občanské sdružení Lymfom Help, které podporuje právě pacienty s onemocněním lymfatického systému a nabádá laiky, aby své obvodní lékaře při prvních náznacích potíží (například noční pocení, hubnutí, slabost, únava, nechutenství, zvětšení uzlin, bolest kdekoliv) nutili k odbornějším vyšetřením než je pouhý odběr krve.


Zemřel režisér Otakar Vávra !

16. září 2011 v 14:01 | DomčíSs
Co se to sakra poslední dobou děje!! Proč nám odchází tak významní lidé !! ->

V nemocnici ve čtvrtek večer zemřel slavný český režisér Otakar Vávra. Letos na jaře oslavil sto let. Zemřel po krátké nemoci.

Legendární režisér Otakar Vávra mimo jiné natočil filmy Jan Hus nebo Kladivo na čarodějnice. Mnoho diváků i odborné veřejnosti mu ale vyčítá sympatie s představiteli komunistické moci a to že točil a sklízel úspěchy za každého režimu.
Že Vávrův zdravotní stav není dobrý, se vědělo již delší dobu. Před měsícem a půl navíc utrpěl zlomeninu krčku. Následnou operaci ale zvládl jeho organismus dobře."Náročný zákrok v tak vysokém věku je vždy rizikový," uvedla k operaci Vávrova manželka Jitka Němcová. Přesto, že Vávra byl optimisticky naladěn, musel hodně času trávit v nemocnici na Homolce. Jeho skon, o kterém jako první informoval Český rozhlas, lze nazvat nečekaným.

Filmy točil za každého režimu

Otakar Vávra se narodil 28. února 1911 v Hradci Králové. Jako mladík studoval v Brně a Praze architekturu. Z vysoké školy záhy zběhl k filmu. Za svoji dlouhou kariéru natočil přes 50 hraných filmů a napsal 80 scénářů. Mezi jeho žáky se řadí Jiří Menzel i Věra Chytilová.
"Vděčím mu za všechno, co mě naučil - a je toho dost. A jsem to nejen já, ale i řada dalších, kteří své profesionální schopnosti získali právě díky němu," řekl letos Jiří Menzel.
Za své filmy si Vávra vysloužil i řadu vyznamenání. Kromě Českého lva mu prezident Václav Klaus udělil medaily za zásluhy.

Vybraná Vávrova filmová díla:
1931 Světlo proniká tmou
1934 Žijeme v Praze
1936 Velbloud uchem jehly
1937 Panenství
1937 Filosofská historie
1938 Cech panen kutnohorských
1939 Dívka v modrém
1939 Humoreska
1939 Kouzelný dům
1939 Maskovaná milenka
1940 Pacientka Dr. Hegla
1941 Turbína
1942 Okouzlená
1942 Přijdu hned
1945 Rozina sebranec
1945 Vlast vítá
1947 Krakatit
1947 Předtucha
1949 Láska
1949 Němá barikáda
1953 Nástup
1954 Jan Hus
1955 Jan Žižka
1956 Proti všem
1958 Občan Brych
1961 Noční host
1962 Horoucí srdce
1965 Zlatá reneta
1966 Romance pro křídlovku
1968 Třináctá komnata
1969 Kladivo na čarodějnice
1973 Dny zrady
1974 Sokolovo
1976 Osvobození Prahy
1977 Příběh lásky a cti
1980 Temné slunce
1983 Putování Jana Amose
1984 Komediant
1985 Veronika
1985 Oldřich a Božena
1989 Evropa tančila valčík


Pohřeb Pavla Vrby..

15. září 2011 v 17:42 | DomčíSs
Sotva půl metru dělilo na pohřbu textaře Pavla Vrby (†73) od sebe Helenu Vondráčkovou (64) a Martu Kubišovou (68). A přesto se tyhle dvě dámy české pop music, které rozdělil soudní spor kolem odvolaného turné Golden Kids, na sebe ani nepodívaly, natož aby o sebe slůvkem zavadily.
Helena Vondráčková na pohřeb textaře a básníka Pavla Vrby (†73) přišla mezi posledními, přesto ji v obřadní síni posadili do první řady úplně na kraj vpravo. Těsně za ní, v druhé řadě, už několik minut seděli Marta Kubišová a Václav Neckář. V ten okamžik většině v hlavách proběhlo: Legendární Golden Kids opět pohromadě. Ale bohužel si o tomhle mohou všichni nechat jen zdát, nepřátelství kvůli soudnímu sporu mezi Vondráčkovou a Kubišovou zřejmě stále trvá.
Helena se po dobu půlhodinového smutečního obřadu ani jednou na své bývalé kolegy nepodívala. A to jí doslova dýchali na záda. Jen tiše plakala a modlila se. To samé dělala Marta. Když obřad skončil, obě šly kondolovat vdově Marii, ale stále si od sebe držely odstup. Ani jednou se k sobě blíž jak na metr nepřiblížily. Jak Helena, tak Marta pozdravily své kolegy, chvilku si s nimi popovídaly, ale dávaly si dobrý pozor, aby si nezkřížily cestu.
Jako první strašnické krematorium opustila Kubišová, společně s ředitelem a majitelem Divadla Ungelt Milanem Heinem odjela taxi domů. Vondráčková si ještě pár minut povídala s kolegy a pak odjela svým autem.