Únor 2011

Videa GOLDEN KIDS COMEBACK 1994

19. února 2011 v 19:06 | DomčíSs |  ♥ Golden Kids ♥

Tady jsou videa z velkého COMEBACKU GOLDEN KIDS z roku 1994..

Golden Kids-Micro Magic Circus

18. února 2011 v 18:24 | DomčíSs |  ♥ Golden Kids ♥

Golden Kids - Micro magic circus (1969)

První album na svou dobu megaskupiny Golden Kids vyšlo v roce plném protikladů, kdy populární hudba neměla na růžích vpravdě ustláno. Rok 1969 byl také posledním, kdy byla tolerována jakási tvůrčí hudební svoboda. Původní album mělo plných čtrnáct písní, ovšem valná většina z nich již byla vydána před vydáním desky na singlech, která tak z desky spíše činila kompilaci. V cd reedici z roku 1997 je také hned pět bonusových písní, mezi kterými vynikají dvě skladby skladatelské dvojice Michajlov/Krečmar a pak přezpívaní Simon s Garfunklem ve spolupráci s Karlem Černochem v písni "Jarmark ve Scarborough". Neckářovo "Women's day"(v originále jako "Den žen" na Singlech 1) a spolupráce s německým zpěvákem Knutem Kiesewetterem jsou z dnešního hlediska spíše úsměvné dokumentární hodnoty. Samotné jádro alba ovšem tvoří jedno z nejkrásnějších v historii české populární hudby vůbec..

Pár řádku Heleny Vondráčkové..

15. února 2011 v 18:35 | DomčíSs |  ♥ Helena ♥
Nyní bych vám ráda napsala úryvek právě ze zmiňované knihy LESK A ŠPÍNA SHOWBYZNYSU..kde se Helena vyjadřuje ke kauze GOLDEN KIDS..

  • Ani kauze Golden Kids, Marty Kubišové a Vaška Neckáře, není jednoduchá situace, ale byla jsem u každého Martinova kroku, který proběhl, a ani omylem si nemyslím, že to byla chyba Martina. Bylo to na managementu Marty.Přesto nemohu a ani nechci na svoje přátelství s Martou zapomenout, i když řekla některé věci, které si myslím, že říkat nemusela. I když odmítla schůzku, o kterou jsem ji žádala, a odmítla se mnou jakoukoliv komunikaci. Přišlo mi, že se konfrontace bojí, a tam mi došlo, že je zřejmě pod vlivem někoho jiného. Zamrzelo mě, že se naše počáteční dohoda změnila v takovou nedůvěru, vzájemný soulad se proměnil v podivné kličkování se smlouvami. Proběhlo m ihlavou i to, jestli se spojení se mnou nebojí - Vašek je po nemoci a Marta takhle velké akce dlouho nedělala. Je to škoda, ale říkám, něco dobrého pro něco zlého. Asi to nemělo být. Ale tenhle problém nikdo nemůže svádět na Martina...

Helena Vondráčková


Lesk a špína SHOWBYZNYSU

15. února 2011 v 18:18 | DomčíSs

Lesk a špína Showbyznysu

Martin Michal, manžel a manažer ikony české pop-music Heleny Vondráčkové, vydává své vzpomínky! Ve spolupráci se spisovatelem a novinářem Petrem Mackem se probírá svým životem, nevyhýbá se žádnému kostlivci ve skříni a podstatnou část knihy věnuje i své zatím poslední životní etapě - pohybu v zákulisí českého showbyznysu, kam se zapsal jako jedna z nejkontroverznějších osobností. Má pověst tvrdého a nekompromisního obchodníka, milujícího manžela i obávaného bijce novinářů. Jaká je skutečně pravda o jeho minulosti a sedmnácti měsících strávených ve vězení? Proč si vzal Helenu? Jaké má vztahy s jejími přáteli a kamarády? Kde je zakopaný pes ve sporech s její rodinou? Měl milenky? Proč se tolik soudí a proč nemá rád novináře? A kdo má před ním černé svědomí? Pojďme si přestat hrát na neviňátka a podívejme se na lesk a špínu českého showbyznysu pohledem člověka, který před pěti lety skočil po hlavě přímo doprostřed jeho víru...

Oh,Baby baby

13. února 2011 v 21:09 | DomčíSs |  ♥ Golden Kids ♥

Tak těmito slovy začíná jedna z nejznámějších pisniček tria Golden Kids. Respektive Marty Kubišové a Heleny Vondráčkové..:)

M.Kubišová/H.Vondráčková/Bohuslav Ondráček/Jan Schneider


Oh baby baby přijel bílej vůz
Oslíček Joe s rolničkou jeď s ním
Do říše snů kde hrajou bílý blues
Do říše snů jeď s ním.

Oh baby baby je tam krásnej dům
V tom domě síň zlatá skříň v ní klíč
Ten klíč je tvůj vždyť patří jen tvejm snům
Pod polštář dej ten klíč.

Tak honem přestaň si už hrát (oh baby)
Vždyť malej Joe chce taky spát (oh baby)
O mámě bude se ti zdát (oh baby)
Tak honem přestaň si už hrát
Vždyť malej Joe chce taky spát
O mámě bude se ti zdát.

Oh baby baby hrajou bílý blues
Už cinká Joe rolničkou tvejch snů
Už cinká Joe to jede bílej vůz
Do říše snů tvejch snů.

Tak honem přestaň si už hrát
Vždyť malej Joe chce taky spát
O mámě bude se ti zdát..
Oh baby

Videa GOLDEN KIDS

13. února 2011 v 20:22 | DomčíSs |  ♥ Golden Kids ♥
Jak šel čas?!

13. února 2011 v 19:52 | Dominika |  ♥ Golden Kids ♥

Jak šel čas se "Zlatými kůzlaty

VELKÝ COMEBACK GOLDEN KIDS? ANO, 3.11.1994..!!

13. února 2011 v 19:28 | DomčíSs |  ♥ Golden Kids ♥

VELKÝ COMEBACK GOLDEN KIDS?


Po skoro 25-leté pauze se 3. listopadu 1994 se v Lucerně uskutečnila premiéra Golden Kids Comeback !!. Již dlouho před začátkem proudily do podzemních prostor. Do dvacáté hodiny se sál zaplnil po strop, ale příval nových a nových diváků stále nekončil. Koncert začal a Lucerna doslova praskala ve švech. Byly zde lidé všech věkových kategorií. Od malých kluků a holčiček, přes mládež, střední generaci, až po dámy a pány v letech, kteří se nestyděli za ukápnutou slzu. V hledišti jsme mohli zahlédnout i významné osobnosti kulturního a politického života. Golden Kids nadšeně tleskali např. Jan Stránský, Antonín Baudyš, Hana Hegerová, textař Pavel Vrba a mnoho dalších. Všichni obdivovali slavné trio po neuvěřitelných pětadvaceti letech.

Ze starých známých písní zazněly "Časy se mění", "Oh, baby, baby", "Nautilus", "Tys bejval mámin hodnej syn", "Hej, Jude", "Přejdi Jordán" nebo "Lampa". Bylo jich na tři desítky. Novinkou byly tři skladby od Beatles zpívané v originále. Slavnostním okamžikem se mělo stát předání Platinových desek za 25 000 prodaných nosičů - Martě Kubišové, Heleně Vondráčkové, Václavu Neckářovi, duchovnímu otci skupiny Bohuslavu Ondráčkovi a dirigentu Josefu Vobrubovi in memoriam (cenu převzal jeho syn Aleš). Slavnostní chvíle se však proměnila ve chvíli trapného ticha, kdy Petr Janda nezvládl situaci a zapomněl předat čtyři z pěti desek..


Golden Kids aneb Zlatá kůzlata

13. února 2011 v 18:21 | DomčíSs |  ♥ Golden Kids ♥

Trojice hvězd Helena Vondráčková, Marta Kubišová a Václav Neckář se v roce 1968, kdy jejich popularita byla takřka na vrcholu, rozhodli z Rokoka odejít a na podnět skladatele a zdatného producenta Bohuslava Ondráčka ("Boban" byl skutečný průkopník - profese producenta u nás do té doby neexistovala) a dirigenta Josefa Vobruby založili trio Golden Kids.


Helena Vondráčková

13. února 2011 v 16:57 | Golden Kids |  ♥ Helena ♥
Helena Vondráčková (*24.června, 1947, Praha) je česká herečka a zpěvačka, sestra herce a zpěváka Jiřího Vondráčka a teta zpěvačky a herečky Lucie Vondráčkové.

Svou pěveckou dráhu zahájila vítězstvím v soutěži Hledáme nové talenty 1964. O rok později se díky hitům Červená řeka a Pátá stala Zlatou Slavicí a nastoupila do angažmá v divadle Rokoko. Zde se seznámila s Martou Kubišovou a Václavem Neckářem, s nimiž v roce 1968 vytvořila popové trio Golden Kids. V témže roce se poprvé objevila ve filmu, hrála hlavní roli v pohádce Šíleně smutná princezna..

Začátek 70. let byl poznamenán nuceným rozpadem Golden Kids. Tehdejší režim zakázal činnost Martě Kubišové a zbývající dva členové souboru se vydali na sólové dráhy.

V té době se stala nejexportovanější českou zpěvačkou. Točila alba pro zahraniční společnosti (Japonsko, Západní Německo) a pravidelně vystupovala na světových festivalech a pódiích (Kanada Brazílie, Kuba, Turecko). Největší úspěch měla s písní Malovaný džbánku, se kterou získala v roce 1978 Grand Prix v polských Sopotech .V tom samém roce se objevila v hlavní roli dalšího celovečerního filmu - komedii Jen ho nechte, ať se bojí

V roce 1977 se její podpis objevil na seznamu signatářů Anticharty, který zveřejnilo Rudé právo. Sama zpěvačka však tvrdí, že Antichartu nepodepsala.

V 80. letech se více soustřeďovala na domácí publikum. Natáčela pravidelně dlouhohrající desky a podnikala koncertní šňůry. Několik let spolupracovala s Orchestrem Gustava Broma a Jiřím Kornem, později měla vlastní program Velká neónová láska s doprovodnou skupinou Bacily. Moderovala televizní pořad Sejdeme se na výsluní.

V roce 1982 převzala titul zasloužilá umělkyně.

V roce 1983 se provdala za německého hudebníka Helmuta Sickela, který pro ni zkomponoval řadu písní, včetně hitů Čas je proti nám a Sprint.

Do roku 1985 se pravidelně objevovala na druhém nebo třetím místě v anketě Zlatý Slavík. Poté obsazovala nižší příčky, stále však patřila mezi nejžádanější interprety.

Po roce 1989 nastal v české populární hudbě útlum, který začátkem 90. let změnil příchod muzikálů. Byla s úspěchem obsazena do hlavní ženské role hned toho prvního - Bídníci. Vydala Broadway album plné znýmých muzikálových melodií, dvě vánoční alba a velmi úspěšný výběr Zlatá Helena s hitem Já půjdu dál.Dalším milníkem v její kariéře se stal rok 2000, kdy vydala album Vodopád, plné moderních převážně tanečních skladeb. Stala se nejprodávanější zpěvačkou roku, píseň Dlouhá noc byla zvolena hitem roku a se od té doby opět objevuje na prvních místech ankety Český Slavík. Rok 2001 přinesl další úspěchy, ale také rozvod s Helmutem Sickelem. V roce 2002 jí Akademie české populární hudby zvolila Zpěvačkou roku.

22.února 2003 se na Karlštejně provdala za Martina Michala

V roce 2005 vystupovala v prestižní Carnegie Hall v New Yorku ve které byla s úspěchem již před pěty lety, jako host Karla Gotta, ztvárňuje roli Grizabelly v české verzi muzikálu Cats (Kočky) a slaví 40 let své kariéry vydáním profilového 4-CD Zlatá kolekce a velkou televizní show Holka od Červený řeky.

Rok 2006 jí přinesl velkou, podle mnohých životní roli: na bratislavské Nové scéně hrála, zpívala a tančila vynikajícím způsobem Dolly Leviovou ve známém muzikálu Hello Dolly!. V říjnu vydala po třech letech novinkové album Zastav se (...a poslouchej). Prvním singlem z něj je cover verze slavného hitu It's Raining Men s českým názvem Já vítám déšť. Některé novinky i starší hity představila 8. listopadu na vyprodaném koncertu v pražské Lucerně

V roce 2006 získala v anketě Český slavík 3. místo.

Rok 2007 byl ve znamení vzpomínání i nových projektů. Na televizi Prima moderovala hudební pořad Hvězdy u Piana, v květnu bylo vydáno kompilační album duetů s Jiřím Kornem Těch pár dnů, v červnu oslavila své kulaté narozeniny velkým vzpomínkovým koncertem na Žofíně. Podzim přinesl bilanční 2-CD Jsem jaká jsem, DVD Těch pár dnů a veleúspěšný koncert v pražské Lucerně. V samém závěru roku se objevila po boku Karla Gotta ve finálové silvestrovské show Mejdan roku z Václaváku a společně pak byli hosty i novoročního vydání hudebního pořadu Eso.

Další rok 2008 vyšel retrospektivní výběr hitů tria Golden Kids 24 Golden Hits a pro její fanoušky pak kolekce raritních nahrávek Blázen, kdo se lásky zříká. V prosinci natočila v Lucerně DVD záznam koncertu, který vyšel v následujícím roce.

Rok 2009 byl ve znamení koncertů a velkého muzikálového projetu Mona Lisa v pražském divadle Broadway, kde v alternaci s Hanou Zagorovou ztvárnila roli matky hlavní hrdinky. Na podzim vydala dlouho očekávané album nových písní, které dostalo název Zůstáváš tu se mnou..