Květen 2011

Na vlásku

28. května 2011 v 18:59 | DomčíSs

Dneska jsem konečně zkoukla Na vlásku..A musím říct, že je to opravdu krásná animovaná pohádka..


Tady je děj:

jde o hudební komedii plnou efektů a dobrodružství o dívce, která má krásné předlouhé vlasy zlaté barvy. Princezna Locika je unesena zlou čarodějnicí z hradu svých rodičů již jako dítě a zamčena v tajné věži a touží po dobrodružství. Nyní je ve věku teenagera s bujnou fantazií a odhodlá se s pomocí temperamentního bandity Flynna provést velký husarský kousek. Locika a její komplici nacházejí dobrodružství, emoce, humor a vlasy - spoustu vlasů... Prozrazení jejího královského původu visí na nitce a její únosce je jim v patách. Tato komedie je převyprávěním klasické pohádky bratří Grimmů...

Hrají:

Locika-Mandy Moore-Ivana Korolová

Flynn Rychlík-Zachary Levi-Vojta Kotek

Mamá Gothel-Donna Murphy-Helena Vondráčková

Spor s Radiožurnálem

26. května 2011 v 14:33 | DomčíSs |  ♥ Helena ♥
Praha - Rada Českého rozhlasu zamítla stížnost zpěvačky Heleny Vondráčkové ,které vadí, že nejposlouchanější stanice Českého rozhlasu - Radiožurnál - nehraje její písničky.
Vondráčková a její manžel Martin Michal chování stanice v dopise radě označili za cenzuru.
Zprávu o sporu známé zpěvačky s veřejnoprávní rozhlasovou stanicí přinesly Hospodářské noviny.
"Některé mé písně jsou natolik oblíbené, že se o nich dá říci, že téměř zlidověly. Tím spíše jsem přesvědčena o tom, že se moje tvorba dá zařadit k národnímu kulturnímu bohatství, na jehož využívání se má Český rozhlas podílet," píše zpěvačka ve stížnosti adresované Radě Českého rozhlasu.
Podle místopředsedy rady Tomáše Ratiborského ale k žádnému porušení zákona ani statutu Českého rozhlasu nedošlo

Její manžel a manažer Martin Michal šel ještě dál. "Chceme upozornit, že dochází k cenzuře, což je dvacet let po revoluci divné," řekl Michal pro Hospodářské noviny.
Rozhlas oponuje, že posluchači už ve dvou průzkumech označili písně Vondráčkové za oposlouchané. Od roku 2008 je proto Radiožurnál skutečně nehraje...

polik

"Když nastoupila, zakázala Vondráčkovou a Gotta," říká Martin Michal. Nenávist k Heleně a jejím písním podle Michala trvá v rozhlase dál. "Jde nám v první řadě o princip a samozřejmě nás to také ekonomicky poškozuje," říká Martin Michal...Uvedení dvoj CD Karla Černocha a DVD Heleny Vondráčkové

18. května 2011 v 22:08 | DomčíSs |  ♥ Helena ♥
Včera se v hotelu Amarilis sešla dlouhá řada hostů a snad ještě delší řada fotoreportérů a televizních štábů, aby přihlíželi slavnostnímu uvedení 2CD Karla Černocha a DVD Heleny Vondráčkové.
Křest hudebních nosičů plných neobyčejných písní začal krátce po 16. hodině. Nejprve se přihlížející z úst paní Dagmar Černochové a Terezy Černochové dozvěděli, jaké písničky měl rád Karel Černoch. Následně své vzpomínky na Karla přidala i kmotra Helena a pak už se 2CD Docela obyčejné písně ocitlo v bublinkové koupeli.
Helena na pódiu zůstala i po zbytek ceremoniálu. Jen změnila roli kmotry na roli oslavence. A ještě než se dostalo na další křtící rituál, byla obdarována od vydavatelství Supraphon debutujícím CD Hugha Laurieho - jejího velkého oblíbence. Pak se chvíli povídalo o písničkách, které se na DVD dostaly a proč se tam dostaly a kdo je vybíral (samozřejmě Helena) a kdo je řadil (samozřejmě Helena) a kdo je vydal (samozřejmě Supraphon). Pak se ještě přidala kmotra Olga Matuška a pak se i DVD Já půjdu dál koupalo v šampaňském.
Poučení, které z toho vyplývá:
Nevolejte Heleně, když dávají Dr. House. Nedovoláte se :-)

(Zdroj: http://www.vondrackova.net/)

Helena Vondráčková na zápase Premier League

18. května 2011 v 22:00 | DomčíSs |  ♥ Helena ♥
Kdo chtěl uplynulý víkend zastihnout Helenu, musel za ní do anglické metropole.
Helena si cestu do Londýna v tomto termínu plánovala záměrně.
S manželem a přáteli navštívili jeden ze zápasů nejvyšší anglické fotbalové soutěže Chelsea - Newcastle United, aby všichni společně drželi palce gólmanovi Petru Čechovi.
A jak se jim to povedlo? Napůl, utkání skončilo 2:2.. :)Šíleně smutná princezna

15. května 2011 v 13:34 | Golden Kids |  Helena a filmy
Šíleně smutná princezna je celovečerní filmová pohádka žánru hudební komedie režiséra Bořivoje Zemana natočená v roce 1969 s Helenou Vondráčkovou a Václavem Neckářem v hlavní roli..

Princ Václav (Václav Neckář) jede s otcem na zásnuby do sousedního "veselého" království, ale ženit se vůbec nechce. Jeho otec král (Jaroslav Marvan) jej totiž již v dětství přislíbil sezdat s princeznou Helenou (Helena vondráčková) v rámci uzavřeného míru se sousedním královstvím. A tak princ Václav, pod záminkou, že si jde odskočit, uteče z královského kočáru a jede se na vypůjčené krávě podívat na princeznu na vlastní pěst. Tajně vnikne do princezniny zámecké zahrady, vyleze na strom, aby lépe viděl do princezniných komnat, přitom spadne do rybníka a bezděčně se při tom seznámí (zcela inkognito) s princeznou Helenou. Poté jej chytí zámecké stráže a zavřou ho do vězení. Král (Jaroslav Marvan) kvůli sousednímu králi (Bohuš Záhorský) lže, vymlouvá se a stydí se za prince, který utekl. Říká, že je syn nemocen. Postupně se do svých lží zamotává.Princezna se ale do neznámého vězně zamiluje, netušíc přitom, že je to princ Václav, její budoucí snoubenec. Aby zrušila očekávané zásnuby s princem, kterého doposud nezná, předstírá na truc smutek a vyhlásí, že si vezme za muže pouze toho, kdo ji rozesměje (podle vzoru z lidových pohádek). Shodou okolností se to povede, aniž by to on sám tušil, právě princi Václavovi. Jeho inkognito je tím ale prozrazeno a princezna Helena se kvůli tomu nakrátko urazí a nechá Václava opět zavřít do vězení a formálně popravit - fakticky se ale ve "veselém" království nikdy a správce vězení hraje Franišek Dibarbora . Dva královští rádcové X a Y, oznámí, že princ s princeznou se navzájem nechtějí. Nakonec oběma králům oznámí, že princ Václav je ve vězení a to znamená, že bude válka. Dva generálové, totiž bývalí rádcové X a Y přebírají velení nad oběma armádami. Princ a princezna se ihned usmíří a v noci oba generály zajmou a válku tím ukončí. Film končí předáním vlády nad oběma královstvými princi Václavovi svatbu. Proradní generálové a intrikující rádcové X a Y jsou po zásluze potrestáni...


Herci na kraji nemocnice

15. května 2011 v 13:30 | DomčíSs |  Helena a filmy

evrgrýnový muzikál na seriálový evrgrýn" ČST Praha z roku 1982

Vtipná parodie na legendární seriál,Nemocnice na kraji města


hráli: Helena Vondráčková (MUDr. Alžběta Čeňková / sestra Marta Huňková), zasloužilá umělkyně Eva Pilarová (Alena Blažejová), Ladislav Štaidl (MUDr. Arnošt Blažej), Jiří Korn (hokejista Přemysl Rezek), Marie Rottrová (MUDr. Dana Králová), Pavlína Filipovská (vrchní sestra Jáchymová), Petra Černocká (sestra Jiřina /Ina/ Galušková), Milan Drobný (MUDr. Josef Štrosmajer), Milan Chladil (ředitel nemocnice Pekař), Karel Černoch (primář MUDr. Karel Sova st.), Antonín Gondolán (zřízenec), Vladimír Hrabánek (zřízenec), Helena Růžičková (vrátná), Václav Hybš (Václav Hybš vyklopený z vozíku a vyhozený z programu), Balet Československé televize..:)


1)2)


3)Helena Vondráčková v Československé Superstar 2011

10. května 2011 v 18:25 | Golden Kids |  ♥ Helena ♥
8.5.2011 se Helena Vondráčková zůčastnila talentové show ČS Superstar..
Zde vybírala písňe pro soutěžící..:)
Také zde zapívala s Jiřím Kornem Každá trampota má svou mez a nakonec nový hit Stín po nás dvou :)

Podívejte se na úžasné vystoupení Heleny Vondráčkové a Jirky Korna !!..:)Stín po nás dvouHelena zahájí ABBAworld

6. května 2011 v 15:35 | Golden Kids |  ♥ Helena ♥
ABBAworld - multimediální výstava o jedné z nejúspěšnějších hudebních skupin světa, kterou obdivovali Angličani, Australani a naposledy Maďaři, otevře v pátek 6. 5. 2011 své brány také Čechům. Exhibice o švédské skupině ABBA byla poprvé k vidění v lednu 2010 v Londýně a po roce doputovala přes Sydney a Györ do Prahy. Vstupenky na tuto jedinečnou podívanou spojenou se spoustou interaktivních zážitků jsou dostupné v síti Ticketpro.
Slavnostní zahájení výstavy ABBAworldproběhne ve čtvrtek 5.5.2011. Speciálním hostem, který přestřihne pomyslnou pásku, bude Helena. Jistě není třeba dlouze vysvětlovat, co má společného se skupinou ABBA a proč se této pocty dostalo právě ji. Ale sluší se dodat, že si pro tuto příležitost připravila jednu z nejkrásnějších písní.
A vy se ptáte, co bude zpívat? To je překvapení ;)
Ještě před samotným otevřením promluvil také Magnus Danielsson, prezident Touring Exhibitions, produkční společnosti ABBAWORLD. Uvedl, že se jedná o velice úspěšné turné, které přibližuje skupinu ABBA také fanouškům v zemích, kde ji na koncertech nikdy neviděli. Následovalo slíbené pěvecké překvapení. Jeden z největších hitů nejen skupiny ABBA, ale také Heleny - A ty se ptáš, co já (The Winner Takes It All). A po slavnostním ceremoniálu se dav fotografů a televizních štábů vydal v patách první návštěvnice.
Historie skupiny ABBA je na výstavě prezentována v jedenácti místnostech interaktivní zábavnou formou. Každý návštěvník si může vyzkoušet své znalosti v kvízu, namíchat vlastní remix, zazpívat si některý z hitů, vyfotit se na vybrané album nebo dokonce vystoupit se slavným kvartetem na jednom pódiu či ve videoklipu. Na konci čeká na každého bodové skóre a doma si pak může vše stáhnout na památku do svého počítače.
Výstava ve Slovanském domě v Praze potrvá od 6.5. do 7.8.2011.

(Zdroj:http://www.vondrackova.net/cz/novinky/novinka.php?nazev=182-2011-05-06-abba-na-vlastni-kuzi#)