Červen 2011

Už nás tu bylo 1000 :)

28. června 2011 v 17:30 | DomčíSs

Tento blog již navštívilo 1000 lidiček..:) !!

A já vám za to moc děkuju !! :)

DomčíSs! VELKÝ ROZHOVOR ! : Helena Vondráčková-Já nejsem vlastně blondýna

28. června 2011 v 11:23 | DomčíSs |  ♥ Helena ♥

Helena Vondráčková: Já vlastně nejsem blondýnaHelena Vondráčková
Velký rozhovor s populární hvězdou, která vedle toho, že zpívá, také rybaří, zahrádkaří a dokonce i dabuje pohádky.Helena Vondráčková patří celou řadu let ke stálicím naší populární hudby. Získala mnohá ocenění a některá si přivezla až ze zahraničí. Ovšem manýry hvězdy, kterou bezesporu je, byste u ní hledali marně. Na naši domluvenou schůzku přišla s předstihem, i když večer před ní měla velký narozeninový koncert v dlouho vyprodaném pražském Divadle Hybernia, který se protáhl do ranních hodin dalšího dne. Přesto byla svěží, plná neutuchající energie a celému našemu realizačnímu týmu dokázala předat vagon dobré nálady. Na setkání s ní se rozhodně nedá zapomenout, patří totiž mezi lidi, se kterými byste se rádi setkali znovu. Šaty pro toto focení jsou ze salonu Magique Moment a butigue TATIANA Tatiany Kovaříkové, šperky: Klenoty BISAKU, boty Jimmy Choo. Fotografie zhotovil v Alchymist Grand Hotel and Spa, fotograf Robert Vano.
Začátkem června jste měla v Divadle Hybernia narozeninový recitál, povedl se?
Ano, ten večer dopadl nad očekávání dobře, řekla bych, že přímo suprově! Lidé byli skvělí, reagovali na všechny písně naprosto nádherně, bylo to hodně spontánní i z mé strany. Nijak moc jsem se na to nepřipravovala a odezva zpět ke mně byla výborná, řekla bych, že i taková domáčtější právě díky tomu divadlu, které je intimnější a příjemnější pro spolupráci s publikem. Vidíte tam lidem do obličeje, do tváří - takové typy koncertů mám ráda. Několikrát došlo i na standing ovation, připadala jsem si jak v Carnegie Hall.
Pozvala jste si nějaké hosty?
Vybrala jsem si velmi milého hosta. Mariana Vojtka, se kterým jsem zpívala už ve dvou muzikálech. Poznala jsem ho při přípravách muzikálu Mona Lisa v Divadle Broadway a v poslední době s ním vystupuji v muzikálu Baron Prášil, kde hraje hlavní roli. Je to strašně příjemný a milý člověk, který má hlas jako zvon. Zpívá velmi pěkně a mimo to je vysoký. Sehnat ke mně vyššího partnera bývá totiž docela problém a teď se to povedlo. Navíc je pozorný, takže spolupráce byla výborná. Zpívali jsme písničku z muzikálu Kráska a zvíře.


Helena Vondráčková


Pozn. redakce: Tuto píseň zazpívali Helena Vondráčková a Marian Vojtko v rámci koncertu Heleny Vondráčkové a jejích hostů ve Státní opeře, na kterých zazněly největší hity americké Broadwaye za doprovodu Bon Art Pops Orchestra. Dalšími Heleninými hosty byli: Petr Kolář, Bára Basiková, Jiří Korn a 4TET. Ze Slovenska přijal pozvání operní pěvec Miro Dvorský a z Berlína také Vladimír Boldt, původem Rus.


Mohu jen konstatovat, že lituji, že jsem tento koncert neviděla. Musel to být velmi krásný zážitek!
Záznam tohoto koncertu světových muzikálových a filmových melodií vyjde na podzim pro mé fanoušky a milovníky tohoto žánru na DVD a všechny ty melodie jsme natočili i na CD. Asi půjde o dvojCD, protože melodií je tam skutečně hodně.
Dostala jste jistě nejen spoustu květin, ale i dárků - už víte jaké?
Dárky zůstaly zabalené ještě druhý den po koncertě, takže nevím, co tam je, vyjma dárku od manžela. Ten jsem dostala s velkým předstihem před mými narozeninami, poněvadž jsem ho potřebovala a je to iPad, ze kterého mám obrovskou radost. Konečně se to s ním snad na stará kolena naučím. Všechny květiny jsem stihla ještě v noci s kamarádkou Zdeničkou a za pomoci mého muže Martina dát do vany do vody a ráno je paní na uklízení rozdělila do váz a nechám si je v bytě. Největší radost mi dělají růže.


Helena VondráčkováJste velmi činorodá, hned po velkém narozeninovém koncertě jste si s naším magazínem naplánovala focení téměř na celý den. Umíte vůbec lenošit?

No to právě neumím a Martin se vždycky zlobí a říká mi, pojď, dáme si kávu, ale sedneš si a vypiješ ji tady se mnou. Protože ví, že to nevydržím a pokaždé někam odběhnu.
Jak tedy relaxujete nebo odpočíváte?
Odpočívám, ale spíš aktivně, to mě víc baví. Sportuji, mám krásnou zahradu, na níž je spousta práce, při které mi většinou asistují moje zvířátka - kočička Míca a fenka Elsa z policejního vrhu německého ovčáka; chodí za mnou, jak se posunuji s nářadím, a koukají, co dělám. Elsa byla jako štěně pěkná divoška a Míca, když se dala do pohybu, byla pro ni jako balonek, ale už si na sebe zvykly a dokonce jsem je přistihla, jak spí spolu v košíku.
Je mi známo, že také ráda rybaříte. Jaký byl váš největší úlovek a jaký naopak nejmenší?
Před pár lety na Floridě, když jsme jeli s kamarádem vyloženě na ryby do Mexického zálivu, jsem chytila chobotnici, groupera a aby to nebylo jednotvárné, tak i metr deset dlouhého žraločka. Pan rybář, co jsme s ním na lov vyjeli, ho rozporcoval, filety obalil v těstíčku, přidal k nim salát a musím říct, že to žraločí maso bylo strašně dobré.
Chytáte i doma na hausbótu?
Tak tam jsou to štiky, okouni, sumci, a to třeba i dvoumetroví, ale to se nám nikdy nepodařilo chytit. Ovšem ulovili jsme plotice nebo candáta a ten je na grilu také vynikající. Užíváme si tam pohodu, klid a rozmanitost přírody, a navíc, voda je moje znamení, narodila jsem se ve znamení Raka. Celé své mládí jsem strávila v domě přímo u řeky Chrudimky ve Slatiňanech, tam jsme s bráchou chytali vždycky do cedníku malé rybičky. Říkali jsme jim jehly a to byl pro změnu můj nejmenší úlovek. Vždycky jsme je dali do lahví od okurek za okno a dělali jsme jim zázemí. Po čase jsme na ně za tím oknem zapomněli, přišly mrazy a rybky byly ty tam. Sestra nám vozila krmení z Prahy, protože u nás se nedalo koupit, byly to sušené dafnie.


Helena Vondráčková


Čím jste se ještě bavila jako školačka?

Věnovala jsem se plavání, dokonce jsem plavala závodně za Spartak Chrudim, pak jsem dělala krasobruslení, jezdila jsem i na hory, takže se přidalo lyžování - běžky i sjezdovky, ve Slatiňanech jsem ještě dělala gymnastiku a turistiku, vyzkoušela jsem opravdu všechno včetně tance. Bylo tam i kulturní vyžití v ochotnickém divadélku, pořádali jsme různé akademie, hrála jsem také intenzivně na klavír. Taťka hrál moc hezky, takže jsem to milovala, a moje teta, jeho sestra, krásně zpívala, měla nádherný soprán, takže u nás se stále muzicírovalo a hudba zněla domem od mého útlého mládí.
Takže bylo jasné, že budete zpěvačkou?
Ne, tak to zase ne. Já jsem nechtěla být zpěvačkou, ani jsem o tom neuvažovala. Nejdřív jsem chtěla být princeznou, což se mi později splnilo ve filmu Šíleně smutná princezna, pak jsem chtěla být doktorkou, ale nakonec jsem uvažovala o tom, že půjdu na konzervatoř. Potřebovala jsem čas na rozmyšlení, a proto jsem šla nejprve na gymnázium, abych si vše rozmyslila. Když jsem byla ve druhém ročníku, přivezl mi tatínek z Prahy přihlášku do soutěže Hledáme nové zpěváky, kam jsem se přihlásila a v roce 1964 jsem tuto soutěž vyhrála. Rázem se všechny mé plány změnily. Přítomní lidé z kultury a divadel, rádia a televize mi dali okamžitě nabídky.
Jak na to reagovala vaše rodina?
Tatínek řekl: nejdříve maturitu a pak si dělej, co chceš, nebudu ti v tom bránit, naopak tě budu podporovat. Oba rodiče mi byli potom velkou oporou a pomocí, táta ve směru hudebním a maminka zase uměla velmi pěkně šít, odebírala Burdu a z ní čerpala. V jejích modelech jsem vždycky sklidila obrovský úspěch. A protože měla skvělý vkus, patřily mé šaty vždy k těm nejkrásnějším.


Helena Vondráčková
¨
Jak jste na tom s módou vy?

Móda patří samozřejmě ke každé ženě a zvlášť ke mně a k mé profesi. Provází mě stále, je nezbytným elementem a součástí mých vystoupení. Mám celou řadu rádců a spolupracovala jsem s množstvím těch nejlepších stylistů, módních návrhářů, ať to bylo doma či v zahraničí, například v Německu a Polsku. Ty tam jsou časy, kdy nám Česká televize šila pro své pořady kostýmy! Dnes si musíme vše opatřit sami.
Že vás móda baví, je vidět, ale pozoruhodné je, že jste nikdy neexperimentovala s barvou vlasů. Jste stále blond.
Tak já jsem měla vlasy původně světle kaštanové, ale hned po prvních vystoupeních v televizi jsem barvu změnila. Začala jsem navštěvovat pana Matušku v kadeřnictví v Praze Ve Smečkách, který mi doporučil blond barvu. Cítila jsem se v ní velmi dobře, a tak už mi to zůstalo po celá další léta. Již dlouhou dobu se mi jak o barvu vlasů a střih, tak i o make-up stará Zdeněk Fencl z Visage Factory.

Dnes jste nafotila řadu krásných šatů, kdybyste si měla jedny vybrat, věděla byste které?
Pokud bych si musela vybrat jenom jedny, byla by to těžká volba, protože byly všechny krásné... Dvoje šaty jsou již moje, pořídila jsem si je v boutique TATIANA Tatiany Kovaříkové, se kterou spolupracuji už přes dvacet let, je to vynikající návrhářka, která má vytříbený styl a nadčasové modely. Má úžasnou schopnost a cit pro jevištní zpracování. Pro dnešní focení mi byly nabídnuty šaty ze salonu Magique Moment paní Márii Halahijové. Okouzlily mě plisované šaty, černo-žluto-bílé.


Helena Vondráčková

Vrátím se k soutěži před lety, která rozhodla o tom, že jste zpěvačkou, a k dnešnímu typu soutěže SuperStar. Jsou si podle vás obě v něčem podobné?

Určitě ano, obě daly mladým lidem šanci se prezentovat publiku a byly startovacím můstkem pro jejich další kariéru. Oproti současné SuperStar byla soutěž Hledáme nové zpěváky daleko skromnější a odehrávala se s daleko menší mediální podporou.
Je to pro neznámé mladé zpěváky výhoda, vpadnout takhle do showbusinessu?
Je to pro každého zúčastněného určitě šance ukázat svůj talent. Na druhou stranu je to pro každého i veliká životní zkouška, jak se dokáže vyrovnat s tak náhlou popularitou. Ne každý unese tíhu slávy. Záleží také na nich, jakou další cestu si zvolí.
V letošní SuperStar byla jedna její část věnována vašim písničkám, měla jste tam svého favorita nebo favoritku?
Líbil se mi tam ten mladičký chlapec, Martin Harich, který měl obrovské charisma a okamžitě si dokázal omotat diváky kolem prstu, a z dívek Gabriela Gunčíková, která skončila na druhém místě, byla velice půvabná s krásnou barvou hlasu, takže mi bylo nakonec líto, že nezískala první místo. Tím, že nezvítězila, není ale ještě řečeno, že o ní v budoucnu neuslyšíme. Bezesporu je to výrazný talent.


Helena Vondráčková

Chtěla byste v dnešní době začínat? Šla byste do soutěže, jako je SuperStar?

V dnešní době určitě není jednoduché začínat, ale myslím si, že pokud má člověk takovou lásku, jako je zpěv, tak pro to udělá určitě maximum a jde do toho. Proto jsem tenkrát šla do obdobné soutěže i já a udělala bych to znovu. V době, kdy už jsem měla za sebou dlouhodobou a úspěšnou kariéru, hlásila jsem se i na castingy do různých muzikálů.
Nebála jste se neúspěchu? Přece jen jste byla nejen známá, ale velmi úspěšná zpěvačka.
Tak toho jsem se ani moc nebála, protože jsem si byla vědoma svých kvalit, a mimo to je to naprosto běžná praxe i v dalších světových produkcích. Krom toho můj první casting na Les Misérables probíhal v době, kdy tady ještě tak moc neřádil bulvár. Takže i sebemenší neúspěch v castingu by tehdy nebyl tak medializován ve smyslu jako že: Vidíte, Vondráčková už neuspěla ani tam a tam... jak to praktikují nyní, kdy jde o snahu upoutat lidi jakýmkoliv způsobem, třeba i nehorázným, aby na něm vydělali.
Bulvár vám sice někdy nepřeje, ale zase jste se letos dostala do širší nominace na cenu Thálie za roli v muzikálu Baron Prášil.
Očekávala jsem, že cenu nezískám, ale potěšil mě už samotný fakt, že ta moje role byla tímto pozitivně ohodnocena a že jsem se dostala do širšího výběru. Vážím si toho.


Helena Vondráčková

Znamená to pro vás výzvu, například že se můžeme těšit na další muzikál?

Něco se rýsuje, ale zatím není ještě ta správná doba o tom hovořit.
Dočetla jsem se, že jste získala velmi kladné hodnocení a pěkné kritiky i za dabing. Byla pohádka Na vlásku váš první dabing?
Ne. Na počátku devadesátých let jsem dabovala americkou Disneyovku Thumbelina, kde jsem hrála matku a myš a hrozně mě to bavilo, dělali jsme to s Martinem Kratochvílem (Pozn. redakce: Martin Kratochvíl je spoluzakladatelem hudební společnosti Bonton Music.) v jeho studiu. Pohádka Na vlásku byla moje druhá velká dabingová příležitost a bylo strašně příjemné, že mi dvojroli v této pohádce nabídl Vojta Kotek coby režisér a bylo to i přání polského supervisora. Poláci totiž měli pro premiéru této pohádky celoevropskou licenci. Již léta jsem v Polsku velmi populární, i proto vznesli přání, abych to dělala právě já. Je to poutavý příběh mladé dívky - princezny, kterou unese zlá stařena pro její kouzelné vlasy, z kterých pro sebe čerpá věčné mládí. Nakonec ji mladý princ osvobodí a příběh končí happyendem. Vojta byl jako režisér úžasný a naše spolupráce nám oběma přinášela potěšení. Pokud vím, pohádka se těší velké oblibě nejen u nás (vyšla již i na DVD) , ale i na celém světě.
Začátkem letošního roku jste spustila internetové rádio Vodopád. Kdo vás přivedl k této myšlence a jaké máte pocity z realizace?
Webové rádio Vodopád vymyslela Lenka Dvořáková, která se mi pečlivě stará o mé webové stránky. Vysílání jsme odstartovali v dubnu a dnes na něm najdete asi 600 písní, které jsme z mého repertoáru vybrali. A do budoucna chystáme rozšířit nabídku. Mám radost, že má rádio Vodopád výbornou poslechovost. (Pozn. redakce: Vlastní internetová rádia mají v zahraničí většinou všechny hvězdy, u nás v Čechách je to pouze Olympic a Helena Vondráčková.)


Helena Vondráčková
Jaké máte v tomto roce plány?

Teď mám několik vystoupení v Polsku, dokonce jedno s Marylou Rodowicz, v Katowicích jsem dělala "velkou televizi", na Slovensku jsem přijala pozvání do pořadu Adéla show, a jinak budu přes léto chystat podzimní koncerty s Michalem Davidem, jejichž vyvrcholením bude 18. prosince velký společný vánoční koncert v pražské Lucerně.
Překvapíte nás na podzim třeba dalším hitem od Michala Davida?
Na poslední album Zůstáváš tu se mnou mi napsal dvě krásné písničky. A těším se na další.
Kdo přišel s myšlenkou společného koncertního turné?
Začali jsme spolupráci benefičním koncertem v Přerově. Následoval koncert ve sportovní hale v Liberci a měl takový ohlas, že nebylo možné nechat to jen tak. Bavilo nás to a těšíme se na podzimní koncerty… Dále jedu svá vystoupení Helena recitál, ve kterých bude mým hostem David Deyl. Mezi zajímavé nabídky patří i Muzikál na ledě, půjde o obrovskou exhibici ruských excelentních krasobruslařů, kteří získali světová ocenění, a k tomu bych měla živě zpívat. Koncerty se plánují v Čechách i na Slovensku.
Jak si vybíráte nové písničky?
V první řadě mě musí hudebně zaujmout, důležitý je následně i text.
Kdybyste si mohla vybrat, od koho byste si přála písničku?
Tak třeba od Stinga. (úsměv)
Děkuji za rozhovor.
Text: Naďa Jandová

Foto: Robert Vano www.robertvano.cz
Make up, vlasy a styling: Zdeněk Fencl
Šaty: Salon Magique Moment www.magiquemoment.cz a butigue TATIANA Tatiany kovaříkové
Stylistka: Mária Halahijová, Salon Magique Moment
Šperky: Klenotnictví Bisaku www.bisaku.cz
Boty zelené barvy: Jimmy Choo, Pařížská 13 www.prospektamoda.cz
Foceno v Alchymist Grand Hotel and Spa www.alchymisthotel.com
Produkce: Michaela Lejsková
Publisher: magazín Best of www.ibestof.cz

Helena posílá na Česko Američany, chce 14,5 milionu

26. června 2011 v 17:57 | DomčíSs
Helena Vondráčková a její manžel Martin Michal stále silně touží po 14,5 milionu, které chtějí získat od České republiky. Helena je přesvědčená, že to je ta správná kompenzace za články v médiích z let 2004 a 2005, které jí údajně velmi ublížily...
Nyní se pár chce spojit s americkou firmou, která bude škodu po našem státě vymáhat.

Helena Vondráčková tahá do sporu s českým státem třetí stranu a přenáší ho až za oceán. U českých soudů totiž neuspěla a nedomohla se uznání náhrady škody ve výši 14,5 milionu. Tyto peníze jsou podle ní a podle Michala ušlým ziskem kvůli poškození mediálního obrazu v některých médiích.
"Dokončujeme jednání s jednou americkou firmou, která nejpozději k 1. září vstoupí do naší agentury abude v Americe vymáhat škodu po českém státu. Helena této firmě svou pohledávku předá," řekl pro MF DNES zpěvaččin manžel a jednatel agentury Martin Michal.


Agentura dosud vlastněná Vondráčkovou přejde pod Američany. Martin Michal dál zůstane jejím jednatelem. O jakou firmu jde, zatím neprozradil.
Zpěvačka navíc chystá i stížnost k Ústavnímu soudu na porušení ústavy ze strany policie, státních zastupitelství a soudů. Prý ji nikdo nepomohl bránit se proti lživým článkům.


Letní přání od Helenky Vondráčkové ☼

24. června 2011 v 14:14 | DomčíSs |  ♥ Helena ♥

Užívejte si LÉTA ..:)A jedna letní písnička..:)Helena Vondráčková slaví 64.narozeniny !! :)

24. června 2011 v 12:00 | DomčíSs |  ♥ Helena ♥

Právě dnes slaví populární stálice naší hudební scény 64.narozeniny..:)

A my ji přejeme VŠECHNO NEJLEPŠÍÍÍ..:-*
Helena Vondráčková-Žaloba na stát

23. června 2011 v 12:43 | DomčíSs |  ♥ Helena ♥

Vondráčková: Žaloba na stát? Neochránil mě před bulvárem


Stát mě měl ochránit před pomluvami bulváru, což neudělal. Proto jsem stát zažalovala o 14 milionů, vysvětluje Helena Vondráčková důvod své (zatím) poslední soudní pře. V těch se Vondráčková spolu s manželem Martinem Michalem snaží urputně bránit svůj mediální obraz, kterému dává bulvár pořádně zabrat.

Vondráčková je přesvědčená, že bulvár poškozuje její mediální obraz. "Oni (bulvár) mi vlastně zničili mediální obraz, který jsem tady svou prací celých čtyřicet let budovala. A teď mi nějakými lživými kecy, s prominutím, všechno zbourali," říká Vondráčková v rozhovoru pro Mladou frontu Dnes.

Nápravy se zpěvačka dožadovala i od státu. Po Česku žádala čtrnáct milionů za to, že ji neochránil před praktikami bulváru. Soud však její žalobu zamítl, nárok na peníze jí nepřiznal. "(Stát) měl přimět policii a státní zastupitelství, aby tomu udělaly přítrž," komentuje postup Nejvyššího soudu zpěvačka.

Mezi časopisy, které Vondráčková žaluje nejčastěji, patří Rytmus života a Pestrý svět. "Co se mě opravdu dotklo, to byla zpráva, že jsem utrápila zvíře. Já, která jsem milovník zvířat, v životě bych žádnému neublížila," popisuje Vondráčková.

Kolem počínání zpěvačky se naposled rozpoutala debata poté, co s manželem a manažerem v jedné osobě tvrdili, že Český rozhlas Radiožurnál nehraje písně Vondráčkové a dokonce dochází k jejich cenzuře. Vondráčková tvrdí, že se jedná o neúctu k její práci.

Emoce vzbudil i dopis Vondráčkové adresovaný Radě Českého rozhlasu, ve kterém slavice přirovnává svoji práci k národnímu kulturnímu bohatství.

Radiožurnál rezolutně popírá, že by se řídil nějakým nařízením vedení, které by zakazovalo Vondráčkovou hrát. "Zastavili cestu ode mě k posluchačům," je přesvědčená několikanásobná česká slavice.

Zdroj:týden.cz

Helena Vondráčková: „Moje publikum mne utvrzuje v tom, že stojí za to jít dál“

18. června 2011 v 14:30 | DomčíSs |  ♥ Helena ♥

Helena Vondráčková: "Moje publikum mne utvrzuje v tom, že stojí za to jít dál"

I když se na ni podle nejrůznějších zpráv v médiích valí jedna pohroma za druhou, v práci je Helena Vondráčková profesionálka. Je to znát hlavně na vyprodaných koncertech, kde vládnou jen její písně, pohoda a závěrečný potlesk vyžadující přídavky. Takový byl i její nedávný "narozeninový" koncert v Praze. Během našeho rozhovoru došlo nejen na zpěvaččiny aktivity v létě a další "zpěvácké" plány, ale třeba i na její náhled na veškeré zprávy známé z médií.

Jaké pocity jste měla v závěru vašeho koncertu v pražském Divadle Hybernia, kdy vám dlouze a ve stoje tleskal vyprodaný sál?

Měla jsem velkou radost, že publikum reagovalo naprosto spontánně. Několikrát mě publikum ocenilo potleskem ve stoje. Připadala jsem si jako v Carnegie Hall… Byl to silný zážitek a nádherný pocit.

Líbilo se mi, že jste zařadila do programu i písničku Just The Your Are z repertoáru Billyho Joela. Tu písničku jste měla i na jednom vašem německém albu - Písně Billyho Joela. Neuvažujete třeba o tom natočit Joelovy písně v češtině? Podle mne mají sílu a nadčasovost…

O tom zatím neuvažuji, i když s vaším názorem naprosto souhlasím. Písně Billyho Joela jsou skutečně nadčasové a myslím si, že posluchačům nikdy nezevšední. Jednu píseň jsem ovšem v české verzi natočila. Je na mém prozatím posledním novinkovém albu Zůstáváš tu se mnou - She is only a woman - s půvabným textem Zdenka Rytíře, Vím málo.

Tu a tam na koncertech oprašujete staré písně. Co tak oprášit velice pěknou písničku Tvá malá Jane…? Anebo máte zálusk na jinou písničku?
Snažím se při mých koncertech repertoár obnovovat, aby nebyly jednotvárné, a abych se neopakovala. Tak je pravděpodobné, že dojde i na skladbu Tvá malá Jane, která se Bohuslavu Ondráčkovi opravdu povedla.

Není to tak dlouho, co měla v naší distribuci premiéru "disneyovka" Na vlásku, na jejíž české verzi jste se podílela a která má skvělé reference a dobré kritiky i co se dabingu týče. Jaký z toho máte pocit, jak moc vás to bavilo?

Byla to velmi příjemná práce a byla jsem potěšena tím, že režisér české verze této pohádky, Vojta Kotek, mne oslovil s nabídkou na spolupráci. Je to zase trošku jiná práce, než koncerty a nahrávání písniček ve studiu. Jinak já jsem měla už jednu zkušenost, když jsem dabovala pohádku Thumbelina. Hrála jsem matku a myš - a neskutečně mě to bavilo. Spolupráce s Vojtou byla úžasná. Byl mi dobrým rádcem, co se týká herectví, a jsem ráda, že můj výkon zaujal i obávané kritiky. Pokud by přišla další nabídka, budu z ní mít radost.

Zpět k současnosti. Loni na podzim jste měla dva úžasné koncerty ve Státní opeře a letos má vyjít záznam na CD a DVD. Co vás vede k tomu vymýšlet stále tak náročné projekty?

Mám ráda změnu a myslím si, že právě muzikálové a filmové melodie, které zase nezpívám na běžných koncertech až tak často, jsou pro interpreta přitažlivým a zajímavým tématem.

Kdo všechno se na tomto projektu podílel, kdo všechno vám radil?

Producentem celého projektu byl Richard Liegert, který s tímto nápadem přišel. Doprovázel mě velký symfonický orchestr Bon Art Pops Orchestra řízený Františkem Drsem, dirigentem Státní opery Praha. Hudební aranžmá a orchestraci písní obstarali Daniel Hádl a David Solař, na výběru repertoáru jsme spolupracovali s Richardem Liegertem a Janem Adamem, zatímco dramaturgii koncertu a výběr hostů jsem provedla sama. Scénář mi napsal Karel Šíp a mými milými hosty byli Bára Basiková, Miro Dvorský, Marián Vojtko, Petr Kolář, Jiří Korn, 4Tet a Vladimír Boldt.

Je pravda, že vás uvidíme v nové sezóně v novém muzikálu?
Dostala jsem nabídku účinkovat v muzikálu na ledě, který by měl být realizován na přelomu podzimu a zimy.

Není žádným tajemstvím, že chystáte turné s Michalem Davidem. Jak to celé bude vypadat, které písně tam asi zazní a která kapela vás doprovodí?

Ano, chystáme pár mega koncertů, kde zazní naše největší hity, včetně našich společných duetů. Doprovázet nás bude skupina Charlie Band rozšířená o další muzikanty - a já jsem ráda. Že to bude zase něco jiného, než moje samostatné koncerty.
Jak a kde hodláte strávit léto? Uvidíme vás koncem června také na tenisové akademii v Přerově?

Už si brousím raketu a moc se do Přerova těším. Jak na své kamarády, se kterými se tam každoročně setkáváme, tak také na to, jak se zlepším v tenise.

Stalo se, že vás vaše publikum v poslední době něčím mimořádně milým potěšilo až zaskočilo?

Moje publikum mně vždy vysloví velkou podporu v okamžiku, kdy se do mě začne někdo - nejčastěji bulvár - strefovat. Je tam obrovské souznění a samozřejmě to je vždycky velká posila. Utvrzuje mě to v tom, že stojí za to jít dál.

A ještě poslední otázka, na kterou se nemůžu nezeptat - co říkáte té mediální smršti posledních dnů, kdy se vaše jméno opět skloňovalo ve všech pádech? Člověk, který chápe podstatu věci, vám rozumí a musí vám fandit, ale výklady a formulace jistých médií vám asi dost ubližují…

Velice ubližují, protože je to ze strany těch jistých médií úmyslně překrouceno a podáváno lidem tím způsobem, že podstata věci je naprosto potlačená, pokud se o ní vůbec zmíní a naopak jsou zdůrazněny a současně vytrhávány z kontextu vedlejší či naprosto nepodstatné věci. Ovšem ve výsledku to pak vyznívá vůči mně velmi negativně. Například "kauza" mé stížnosti, nebo spíše žádosti, s níž jsem se obrátila na Radu Českého rozhlasu a nežádala jsem nic jiného, než vysvětlení, proč rozhlasová stanice Radiožurnál, jakožto česká veřejnoprávní stanice, již několik let nehraje nejenom mé písně, a jak se to má se zákazem hrát cokoli z mého repertoáru. Veřejnosti to však bylo prezentováno tak, že se dožaduji toho, abych byla více hraná a že sama sebe prý považuji za národní kulturní bohatství..

Zdroj: http://www.helenastar.cz/

Píseň pro Rudolfa

16. června 2011 v 13:50 | DomčíSs

Píseň pro Rudolfa

Muzikálová féerie autora Jaroslava Dietla a režiséra Jaromíra Vašty z let 1967-1968. Pamětníci si na pražského řezníka Rudolfa a jeho rodinu určitě vzpomenou a zaplesají. A ti mladší budou asi příjemně překvapeni tím, jak nápaditě se písničkové pořady mohou také dělat.
A o čem to bude?
Stručně řečeno o řezníku Rudolfovi /Darek Vostřel/, který jaksi ve víru všedních dnů ztratil schopnost zasnít se, odpoutat se alespoň na chvíli od běžných starostí a trochu se "rozlétnout". Na štěstí je tu dcera Šárka /Iva Janžurová/, která má zřejmě fantazie nadbytek /jak už to v patnácti letech bývá/ a s pravou ženskou chytrostí přiměje ke snění i svého otce. A je nutno přiznat, že řezník Rudolf, když se do toho jednou dá, sní opravdu velkoryse...

Píseň pro Rudolfa-Helena Vondráčková-Podívej kvete růže
scénář:Jaroslav Dietl
režie:Jaromír Vašta
Darek Vostřelřezník Rudolf Vandas
Iva JanžurováŠárka, dcera Rudolfa Vaňase
Jiří Hrzánčalounický učeň Vaněk, Šárčin přítel
Lída VostrčilováVandasova manželka
Stella Zázvorkováprodavačka v řeznictví
Marta Kubišová
Helena Vondráčková
Václav Neckář
Waldemar Matuška
Karel Gott
Eva Pilarová
Karel Hála
Yvonne Přenosilová
Milan Drobný
Naďa Urbánková
Josef Laufer
Helena Blehárová
Zdeněk Najman
Václav Černý
Petr Novák


Milá Heleno ...

15. června 2011 v 16:37 | DomčíSs |  ♥ Helena ♥
Milá Heleno,

Situace v naší rodině je totiž stále stejná, závažné neshody trvají již několik let, a to kvůli Tvému postoji.

Helenko, už jsem Ti kdysi napsal, že bolavým místem v mém vědomí je Tvůj nepochopitelný postoj k bratrovi Jirkovi, který se »provinil« jenom tím, že Tě upozornil na problematickou minulost tehdy ještě Tvého nastávajícího, kdo to vlastně je, na jeho maléry, obvinění, dluhy, soudní procesy atd.

A za to jsi o Jirkovi neomaleně několikrát v tisku uvedla, že se za něho stydíš. Přitom to byla jeho povinnost, že tě pravdivě informoval a varoval. Já bych tak učinil rovněž.
Naše rodina žila v klidu a pohodě až do doby, než se na scéně objevil pan Martin Michal. Pokud jde o něho a jeho aktivity, nechci se tím zabývat, poněvadž on se prezentuje výrazně a dostatečně sám. Tvoje jednání a projevy jsou příliš znatelně autorsky ovlivňovány ve všech směrech právě jeho osobou. Ty jsi tvárná, snadno manipulovatelná, jemu naprosto věříš, a to mu vyhovuje.

Tvůj citový vztah k němu je pravděpodobně asi tak silný, že už se jedná o závislost. Jinak si nedovedu vysvětlit, že bys tak snadno mohla narušit vlastní rodinu, opustit i rozbít některá naše stará a dobrá přátelství (například dr. Klimeš, I. Hoffmann, M. Skalka a další) a dále ještě soudní spor s bývalou kamarádkou Martou Kubišovou. To vůbec nechápu a zásadně s tím nesouhlasím.

Dobře si uvědom, že kvůli své lásce nemůžeš a nesmíš ubližovat jiným. Jirka ani Tvoji přátelé Ti rozhodně neublížili. Těm by měla patřit Tvoje omluva.
Tvůj táta


(dopis p.Vondráčka-tatínka Heleny)


Helena, Waldemar a hity, které jen tak nevyblednou

5. června 2011 v 17:52 | DomčíSs |  ♥ Helena ♥

Helena, Waldemar a hity, které jen tak nevyblednou ..:)

Když se na nedávném křtu DVD Heleny Vondráčkové a CD Karla Černocha setkala Helena Vondráčková s Olgou Blechovou - Matuškovou, nemohlo nepadnout jméno Waldemara Matušky. Právě to byl jeden z jejích nejmilejších pěveckých a hereckých partnerů, i když léta se přece jenom více psalo či mluvilo o Václavu Neckářovi, Jiřím Kornovi nebo Karlu Gottovi.

Poprvé se Helena s Waldemarem setkala v polovině 60. let v pražském divadle Rokoko, kde byli spolu v angažmá.
Účinkovali spolu jednak v několika inscenacích, ale pak tu byl i Waldemarův recitál Osm lásek Waldemara Matušky, v němž Helena zpívala jako host. Z "rokokové" éry pochází nejen dvojzpěv Úžasná láska (The Say It ´s Wonderfuill - I. Berin/J. Aplt), ale třeba i duety Tisíc mil (500 Miles - H. West/I. Fischer), Zlý trápení (All My Trials - traditional/I. Fischer) a To se nikdo nedoví (Z. Marat/Z. Borovec).

Ty písničky šly pěkně za sebou - Úžasnou lásku natočili v roce 1966, Zlý trápení a Tisíc mil o rok později (pamětníkům a skalním fanouškům se zřejmě vybaví i její obrazové ztvárnění, které nabídl populární televizní seriál Píseň pro Rudolfa III.) a To se nikdo nedoví nazpívali na desku v roce 1968, dokonce s touto písničkou soutěžili na tehdy prestižním písňovém festivalu Bratislavská lyra, kde získali stříbrnou lyru.
Ale ještě na jeden působivý duet v jejich provedení bych nerad zapomněl - jmenoval se Jen se s písničkou smát (With A Smile And A Song - F. Churchill, L. Morey/I. Fischer) a poprvé zazněl přesně v polovině 60. let v české verzi disneyovské pohádky Sněhurka a sedm trpaslíků. Helena zpívala pěvecký part Sněhurky, Waldemar postavu prince.

Jinak to už bylo v 70. letech. Tehdy se sice potkávali v řadě televizních pořadů případně na gala večerech Zlatých slavíků, ale na nějaký duet už nějak nebyl čas, zvláště když Helena zpívala hodně ve světě, a Waldemara, který se přeorientoval na country, zase doprovázela kapela KTO s Olgou Blechovou. Pravda, hráli spolu ještě hlavní role v hudebním filmu Zpívající film (1972), který natočil režisér Vladimír Sís, jsou patrní i v muzikálu režiséra Zdeňka Podskalského Noc na Karlštejně (1974), v němž Waldemar zpívá a hraje, zatímco Helena "jen" zpívá (Lásko, má já stůňu) za Janu Brejchovou, čímž ovšem výčet společných projektů - i když byli dlouhá léta přáteli a často se navštěvovali - končí.

I později (myšleno po roce 1989, kdy se Waldemar vracel do Česka) spolu natočili řadu televizních pořadů a nejednou se setkali i na koncertním jevišti, ale pokaždé došlo jen na hity z éry, kdy působili v divadle Rokoko. A pokaždé to zabralo, ty můj kvítku medový, to se nikdo nedoví… Ty písničky zkrátka mají něco do sebe a jen tak nevyblednou, staly se z nich evergreeny - a právem patří jednou provždy do zlatého fondu české populární hudby..:)

Zdroj: http://www.helenastar.cz/?p=7144